Nový Nissan Skyline GT-R překvapuje na Nürburgringu skvělými časy

Ačkoli je Nissan Skyline GT-R stále ve fázi testování, svým soupeřům nahání pořádnou hrůzu. Na legendární Severní smyčce totiž zajíždí skvěle časy na úrovni 7 minut 30 sekund. Čísla jsou to sice neoficiální, ale nemáme důvod jim nevěřit.

Co to znamená? Skyline je tak o dvě vteřiny rychlejší než Porsche 911 Turbo a o celých osm vteřin poráží Lamborghini Gallardo Superleggera. Vyrovnaným soupeřem mu tak zřejmě bude jen Porsche 911 GT2, které zajezdilo časy téměř stejné.

Podle časů však na Nordschleife nyní jezdí nejostřejší ze Skylinů, který nese označení Evo-Spec. Jde o odlehčenou verzi lehčí o cca 100 kg, přičemž výkon přeplňovaného osmiválce dosáhne hodnoty přibližně 530 koní. Její cena ovšem nemá překročit hranici 94 tisíc dolarů. Jen pro zajímavost, Lamborghini si za Gallardo Superleggera řekne o 220 tisíc dolarů, GT2 pak stojí přes dvojnásobek Skylinu, přesně 191 tisíc USD.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Klepněte pro větší obrázekFoto © Automedia
Nissan Skyline GT-R na Nordschleife

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 53 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků