Nový Nissan Skyline GT-R překvapuje na Nürburgringu skvělými časy

Ačkoli je Nissan Skyline GT-R stále ve fázi testování, svým soupeřům nahání pořádnou hrůzu. Na legendární Severní smyčce totiž zajíždí skvěle časy na úrovni 7 minut 30 sekund. Čísla jsou to sice neoficiální, ale nemáme důvod jim nevěřit.

Co to znamená? Skyline je tak o dvě vteřiny rychlejší než Porsche 911 Turbo a o celých osm vteřin poráží Lamborghini Gallardo Superleggera. Vyrovnaným soupeřem mu tak zřejmě bude jen Porsche 911 GT2, které zajezdilo časy téměř stejné.

Podle časů však na Nordschleife nyní jezdí nejostřejší ze Skylinů, který nese označení Evo-Spec. Jde o odlehčenou verzi lehčí o cca 100 kg, přičemž výkon přeplňovaného osmiválce dosáhne hodnoty přibližně 530 koní. Její cena ovšem nemá překročit hranici 94 tisíc dolarů. Jen pro zajímavost, Lamborghini si za Gallardo Superleggera řekne o 220 tisíc dolarů, GT2 pak stojí přes dvojnásobek Skylinu, přesně 191 tisíc USD.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Klepněte pro větší obrázekFoto © Automedia
Nissan Skyline GT-R na Nordschleife

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků