Nový Nissan Qashqai se poprvé ukazuje. Bude i elektrický s pomocným motorem

Nová generace SUV od Nissanu přijede na jaře. Bez elektrické výpomoci už nebude k sehnání.

Současná generace Nissanu Qashqai je v Evropě v prodeji od roku 2014 a nyní japonská značka oznamuje příchod nové třetí generace. K dispozici máme zatím pohled na maskovaný prototyp a jednu upoutávku konečného designu. Potvrzuje se přitom silný ohled na místní trh, novinka je totiž vyvíjena týmem v Evropě a bude zde i nadále vyráběna.

Nissan už odhaluje řadu klíčových informací o novém Qashqai. Základem modelu bude nová platforma CMF-C aliance Renault-Nissan-Mitsubishi, která značce dovolí SUV plně elektrifikovat. Taky už víme, že verze s pohonem přední nápravy využijí zadního zavěšení s torzní příčkou, zatímco čtyřkolky budou vybaveny novým víceprvkovým zavěšením.

První kusy Nissanu Ariya už zamířily do Evropy. SUV bude dostupné v pěti verzích

První kusy Nissanu Ariya už zamířily do Evropy. SUV bude dostupné v pěti verzích

Elektrifikaci se tedy zákazník u nového Qashqaie nevyhne a SUV nabídne dvě řešení pohonného ústrojí. Základem bude mild-hybridní zážehový motor o objemu 1,3 litru, a to k dispozici ve dvou úrovních výkonu. Přesné hodnoty si však Nissan zatím nechává pro sebe.

Druhou cestou bude nový systém čistě elektrického pohonu, který Nissan označuje e-POWER. Součástí ústroji sice bude zážehový motor, využíván ale bude pouze k dobíjení baterií vozu – řešení, které už v minulosti nabídly i další automobilky a do budoucna s ním počítá například Mazda u elektromobilu MX-30.

Nissan Navara má po faceliftu. V nové verzi PRO-4X vypadá jako správný drsňák

Nissan Navara má po faceliftu. V nové verzi PRO-4X vypadá jako správný drsňák

Automobilka chce nabídnout výhody elektromobilu, avšak bez obav z omezeného dojezdu. A pohodlnější řízení má Qashqai zajistit i nová generace asistenčních systémů ProPILOT, která umožní částečně autonomní jízdu po dálnici s využíváním dat z navigace.

Na odhalení nové generace Nissanu Qashqai nebudeme čekat dlouho. Premiéra je naplánována na jaro příštího roku.

Nissan

Historie japonského Nissanu sahá do roku 1911. Jeho automobily se však až do 1982–1984, kdy nastalo přejmenování, nazývaly Datsun.

Nissan v roce 1989 vytvořil samostatnou luxusní značku Infiniti. V roce 1999 uzavřel partnerství s Renaultem.

Nissan Micra • Nissan Leaf •​ Nissan Qashqai •​ Nissan X-Trail •​ Nissan Juke •​ Nissan Navara •​ Nissan 370Z •​ Nissan Ariya •​ Nissan GT-R

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Za volantem Škody Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW): To nejlepší z Mladé Boleslavi?

Škoda Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW)

S novou Škodou Octavia Scout jsme poprvé jezdili už v pondělí, o dojmy se však můžeme podělit až teď. Jak jezdí s nejsilnějším a v současnosti jediným dostupným motorem v Česku?

dnes | Jan Mička | 64 příspěvků
TEST Range Rover P400 Autobiography: Další důvod, proč se stát milionářem

Range Rover P400

Range Rover není autem pro každého, ale každý by si ho měl zkusit. Nyní má nový motor o výkonu 400 koní s hybridní technikou. Jaký je?

29.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 61 příspěvků
TEST Toyota RAV4 2.5 Hybrid 4x4 Black Edition: Ta nejčernější myslí jen zeleně

Toyota RAV4 Hybrid Black Edition

Současná generace Toyoty RAV4 se vzdala naftového motoru. Oblíbené SUV koupíte buď s ryze benzinovým, nebo hybridním pohonem, přičemž elektrifikovaná verze nedávno dorazil na český trh v atraktivním provedení Black Edition. Vyzkoušeli jsme tu nejlepší možnou konfiguraci.

26.  11.  2020 | Jan Mička | 81 příspěvků