Nový Nissan Qashqai láká na interiér. Čekejte více místa i obří head-up displej

Nová generace Nissanu Qashqai se bude držet na vlně hi-techu, zatímco nabídne prostornější interiér.

Nedlouho po zveřejnění fotek maskovaného prototypu nové, v pořadí již třetí generace Nissanu Qashqai nám japonská automobilka poskytuje další upoutávku. Tentokrát značka částečně odhaluje interiér SUV, a to na hrstce potemnělých fotek, k nimž přidává informace o moderní výbavě.

Nepřekvapí, že před řidičem se objeví plně digitální 12,3palcový přístrojový štít s možností různých zobrazení. Do výbavy však Nissan přihodí i 10,8palcový head-up displej, který popisuje jako vůbec největší v tomto segmentu vozidel.

Nový Nissan Qashqai se poprvé ukazuje. Bude i elektrický s pomocným motorem

Nový Nissan Qashqai se poprvé ukazuje. Bude i elektrický s pomocným motorem

Obrazovka infotainmentu uprostřed pak bude až 9palcová (v závislosti na zvolené výbavě) a samozřejmě nabídne podporu rozhraní Android Auto a Apple CarPlay (pro Apple bezdrátově). Dále se objeví i volitelný audiosystém Bose s 10 reproduktory a subwooferem v kufru. Bezdrátové dobíjení telefonu, USB-C porty vpředu i vzadu či integrace asistenta Amazon Alexa, i tyto vychytávky se do nového Qashqaie dostanou.

S novou platformou CMF-C aliance Renault-Nissan-Mitsubishi bude mít Qashqai prostornější kabinu ve všech ohledech, pro posádku vpředu i vzadu. Zvětší se i objem zavazadlového prostoru o 74 litrů, rovněž díky snížení úrovně podlahy v kufru. Standardně by tedy měla nová generace nabídnout objem 484 litrů. Do úložných prostorů dveří se poté vejdou až 1,5litrové lahve (dříve jen půllitrové).

Nissan Navara má po faceliftu. V nové verzi PRO-4X vypadá jako správný drsňák

Nissan Navara má po faceliftu. V nové verzi PRO-4X vypadá jako správný drsňák

Nissan chce uvnitř Qashqaie uvést i kvalitnější materiály, takže nabídku výbavy rozšíří o možnost čalounění kůží Nappa s 3D diamantovým efektem prošívání na sedadlech. Masážní funkce ve třech režimech pro přední sedadla se objeví také.  

Nová generace SUV od Nissanu přijede na jaře. Jak už víme, bez elektrické výpomoci už nebude k sehnání. Základem bude zážehový mild-hybrid o objemu 1,3 litru, zatímco druhou cestou elektrický pohon e-POWER, jehož součástí bude zážehový motor, který poslouží výhradně k dobíjení baterií vozu.

Nissan

Historie japonského Nissanu sahá do roku 1911. Jeho automobily se však až do 1982–1984, kdy nastalo přejmenování, nazývaly Datsun.

Nissan v roce 1989 vytvořil samostatnou luxusní značku Infiniti. V roce 1999 uzavřel partnerství s Renaultem.

Nissan Micra • Nissan Leaf •​ Nissan Qashqai •​ Nissan X-Trail •​ Nissan Juke •​ Nissan Navara •​ Nissan 370Z •​ Nissan Ariya •​ Nissan GT-R

TEST Citroën C4 1.5 BlueHDi EAT8: Originál, kapitola druhá

Citroën C4 1.5 BlueHDi EAT8

Nová generace C4 zcela odhodila zátěž minulosti a přichází s vlastním odlišným pojetím kompaktního hatchbacku. Novoty jsou v tomto případě vítané.

včera | Richard Herbich | 5 příspěvků
S Audi e-tron GT quattro poprvé v Česku: Zlato, dneska se radši nemaluj

Audi e-tron GT quattro

V rámci přivítání žhavé novinky na českém trhu nás české zastoupení Audi pozvalo na první projížďku s modelem e-tron GT. Vzali jsme si základní specifikaci.

8.  4.  2021 | Vladimír Kadera
TEST Audi e-tron S Sportback: Rychlost a luxus v základu, lehká noha volitelně

Audi e-tron S

Pohybuje se tiše, přesto není nenápadné. Umí jezdit velmi svižně, ale lépe se cítí v uvolněném tempu. Audi e-tron S je i v akčním hávu s karoserií Sportback rozporuplné, ale kvalitní auto.

6.  4.  2021 | Richard Herbich