Pro dobrodružství v dunách dostává nejnovější SUV i jednodušší motorizaci, uvnitř je však přeplněno hi-tech funkcemi včetně chytré klimatizace.
Známá jmenovka Patrol se už v evropském portfoliu Nissanu nenachází řadu let, mimo starý kontinent však automobilka s původním off-roadem, nyní SUV, nadále pokračuje. Pro region Blízkého východě tak nyní představuje v pořadí již sedmou generaci modelové řady, souběžně pak ve specifikaci pro USA, kde se model prodává pod jménem Armada. Minimálně techniku má přitom velké SUV opravdu zajímavou.
Přestože Nissan nemusel nový Patrol navrhovat s ohledem na evropské emisní normy, na obou cílových trzích zahazuje předchozí osmiválcovou motorizaci. Pod kapotu tak míří nový a menší 3,5litrový twin-turbo V6, který ve spojení s devítistupňovým automatem produkuje 425 koní (312 kW) a 700 Nm točivého momentu. Zatímco je tedy nový motor úspornější, nabízí také zhruba 25 koní (18 kW) a 140 Nm navíc než původní V8.
Pro nový Patrol má nicméně automobilka připravenou i druhou základní motorizaci. SUV tak bude možné na vybraných trzích Blízkého východu sehnat rovněž s jednodušší atmosférickou technikou, přesněji 3,8litrovým V6 o výkonu 316 koní (232 kW) a točivém momentu 386 Nm. Stejně jako u twin-turbo motoru sílu na všechna kola zpracovává devítistupňový automat.
Bez ohledu na zvolenou motorizaci se nový Patrol snaží kombinovat obstojné schopnosti v terénu s komfortní atmosférou pro posádku uvnitř. Standardně jezdí SUV na adaptivním vzduchovém podvozku, který umí snížit světlou výšku vozu i pro pohodlnější nastupování, vystupování či manipulaci se zavazadly. Nechybí tu ovšem ani chytrý pohon všech kol s uzávěrkami a jízdními režimy pro nejrůznější typy povrchů, palubní kompresor či „průhledná kapota“, tedy kamerový systém zobrazující na obrazovce infotainmentu terén pod přídí vozu.
Komfortní výbavu uvnitř doplňují pohodlná sedadla s masážní funkcí, panoramatická střecha, velký 28,6palcový panel sdružující přístrojový štít a infotainment, volitelně také obrazovky zábavního systému pro cestující vzadu, prémiový audiosystém Klipsch s 12 reproduktory či ambientní osvětlení s 64 odstíny. Cílový trh nového Patrolu nakonec utvrzuje i chytrý systémem klimatizace, který pomocí infračerveného snímače detekuje tělesnou teplotu cestujících vpředu a vzadu, načež jim průběžně upravuje nastavení proudění vzduchu a teplotu chlazení.