Nový Nissan Micra dostal cenu za design

Nový Nissan Micra získal cenu 2003 European Automotive Design Award, vyhlašovanou Designers (Europe), divizí společnosti Fontignies Consulting.

Dominique Fontignies, šéfkonzultant Designers (Europe) předal při slavnostním ceremoniálu na ženevském autosalonu cenu za nejlepší design v kategorii sériových automobilů Shiro Nakamurovi, vicepresidentovi a šéfovi designu v Nissanu. Cena Designers (Europe), udělovaná od roku 1996, je unikátní tím, že o jejím udělení hlasují pouze profesionálové z automobilového průmyslu, designéři a studenti. Celkem se hlasování zúčastnilo přes 600 lidí ze 30 zemí.

Dominique Fontignies řekl: „Micra byla nejčastější volbou všech porotců, protože Nissan dal nové generaci Micry silný individuální charakter. Z vnějšku je Micra svěží a atraktivní, s mnoha elegantními, originálními detaily. A uvnitř se mísí funkčnost s nápaditostí, ještě podpořené vhodným použitím originálních materiálů.“

Nová Micra, navržená v japonských a evropských centrech designu Nissanu, se vyrábí v mnohokrát oceněné nejproduktivnější automobilce Evropy v britském Sunderlandu. Prodeje nového vozu začínají v ČR od 10. března velmi osobitou reklamní kampaní.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Nová Micra byla představena minulý rok na mezinárodním pařížském autosalonu.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 18 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků