Nový Nissan Micra dostal cenu za design

Nový Nissan Micra získal cenu 2003 European Automotive Design Award, vyhlašovanou Designers (Europe), divizí společnosti Fontignies Consulting.

Dominique Fontignies, šéfkonzultant Designers (Europe) předal při slavnostním ceremoniálu na ženevském autosalonu cenu za nejlepší design v kategorii sériových automobilů Shiro Nakamurovi, vicepresidentovi a šéfovi designu v Nissanu. Cena Designers (Europe), udělovaná od roku 1996, je unikátní tím, že o jejím udělení hlasují pouze profesionálové z automobilového průmyslu, designéři a studenti. Celkem se hlasování zúčastnilo přes 600 lidí ze 30 zemí.

Dominique Fontignies řekl: „Micra byla nejčastější volbou všech porotců, protože Nissan dal nové generaci Micry silný individuální charakter. Z vnějšku je Micra svěží a atraktivní, s mnoha elegantními, originálními detaily. A uvnitř se mísí funkčnost s nápaditostí, ještě podpořené vhodným použitím originálních materiálů.“

Nová Micra, navržená v japonských a evropských centrech designu Nissanu, se vyrábí v mnohokrát oceněné nejproduktivnější automobilce Evropy v britském Sunderlandu. Prodeje nového vozu začínají v ČR od 10. března velmi osobitou reklamní kampaní.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Nová Micra byla představena minulý rok na mezinárodním pařížském autosalonu.

TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

včera | Radek Pecák | 72 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků