Nový Nissan Micra dostal cenu za design

Nový Nissan Micra získal cenu 2003 European Automotive Design Award, vyhlašovanou Designers (Europe), divizí společnosti Fontignies Consulting.

Dominique Fontignies, šéfkonzultant Designers (Europe) předal při slavnostním ceremoniálu na ženevském autosalonu cenu za nejlepší design v kategorii sériových automobilů Shiro Nakamurovi, vicepresidentovi a šéfovi designu v Nissanu. Cena Designers (Europe), udělovaná od roku 1996, je unikátní tím, že o jejím udělení hlasují pouze profesionálové z automobilového průmyslu, designéři a studenti. Celkem se hlasování zúčastnilo přes 600 lidí ze 30 zemí.

Dominique Fontignies řekl: „Micra byla nejčastější volbou všech porotců, protože Nissan dal nové generaci Micry silný individuální charakter. Z vnějšku je Micra svěží a atraktivní, s mnoha elegantními, originálními detaily. A uvnitř se mísí funkčnost s nápaditostí, ještě podpořené vhodným použitím originálních materiálů.“

Nová Micra, navržená v japonských a evropských centrech designu Nissanu, se vyrábí v mnohokrát oceněné nejproduktivnější automobilce Evropy v britském Sunderlandu. Prodeje nového vozu začínají v ČR od 10. března velmi osobitou reklamní kampaní.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Nová Micra byla představena minulý rok na mezinárodním pařížském autosalonu.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků