Nový Nissan Juke na prvních fotkách. Z venku se moc nezmění, přesto bude prostornější

Nová generace Nissanu Juke už je za dveřmi a nyní máme k dispozici první oficiální fotky maskovaného prototypu.

Excentrický Nissan Juke již čeká druhá generace a první fotky maskovaného prototypu částečně prozrazují, že z venku zůstane mnoho prvků při starém. I když bude Juke vycházet ze směru současných SUV Nissanu a prototyp působí masivnějším dojmem, bezpochyby mezi obdobně velkou konkurencí opět vykročí z davu.

Nissan má nejhorší krizi posledních 10 let. Propustí tisíce lidí, seškrtá i modely

Nissan má nejhorší krizi posledních 10 let. Propustí tisíce lidí, seškrtá i modely

I pod kamufláží je zřejmé, že zpět jsou úzké světlomety nahoře v úrovni kapoty, které znova doplní kulaté lampy níže. Mřížka chladiče připomíná poslední Qashqai či X-Trail, blatníky vozu už sice nejsou tak výrazné, karoserie se ale z profilu bude vyznačovat zřetelnými prolisy, kdežto záď dostane podobně tvarované svítilny jako Qashqai.

Nissan také zmiňuje, že nová generace Juku bude větší a nabídne prostornější interiér (objem kufru vzroste z 354 litrů na 422 litrů), k mání bude s až 19palcovými koly a ve výbavě nebude chybět ani asistenční systém ProPILOT.

Nissan GT-R je pořád i v Česku nejlevnější cesta, jak zrychlit na stovku za 3 sekundy

Nissan GT-R je pořád i v Česku nejlevnější cesta, jak zrychlit na stovku za 3 sekundy

Platformou nového Juku bude společný základ CMF-B aliance Renault–Nissan–Mitsubishi. Základní motorizací se stane litrový přeplňovaný tříválec, očekává se ale rovněž nabídka benzinové třináctistovky, šestnáctistovky a naftové patnáctistovky. Pohon předních kol bude základem, čtyřkolka se pravděpodobně objeví za příplatek.

Nakonec již Nissan potvrzuje datum premiéry nového Juku, která proběhne 3. září. Do prodeje by se přitom měla novinka dostat ještě před koncem letošního roku.

Galerie doplněna o současnou generaci Nissanu Juke.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Renault Captur 1.3 TCe: 1,333 stříbrných stříkaček na rozloučenou

Renault Captur 1.3 TCe (minitest)

Crossover Renault Captur se již brzy dočká nové generace. Stihli jsme se proto rozloučit s tou současnou, která nám připomněla, proč je tento malý nezmar tak populární.

21.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 33 příspěvků
S Fordem Ranger Raptor na střelnici: Střele neujede, všemu ostatnímu už ano!

S Fordem Ranger Raptor na střelnici

Pick-upy si lidé kupují hlavně jako pracovní stroje. Z dřívějška víme, že už mohou sloužit také jako stylový doplněk, Ford Ranger Raptor ale patří do úplně jiné škatulky.

19.  9.  2019 | Jan Mička | 16 příspěvků
TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 29 příspěvků