Nový motor pro Volkswagen Passat

V nabídce pohonných jednotek pro sedan i kombi modelové řady Passat přibyl nový zážehový čtyřválec o objemu dvou litrů.
Nový motor pro Volkswagen Passat
Nový motor nabízí maximální výkon 130 koní, neboli 96 kW při 5 700 ot./min. Točivý Klepněte pro větší obrázekmoment vrcholí hodnotou 195 Nm při 3 300 ot./min. V nabídce motorů u Passatu postupně nahradí současný dvoulitr o výkonu 115 ks.

Passat s tímto motorem vyvine maximální rychlost 210 km/h (Variant 204 km/h) a z nuly na sto kilometrů zrychlí za 9,9 vteřiny (10,3 vteřiny) a za tyto výkony si řekne v průměru o 8 litrů Klepněte pro větší obrázekbenzínu na sto ujetých kilometrů. Kombík, tradičně označovaný jako Variant, spolkne jen o 0,2 litru víc, tedy 8,2 litru.

Nový motor je vybaven pětiventilovou technikou a sacím potrubím proměnné délky, na klidný chod motoru bdí protiběžný vyvažovací hřídel, jenž má za úkol snižovat vibrace motoru.

Na tom, zda se bude s příchodem nového motoru bude měnit cena dvoulitrových verzí Passatu zatím nebylo rozhodnuto.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků