Nový motor pod kapotu Audi allroad

Audi allroad není žádným nováčkem na trhu, ale v nabídce dosud chyběl model, který by zastupoval „s“ modely jiných řad. Proto dostal allroad pod kapotu i výkoný osmiválac známý z klasické A6.
Nový motor pod kapotu Audi allroad

Výkon třech stovek koní (220 kW) a točivý moment dosahující hodnoty 380 Nm v rozmezí 2 700 až 4 600 otáček, tak se dá stručně přírustek pod kapotu allroadu charakterizovat. Pro bližší určení stačí uvést objem 4.2 litru a číslo 8, tedy počet válců a znalci již vědí, že allroad na cestě zavazet nebude. Jízdní výkony – z 0 na 100 km/h se Audi allroad quattro 4.2 V8 dokáže rozjet během pouhých 7,2 s a dosahuje nejvyšší rychlosti 240 km/h – jsou toho jasným důkazem. Za tyto nadprůrměrné jízdní výkony si osmiválec řekne v průměru o 13,8 litru. Ve městě se spotřeba hravě přehoupne přes dvacet litrů na sto kilometrů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Na špici řady se allroad 4.2 dostane i pokud jde o sériové vybavení. Ve výbavě najdeme celou řadu očekávaných položek, za všechny uveďme přední, boční a hlavové airbagy (Sideguard), kůži potažená elektricky nastavitelná sedadla, palubní počítač, xenové světlometey, alarm systém nebo na obouvání náročnější 18“ litá kola s pneumatikami o rozměru 245/45.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Na český trh by nový motor měl přijít letos v létě, cena na českém trhu dosud nebyla stanovena.

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 6 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků