Nový modely značky Hyundai si můžete postavit i doma. Jezdí ale jenom z kopce

Během stavby můžete popustit uzdu své fantazii a přijít s novými prvky. Minikára je pro děti i dospělé.

U Hyundaie aktuálně nejvíc čekáme premiéru nové generace SUV Tucson. Nyní se ale přihlásil ke slovu s něčím docela jiným. Zbrusu nový projekt celosvětové značky vznikl v evropském technickém centru, je o půl metru kratší než městský minivůz i10 a nemá ani motor.

Hyundai dál věří ve vodík. Svou vizi teď předává mladým nejlepším způsobem

Hyundai dál věří ve vodík. Svou vizi teď předává mladým nejlepším způsobem

Jedná se totiž o minikáru, tedy vozítko poháněné pouze gravitací. Minikáry jsou určené dospělým i dětem a závodí se s nimi v projíždění branek z kopce. Jako materiál se používá většinou dřevo a jako spojovací materiál se používají klasické hřebíky a vruty. Materiál na závodní minikáru získáte jednou návštěvou železářství a stavebnin.

To uvádí i Hyundai. Jeho minikára je velmi jednoduchá. Taky na ní pracovalo jen devět lidí. Hyundai ukryl návod na stavbu v tomto odkaze. Zároveň ale vedoucí evropského designového centra Thomas Bürkle uvádí: „Nemyslím si, že jde o tom, aby lidi přesně to stavěli, co jsme navrhli. Děti jsou velmi kreativní a myslím si, že bychom jim měli dát prostor.“

Hyundai Kona má po faceliftu. To jsou změny! Crossover se naučil i sportovat

Hyundai Kona má po faceliftu. To jsou změny! Crossover se naučil i sportovat

Jako kola tak můžete použít kola třeba ze stavebního kolečka. V České republice se závody minikár běžně jezdí. Kvůli omezením se jich sice spousta ruší, ale zajímavá komunita tu určitě je.

Hyundai

Výroba automobilů je u jihokorejského Hyundaie jen jednou z částí rozsáhlého, především strojírenského zaměření. Společnost byla založena v roce 1947. V roce 1998 koupila značku Kia.

Hyundai i10Hyundai i20Hyundai i30Hyundai i40Hyundai KonaHyundai TucsonHyundai NexoHyundai Sante FeHyundai GenesisHyundai IONIQ

Nový Hyundai i20 může vzbudit poprask! Řídili jsme prototyp s litrovým motorem

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Nový Hyundai i20 je očekávaným soupeřem fabie a spol. Přijede až v říjnu, my už jsme jej ale exkluzivně vyzkoušeli.

20.  9.  2020 | Jiří BaborskýOndřej Mára | 45 příspěvků
Poprvé za volantem Škody Octavia RS iV: Eso v rukávu spořivého manažera

Škoda Octavia RS iV

Nová Škoda Octavia RS je k mání ve třech verzích pohonu. Vyzkoušeli jsme tu, která je z pohledu techniky nejkomplikovanější.

17.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 88 příspěvků
S elektrickým VW ID.3 poprvé v Česku: Velký skok pro VW, problém pro ostatní?

VW ID.3 1st Edition 150 kW

Volkswagen ID.3 se na našem trhu už nějaký ten pátek prodává, vůbec první kontakt na české půdě jsme s ním však zažili až minulý týden. A vy můžete taky.

14.  9.  2020 | Jan Mička | 59 příspěvků