Nový model Lotusu čekejte ještě letos. Elise, Exige a Evora mají poslední rok života

Příchod nové modelové rodiny, ale také odchod moderních legend britské značky. U Lotusu se začínají dít věci!

Rok 2021 bude pro Lotus opravdu významný. Vypadá to, že investice ve výši přes 100 milionů liber (asi 2,9 miliardy korun) do automobilky z britského ‎Hethelu se pod střechou čínského koncernu Geely konečně začínají projevovat naplno. Lotus tak oznamuje své ambiciózní plány pro rok 2021 a blízkou budoucnost.

Zaprvé, příchod zbrusu nového modelu je potvrzen. Výrobu nového Lotusu, prozatím s označením Type 131 a ve formě prototypu, započne automobilka ještě letos na domácí půdě svého závodu. V nejbližší době přitom nepůjde o jedinou novinku. Jak potvrzuje upoutávka, u Lotusu chystají další dva zatím blíže nespecifikované modely.

Type 131 by se měl po stránce designu inspirovat v elektrickém hypersportu Evija. Už dříve se objevily spekulace, že se bude jednat o poslední model britské značky se spalovacím motorem. Od generálního ředitele automobilky Phila Pophama loni zaznělo, že Lotus chce u nového sporťáku ještě více dbát na dostatečně prostorný interiér a denní použitelnost.

S plánem uvedení rodiny modelů však Lotus dodává, že nová éra znamená oprostit se od minulosti. Pro současné modely Elise, Exige a Evora tak bude letošek posledním rokem produkce. Slova o konci jedné éry jsou tedy na místě. Elise byl poprvé představen v roce 1995 a jeho současná třetí série bude tou závěrečnou. Exige přišel v roce 2000, kdežto nejmladší Evora bude slavit 11 let v produkci.

Lotus

Lotus Cars je britská automobilka zaměřená na výrobu sportovních vozů. V roce 1952 ji v Londýně založil Colin Chapman. Lotus byl a znovu je aktivní také v závodech F1.

Automobilku v úpadku v roce 1994 koupil malajský Proton.

Lotus Elise • Lotus Exige • Lotus Evora • Lotus Evija

Diskuze (4) Další článek: Nové Mitsubishi Outlander se ukázalo v drsném terénu. Premiéra proběhne brzy

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,