Nový model Lotusu čekejte ještě letos. Elise, Exige a Evora mají poslední rok života

Příchod nové modelové rodiny, ale také odchod moderních legend britské značky. U Lotusu se začínají dít věci!

Rok 2021 bude pro Lotus opravdu významný. Vypadá to, že investice ve výši přes 100 milionů liber (asi 2,9 miliardy korun) do automobilky z britského ‎Hethelu se pod střechou čínského koncernu Geely konečně začínají projevovat naplno. Lotus tak oznamuje své ambiciózní plány pro rok 2021 a blízkou budoucnost.

Slavný Jaguar C-Type se vrátí v sedmi ručně vyrobených kusech

Slavný Jaguar C-Type se vrátí v sedmi ručně vyrobených kusech

Zaprvé, příchod zbrusu nového modelu je potvrzen. Výrobu nového Lotusu, prozatím s označením Type 131 a ve formě prototypu, započne automobilka ještě letos na domácí půdě svého závodu. V nejbližší době přitom nepůjde o jedinou novinku. Jak potvrzuje upoutávka, u Lotusu chystají další dva zatím blíže nespecifikované modely.

Type 131 by se měl po stránce designu inspirovat v elektrickém hypersportu Evija. Už dříve se objevily spekulace, že se bude jednat o poslední model britské značky se spalovacím motorem. Od generálního ředitele automobilky Phila Pophama loni zaznělo, že Lotus chce u nového sporťáku ještě více dbát na dostatečně prostorný interiér a denní použitelnost.

Britové staví elektrický Range Rover. Pokud vozíte v autě pušky, berte verzi Country

Britové staví elektrický Range Rover. Pokud vozíte v autě pušky, berte verzi Country

S plánem uvedení rodiny modelů však Lotus dodává, že nová éra znamená oprostit se od minulosti. Pro současné modely Elise, Exige a Evora tak bude letošek posledním rokem produkce. Slova o konci jedné éry jsou tedy na místě. Elise byl poprvé představen v roce 1995 a jeho současná třetí série bude tou závěrečnou. Exige přišel v roce 2000, kdežto nejmladší Evora bude slavit 11 let v produkci.

Lotus

Lotus Cars je britská automobilka zaměřená na výrobu sportovních vozů. V roce 1952 ji v Londýně založil Colin Chapman. Lotus byl a znovu je aktivní také v závodech F1.

Automobilku v úpadku v roce 1994 koupil malajský Proton.

Lotus Elise • Lotus Exige • Lotus Evora • Lotus Evija

Nová Škoda Fabia je luxusnější. Už jsme ji řídili, bude to největší malé auto na trhu

Škoda Fabia IV 1.0 TSI DSG

Čtvrtá generace Škody Fabia je za rohem, představí se už v květnu, od léta si ji budete moci objednat v rámci předprodeje a s podzimem dorazí na showroomy a k prvním zákazníkům.

včera | Jiří Baborský | 65 příspěvků
TEST Volkswagen Golf GTE 1.4 PHEV: Dobrý přítel bohatého pendlera

Volkswagen Golf GTE

Plug-in hybridní GTE je nejvýkonnější eko verzí Volkswagenu Golf. Slibuje úsporný provoz i vysoký výkon, jak ale funguje v podmínkách české zimy?

24.  2.  2021 | Richard Herbich | 26 příspěvků
TEST Kia e-Soul 64 kWh: Sladký život s volty a ampéry i v třeskutých mrazech?

Kia e-Soul 64 kWh

První generace Kie Soul se světu představila už v roce 2008 a pro značku představovala důležitý milník. V té době Kia nabízela vcelku fádně vypadající picanta, ria nebo cee’dy a funky krabička na čtyřech kolech byla konečně vozem, po které bylo možné toužit.

21.  2.  2021 | Richard Herbich | 42 příspěvků