Nový Mercedes SL ukázal interiér. Chytře bojuje proti odrazům slunce na displejích

Kabina nové generace SL působí luxusně. Se čtyřmi místy chce zajistit i větší úroveň praktičnosti.

Mercedes pomalu odhaluje novou generaci roadsteru SL. Po upoutávkách s maskovanými prototypy a představením konstrukce otevřeného modelu nám německá značka již naplno ukazuje také interiér. Novinka se přitom vrací ke konfiguraci míst 2+2, kterou mělo SL naposledy u generace R129 z let 1989 až 2001.

Nová generace bude tedy chtít zajistit komfort na delších cestách, ačkoliv zadní sedačky poslouží především pro dospělé s menším vzrůstem či děti nebo pro dodatečné uložení zavazadel. Jinak připomíná styl kabiny a architektura palubní deska limuzínu třídu S. Kabriolet nicméně přichází s jednou vlastní vychytávkou.

Velký uprostřed zasazený displej infotainmentu lze totiž částečně naklonit dopředu. Řidič tak může v otevřeném autě zmírnit odrazy slunce na lesklém povrchu obrazovky, jak zrovna potřebuje. Displej přístrojového štítu je poté z obdobného důvodu schován ve stínu hluboké kapličky před řidičem. Na palubě se objevuje i nejnovější volant Mercedesu s dotykovými plochami.  

Na odhalení exteriéru nového SL si ještě musíme počkat. O vnitřnostech ale Mercedes již pár detailů vypustil. Nová konstrukce pochází od divize AMG, která má vývoj SL na starosti. Oproti předchozí generaci má novinka zajistit o 18 % vyšší torzní tuhost, a tedy i vyšší úroveň bezpečnosti a lepší jízdní vlastnosti. Elektricky ovládaná střecha bude u nového SL plátěná.

Vůbec poprvé pak SL přijede s pohonem všech kol 4Matic+. Po stránce motorizací se zatím očekává základ v podobě řadových šestiválců, dále směřující k výkonným osmiválcovým verzím. Pravděpodobný je i příchod elektrifikované techniky, a to nejen po stránce mild-hybridů, ale i plug-in hybridní varianty.

Spekulace o vrcholné verzi tak padají na hybrid označený jako SL 73, který by mohl zajistit výkon přes 800 koní (588 kW). Více podrobností se určitě dozvíme postupně s dalšími upoutávkami. Samotnou premiéru chystá Mercedes ještě na letošní rok, přesné datum ale zatím neznáme.

AMG

AMG je německá společnost, která se zabývá závodními úpravami a sportovním tuningem vozů Mercedes-Benz. Společnost byla založena v roce 1967 dvojicí Hans Werner Aufrecht a Erhard Melcher. Většinou se značka uvádí jako Mercedes-AMG.

Mercedes-AMG GT Black Series • Mercedes-AMG GLB

Diskuze (1) Další článek: Nissan Leaf má po modernizaci. Dostal nálož techniky, poslechněte si nový zvuk

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,