Nový Mercedes EQS SUV ukázal interiér. Má ohromnou obrazovku, posádce nabídne voňavku i streamování videí

Slavnostní odhalení rodinného elektrického obra proběhne 19. dubna. Pasažéry hodlá bavit vychytaným zvukem i obrazem, na trh přijde v příštím roce.

Rodina elektromobilů Mercedes EQ se již brzy rozroste o SUV, které velikostně spadá mezi modely GLE a GLS. Ty nejdůležitější informace si automobilka samozřejmě schovává na slavnostní odhalení, ale z drobných střípků dostupných informací můžeme již nyní poskládat, na co se lze těšit.

Čekejte například elektricky ovládaná sedadla v druhé řadě, volitelnou třetí řadu sedaček nebo zavazadelník s kapacitou čtyř golfových bagů. Díky elektromotorům na obou nápravách, vzduchovému odpružení a natáčení kol zadní nápravy se EQS SUV nezalekne terénu, při jízdách s maskovanými prototypy prý vůz bez problémů zvládal dvacetistupňové stoupání a čtyřicetistupňové klesání. S orientací i parkováním pomůže 360stupňový kamerový systém.

Uvnitř se posádka může těšit na digitální palubní desku Hyperscreen, audiosystém s prostorovou technologií Dolby Atmos nebo účinnou filtraci vzduchu s vůní, které Mercedes říká No.6 Mood Mimosa. Pasažéry bude EQS SUV bavit díky obrazovkám na zadních části předních opěradel a zkrátka nepřijde ani spolujezdec. Ten si bude moci streamovat filmy a videa skrze obrazovku v palubní desce, ale jen za určitých podmínek. Aby obraz fungoval, musí mít nasazená sluchátka. A pokud vůz přes systém sledování řidičových očí zjistí, že pilot po displeji pokukuje a rozptyluje se? Obraz u spolujezdce se ztlumí.

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz je německý výrobce automobilů, autobusů, užitkových a nákladních vozů. Patří do skupiny Daimler AG.

Historie sahá až do roku 1886. Poprvé byla značka Mercedes použita na automobilu v roce 1901, jako Mercedes-Benz v roce 1926.

Mercedes-Benz třídy A • Mercedes-Benz třídy C • Mercedes-Benz třídy E • Mercedes-Benz třídy S • Mercedes-Benz CLA • Mercedes-Benz GLC • Mercedes-Benz GLB-SUV

Diskuze (1) Další článek: Aston Martin V12 Vantage odchází na vrcholu. Už je vyprodaný, hluková izolace byla za příplatek

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz