Nový Mercedes Citan se rýsuje. Třída T nebude jen převlečený Renault Kangoo

Ačkoliv to Mercedesu příliš nevyšlo s třídou X, sourozencem Nissanu Navara a Renault Alaskan, s aliancí Renault-Nissan-Mitsubishi nekončí. Dalším dílkem skládačky bude nová třída T.

Vzpomínáte si na Mercedes-Benz Citan? Převlečený Renault Kangoo se vyrábí od roku 2012 a aktuálně je v Česku k mání ve skříňovém provedení i jako osobní Tourer. S cenou přes čtyři sta tisíc korun bez DPH není moc levný, dost se ale připlácí za logo na kapotě i za příplatkové prvky, byť takové, které byste mohli považovat za standard.

Renault ukázal koncept nového Kangoo. Novinka přijede i jako elektromobil

Renault ukázal koncept nového Kangoo. Novinka přijede i jako elektromobil

Mercedes-Benz Citan dostane nástupce, s novou generací ale přijde i nové jméno – třída T. Vůz využije techniku Renaultu Kangoo nové generace, jenže zatímco v případě stávajícího citanu dostali Němci v postatě hotový produkt, který upravili k obrazu svému, teď se už podílejí i na vývoji. Výsledek by se měl dostat na silnice v první polovině roku 2022 a pokryje poptávku po kompaktních užitkáčích splňujících požadavky rodin i nadšenců vyznačujících aktivní životní styl.

Mercedes-Benz třídy X opravdu končí. Luxusní pick-up se nedožije letošního léta

Mercedes-Benz třídy X opravdu končí. Luxusní pick-up se nedožije letošního léta

Zatímco koncept nového Renaultu Kangoo už Francouzi ukázali, Němci se v případě třídy T pochlubili pouze siluetou karoserie. Tisková zpráva slibuje posuvné boční dveře na obou stranách či důraz na komfort a efektivní využití vnitřního prostoru. Zatímco třída T bude zaměřena na soukromníky vyžadující osobní verzi dodávky, citan ožije coby vůz pro komerční využití. Stejně jako v případě nového Renaultu Kangoo můžeme očekávat i verzi do zásuvky.

Galerie doplněna o koncept nového Renault Kangoo

Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

Čtvrtá generace yarisu je v Evropě nejdůležitějším modelem značky. Pro Čechy navíc zajímavá i tím, že se bude nově vyrábět u nás u Kolína. S novinkou jsme se mohli blíže seznámit na prázdných silnicích v okolí Bruselu.

11.  8.  2020 | Michal Dokoupil | 63 příspěvků
TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

9.  8.  2020 | Jan Mička | 54 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

8.  8.  2020 | Lukáš Prejzek | 12 příspěvků