Nový Mercedes Citan dorazí už za měsíc. Po stránce bezpečnosti nebude pozadu

Nejnovější dodávka a minivan od Mercedesu odhalují hi-tech funkce i datum premiéry.

Mercedes pokračuje v upoutávkách na nástupce dodávky Citan, respektive jeho nově příchozí osobní třídu T. Po zveřejnění siluety modelu, který je vyvíjen ve spolupráci s aliancí Renault-Nissan-Mitsubishi, nám německá značka již ukazuje zřetelnější tvary vozu, potvrzuje datum premiéry a taky zmiňuje chystanou asistenční výbavu.

Jezdit si jako člen The Beatles. Na prodej je Mercedes 600 George Harrisona

Jezdit si jako člen The Beatles. Na prodej je Mercedes 600 George Harrisona

Novinky se máme naplno dočkat už za měsíc, přesněji 25. srpna, načež je spuštění objednávek plánováno na září letošního roku. Ke spalovacím verzím pak Mercedes potvrzuje příchod i čistě elektrické dodávky eCitan a osobní varianty třídy T pod označením EQT, která se nám již předvedla ve formě konceptu.

Ve verzi Citan Tourer pak Mercedes upřesňuje například standardní výbavu ve formě aktivního udržování jízdy v pruhu, asistenta krizového brzdění, sledování mrtvého úhlu nebo omezovače rychlosti. I úplně základní varianta dodávky Citan však nabídne třeba Crosswind Assist proti bočnímu větru a asistenta rozjezdu do kopce.

Mercedes-Benz třídy S do zásuvky zná české ceny. Přibyla ale i plnotučná V8

Mercedes-Benz třídy S do zásuvky zná české ceny. Přibyla ale i plnotučná V8

Dále se máme dočkat standardně sedmi airbagů, včetně středového airbagu mezi předními sedadly. Na základě zvolené výbavy dojde na různé varianty infotainmentu MBUX společně s možným ovládáním přirozeným hlasem.

Pod honosnější karoserií Mercedesu nakonec očekávejte základ sdílený s nejnovějším Renaultem Kangoo, a to rovněž v případě elektrického EQT s technikou Kangoo E-Tech Electric, tedy elektromotorem o výkonu 75 kW a točivém momentu 245 N.m. Baterie o kapacitě 44kWh by měla zajistit dojezd okolo 265 km.

Renault

Francouzská automobilka Renault byla založena třemi bratry v roce 1899. Dnes je díky spojení s Nissanem třetí největší autoskupinou na světě.

Renault byl až do roku 1996 státní automobilka a i dnes francouzská vláda kontroluje část společnosti.

Renault Scénic • Renault Clio • Renault Zoe • Renault Captur • Renault Megane • Renault Grand Scenic • Renault Kadjar

DS 4 je synonymem pařížského luxusu. Už jsme se svezli a máme dobré zprávy

DS 4 PureTech a E-Tense

Tři roky po ukončení výroby se vrací DS 4 ve druhé generaci. Jak jezdí, jsme vyzkoušeli v zemi, kde je tenhle kompaktní model s nádechem luxusu doma: ve Francii.

včera | David Šprincl | 12 příspěvků
TEST Volkswagen Arteon R 2.0 TSI SB: Chladnokrevně efektivní bijec v kvádru

Vokswagen Arteon R Shooting Brake

Velké benzinové kombi s pořádnou porcí výkonu a bez elektromotorů? Do budoucna půjde o stále vzácnější zboží. V téhle formě je snadné odpustit mu i drobné nedokonalosti.

14.  9.  2021 | Richard Herbich | 35 příspěvků
Poprvé za volantem nové Dacie Duster: Opět se vyplatilo poslouchat zákazníky

Dacia Duster TCe 130 EDC

Nové funkce, automatická převodovka, lepší interiér. Facelift dokazuje, že skvělá Dacia Duster může být ještě lepší.

12.  9.  2021 | Vladimír Kadera | 35 příspěvků