Nový Mercedes-Benz S bez maskování: Pro staromilce má velmi špatnou zprávu

Fotografie jste možná zahlédli už včera. Dnes k nim přibylo i krátké video.

Mercedes-Benz představí v letošním roce novou třídu S, která v hierarchii značky zastává vlajkovou loď. Zatím byly vidět jen maskované prototypy, ale nyní se objevily i první fotografie téměř odmaskovaného vozu, které na Instagramu zveřejnil španělský web Cochespias.

Obrácený trojzubec boří hranice dvoulitrů. Posaidon Mercedes-AMG A 45 má až 525 koní

Obrácený trojzubec boří hranice dvoulitrů. Posaidon Mercedes-AMG A 45 má až 525 koní

Fotografie sice nejsou nejostřejší, ale jasnou představu o vzhledu vozu si udělat můžeme. Žádná radikální změna nový vůz nečeká a oproti předchozí verzi bude mít jen pár lehkých úprav. Můžete si všimnout například linky spojující zadní svítilny, která se objevila již u dřívějších modelů značky. Ty největší změny se ale odehrají uvnitř.

Palubní deska totiž vsadí na minimalismus a spoustu ovládacích prvků přesune do velkého infotainmentu uprostřed. Podobný systém má ve svých vozech i automobilka Tesla. Jeho přítomnost v nové třídě S předznamenal již koncept EQ z roku 2019. Zcela určitě pak půjde o největší displej v nabídce značky Mercedes-Benz. Všimnout si můžete i poměrně velkého digitálního přístrojového štítu a multifunkčního volantu.

Mercedes-Benz třídy E po modernizaci: S novou výbavou a poprvé jako plug-in hybrid

Mercedes-Benz třídy E po modernizaci: S novou výbavou a poprvé jako plug-in hybrid

Změna je to opravdu veliká. Nedokážeme se ale zbavit dojmu, že oproti předchůdci působí toto řešení poněkud levnějším dojmem. Výsledný efekt na posádku se bude nejspíš odvíjet od toho, jak bude celý prostor pro posádku osvícený. Takto totiž vypadá interiér s minimem tlačítek poměrně smutně.

Zajímavé je, že nová třída S bude dostupná ve dvou odlišných verzích. První bude k mání s několika verzemi plug-in hybridního ústrojí a druhá, s aerodynamičtější karoserií, bude pouze jako elektromobil. Některé zdroje pak tvrdí, že tento nový elektrický vůz se stane vlajkovou lodí nové podznačky. Nová generace Mercedesu třídy S by měla dorazit již příští rok.

Škoda Felicia kdysi prošla i testem Top Gearu. Už tehdy byl Clarkson mistrem slova

Škoda Felicia kdysi prošla i testem Top Gearu. Už tehdy byl Clarkson mistrem slova

Škoda Felicia dostávala v britských médiích celkem dost prostoru. Dokonce vyhrála prestižní anketu.

včera | Vladimír Kadera | 1 příspěvek
Minitest Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG: Kluk z plakátu

Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG

Nebude trvat dlouho a nabídka pohonných jednotek Volkswagen T-Cross projde drobnou úpravou. Benzinová patnáctistovka však zůstane, proto není od věci si říci, co od ní vlastně můžete očekávat.

3.  6.  2020 | Jan Mička | 15 příspěvků
Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

31.  5.  2020 | Petr Schnagl | 114 příspěvků