Nový Mercedes-Benz S bez maskování: Pro staromilce má velmi špatnou zprávu

Fotografie jste možná zahlédli už včera. Dnes k nim přibylo i krátké video.

Mercedes-Benz představí v letošním roce novou třídu S, která v hierarchii značky zastává vlajkovou loď. Zatím byly vidět jen maskované prototypy, ale nyní se objevily i první fotografie téměř odmaskovaného vozu, které na Instagramu zveřejnil španělský web Cochespias.

Obrácený trojzubec boří hranice dvoulitrů. Posaidon Mercedes-AMG A 45 má až 525 koní

Obrácený trojzubec boří hranice dvoulitrů. Posaidon Mercedes-AMG A 45 má až 525 koní

Fotografie sice nejsou nejostřejší, ale jasnou představu o vzhledu vozu si udělat můžeme. Žádná radikální změna nový vůz nečeká a oproti předchozí verzi bude mít jen pár lehkých úprav. Můžete si všimnout například linky spojující zadní svítilny, která se objevila již u dřívějších modelů značky. Ty největší změny se ale odehrají uvnitř.

Palubní deska totiž vsadí na minimalismus a spoustu ovládacích prvků přesune do velkého infotainmentu uprostřed. Podobný systém má ve svých vozech i automobilka Tesla. Jeho přítomnost v nové třídě S předznamenal již koncept EQ z roku 2019. Zcela určitě pak půjde o největší displej v nabídce značky Mercedes-Benz. Všimnout si můžete i poměrně velkého digitálního přístrojového štítu a multifunkčního volantu.

Mercedes-Benz třídy E po modernizaci: S novou výbavou a jako plug-in hybrid

Mercedes-Benz třídy E po modernizaci: S novou výbavou a jako plug-in hybrid

Změna je to opravdu veliká. Nedokážeme se ale zbavit dojmu, že oproti předchůdci působí toto řešení poněkud levnějším dojmem. Výsledný efekt na posádku se bude nejspíš odvíjet od toho, jak bude celý prostor pro posádku osvícený. Takto totiž vypadá interiér s minimem tlačítek poměrně smutně.

Zajímavé je, že nová třída S bude dostupná ve dvou odlišných verzích. První bude k mání s několika verzemi plug-in hybridního ústrojí a druhá, s aerodynamičtější karoserií, bude pouze jako elektromobil. Některé zdroje pak tvrdí, že tento nový elektrický vůz se stane vlajkovou lodí nové podznačky. Nová generace Mercedesu třídy S by měla dorazit již příští rok.

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz je německý výrobce automobilů, autobusů, užitkových a nákladních vozů. Patří do skupiny Daimler AG.

Historie sahá až do roku 1886. Poprvé byla značka Mercedes použita na automobilu v roce 1901, jako Mercedes-Benz v roce 1926.

Mercedes-Benz třídy A • Mercedes-Benz třídy C • Mercedes-Benz třídy E • Mercedes-Benz třídy S • Mercedes-Benz CLA • Mercedes-Benz GLC • Mercedes-Benz GLB-SUV

TEST SsangYong Korando 1.5 Turbo GDI AT: Těžko uvěřit, že může stát tak málo

SsangYong Korando 1.5 T-GDI AT

Levné auto nutně nemusí vypadat levně. Příkladů bychom v Česku našli hned několik a chybět mezi nimi nesmí ani SsangYong Korando.

dnes | Jan Mička | 6 příspěvků
TEST Toyota Land Cruiser 150 Executive: Injekce adrenalinu pro poctivého dělníka

Toyota Land Cruiser 150

Toyota Land Cruiser bude brzy sedmdesátníkem. Verze 150, kterou jako jedinou u nás zastoupení značky oficiálně prodává, dostala řádný upgrade techniky a výkonu. Jak to dopadlo?

20.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 32 příspěvků
Dacia Duster na LPG vládne všem. Byl o ni největší zájem, porazila i novou Octavii

Nejčtenější testy roku 2020

Nikde není psáno, že největší zájem musí být o pecky za miliony. Letos to v redakčních testech všem nandala Dacia Duster na LPG!

19.  1.  2021 | Jan Mička | 158 příspěvků