Nový Mercedes-Benz třídy S: malý Maybach

Nový Mercedes-Benz třídy S, jenž nahradí současný model, se představí na autosalonu ve Frankfurtu v září 2005. Již nyní však AMS zveřejnilo některé zajímavé informace. Tak například nová třída S se především vzezřením zádě přiblíží luxusnímu Maybachu. V průběhu životního cyklu dostane nové S také hybridní pohon tvořený šestiválcem 3.7 l s výkonem 180 kW/245 k a dvěma elektromotory s výkonem 30 kW/41 k a 25 kW/34 k.

Mercedes na hybridním pohonu usilovně pracuje a jednotku 3.7 litru doplní i osmiválcovým dieselem. Pro vyznavače klasického pohonu budou zpočátku k dispozici osvědčené osmiválcové motory, nová generace těchto jednotek se čtyřmi ventily na válec, větším objemem a vyšším výkonem přijde na přelomu roku 2006 a 2007. Podle neoficiálních informací automobilka dokončuje práce na nových naftových motorech CDI s dvojitým přeplňováním.

Nijak překvapivá není zmínka o tom, že nová generace třídy S nedostane brzdy SBC. Ty jsou totiž příliš drahé a všechny jejich funkce lze realizovat i s brzdami klasickými. Změny proporcí budou nepatrné, ale počítá se i s prodlouženou verzí. Vnější kabát se inspiruje Maybachem, tvary interiéru se zřejmě zásadně nezmění. Systém COMAND bude jednodušší, zmizí zbytečné funkce a přehlednějším se stane i menu. Povýšena bude i stránka bezpečnosti, ohleduplnější bude nové S i k chodcům.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 18 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků