Nový Mercedes-Benz GLC se ukázal v nenápadné ochutnávce. Pravá tajemství odhalí až po úpravě fotky

Mercedes-Benz má před další důležitou premiérou. Oblíbené GLC se dočká nové generace. Bude větší a technicky vyspělejší. Odhalili jsme i skrytý design.

Už 1. června představí Mercedes-Benz novou generaci modelu GLC. Samozřejmě, že očekávání jsou veliká a automobilka je hodlá bezesporu naplnit. Hodně věcí si nové GLC převezme z aktuální třídy C, zejména co se pohonů týče. Zde bude hrát hlavní roli elektrifikace, protože menší sedan se nabízí jako mild-hybrid i plug-in hybrid. Celkem bychom se měli dočkat třech verzí s externím nabíjením umožňujících dojezd v čistě elektrickém režimu až 100 km s maximální rychlostí 238 km/h.

Samozřejmostí bude pohon všech kol ve standardu a možnost připlatit si za vzduchový podvozek nebo natáčení všech kol. Tím hodlá Mercedes-Benz částečně kompenzovat mezigenerační zvětšení rozměrů, které je dáno novou platformou. Současně s tím lze očekávat více místa v zavazadlovém prostoru, pro zadní cestující v oblasti nohou a nad hlavou. Automobilka slibuje i více variability, pravděpodobně skrze podélně posuvnou druhou řadu. Možná přidá i samostatně sklopná opěradla.

Co se týče designu, Mercedes-Benz poskytl pouze ukázku, na níž vynikají zejména upravené zadní světlomety. Ty si berou inspiraci z „céčka“, ačkoliv GLC bude mít vlastní světelný podpis. Přibude boční prolis nárazníku a mírně se změní klenba rámečku difuzoru.

Mercedes-Benz také prozradil, že novinka dostane plně digitální kokpit zahrnující nejnovější verzi systému MBUX. Zákazníky by měla zlákat i bohatá základní výbava. Více možností bude mít katalog příplatkových prvků, kde nebude chybět kamerový systém se záběrem 360°.  

Krátce po prezentaci klasických verzí přijde na trh také výkonný derivát od AMG. Dodávky na evropský trh jsou očekávány na podzim tohoto roku. 

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz je německý výrobce automobilů, autobusů, užitkových a nákladních vozů. Patří do skupiny Daimler AG.

Historie sahá až do roku 1886. Poprvé byla značka Mercedes použita na automobilu v roce 1901, jako Mercedes-Benz v roce 1926.

Mercedes-Benz třídy A • Mercedes-Benz třídy C • Mercedes-Benz třídy E • Mercedes-Benz třídy S • Mercedes-Benz CLA • Mercedes-Benz GLC • Mercedes-Benz GLB-SUV

Váš názor Další článek: Josef Abrhám si zahrál v jediné automobilové honičce. Připomeňte si legendární scénu s Velorexem

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz