Nový Mercedes-Benz GLA oficiálně: Prostornější, vybavenější i hybridní

Nejmenší crossover od Mercedesu přijíždí v nové generaci vylepšen v každém ohledu, především ale nabídne více místa v interiéru a také se vydává cestou elektrifikace.

Kompaktní crossover GLA se u Mercedesu těší velké oblibě a po více jak milionu prodaných kusů nyní přichází v nové generaci. Navenek GLA klasicky zapadá do současného designového jazyku malých Mercedesů. Větší novinky však přichází s použitím základu v podobě vylepšené platformy MFA, která mění rozměry vozu a hlavně jeho místo interiéru.

Mercedes-Maybach GLS oficiálně: Opulence nejen pro Čínu má komfort nejvyšší třídy

Mercedes-Maybach GLS oficiálně: Opulence nejen pro Čínu má komfort nejvyšší třídy

S délkou 4410 mm je sice GLA o 14 mm kratší než předchůdce, razantněji se ovšem prodloužily o shodných 30 mm rozvor (2729 mm) a také šířka (1834 mm). Připočtěte k tomu nárůst výšky o 104 mm na konečných 1611 mm a vyjde vám v každém ohledu prostornější kabina. Vzadu zmiňuje Mercedes více místa na nohy a kolem loktů a ramen, přičemž méně stísněně se mají cítit i řidič a spolujezdec.

Zadní sedačky jsou sklopitelné v poměru 40:20:40 a rovněž posunovací v rozsahu 140 mm. Zavazadlový prostor pak narostl jen nepatrně o 14 litrů na celkem 435 litrů. Po sklopení sedaček však čekejte až maximálních 1430 litrů.

Příští Mercedes třídy G bude i elektromobil. Potvrdil to nový šéf koncernu Daimler

Příští Mercedes třídy G bude i elektromobil. Potvrdil to nový šéf koncernu Daimler

Architektura palubní desky samozřejmě kopíruje styl dnešní třídy A, takže se před řidičem může v nejvyšší výbavě rozprostírat dvojice opticky spojených 10,25palcových obrazovek ve funkci přístrojového štítu a nejnovějšího infotainmentu MBUX. V nabídce nechybí ambientní osvětlení, barevný head-up displej, navigace s rozšířenou realitou a samozřejmě celá armáda bezpečnostních a asistenčních systémů.

Zajímavostí vypůjčenou z velkého SUV GLS je třeba asistent vjezdu do myčky, který po aktivaci souběžně sklopí zrcátka vozu, uzavře panoramatickou střechu, vypne dešťový senzor stěračů, klimatizaci přepne do režimu recirkulace vzduchu a zapne přední parkovací kameru (pokud je jí auto vybaveno) pro snazší manévrovatelnost. Po výjezdu z myčky se asistent automaticky vypne po překročení rychlosti 20 km/h.

Mercedes-Benz cíleně bourá už 60 let. Vzácné fotky mapují počátky crash testů

Mercedes-Benz cíleně bourá už 60 let. Vzácné fotky mapují počátky crash testů

Pod kapotou se nové GLA spolehne na známou nabídku benzinových a naftových čtyřválců, které již nalezneme v dalších malých Mercedesech. Čeká se i plug-in hybridní ústrojí EQ Power známé z modelů A 250 e a B 250 e. S uvedením na trh bude však model zatím nabízen ve verzích GLA 200 nebo výkonné AMG verzi GLA 35 4Matic.

První zmíněná spoléhá na čtyřválec o objemu 1,33 litru (vyvíjen společně s Renaultem) s výkonem 120 kW (163 koní), pohon předních kol a sedmistupňový automat. Výkonné GLA 35 4Matic používá dvoulitrový čtyřválec naladěný na 225 kW (306 koní), sedmistupňový sportovní automat a pohon všech kol. S pohonem 4x4 je zde i samostatný off-road režim pro pohyb mimo zpevněné silnice.

Na trhu Evropy se nový Mercedes-Benz GLA objeví na jaře příštího roku. Cenovky zatím neznáme.

TEST Audi A3 Sportback 30 TDI S line: Náročné ho získat, snadné s ním žít

Audi A3 30 TDI S line

Čtvrtá generace Audi A3 oficiálně dorazila na český trh. Do testu jsme si vzali zajímavou verzi - kombinaci sportovní výbavy S Line a základního vznětového motoru 30 TDI (85 kW).

10.  7.  2020 | Vladimír Kadera | 73 příspěvků
TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků
Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 10 příspěvků