Nový Mercedes-Benz EQS se odhaluje z profilu. Svou novou platformu využije naplno

Německá značka přidává do řady další upoutávku na elektrickou limuzínu EQS.

Mercedes se nedrží zpátky s postupným odhalováním elektrického ekvivalentu třídy S a do světa vypouští další upoutávku. Po maskovaných prototypech a odhalení velkého infotainmentu Hyperscreen se již dále ukazuje exteriér EQS, který snímkem z profilu potvrzuje mnohem aerodynamičtější tvary než klasické „esko“.

Nový Mercedes-Benz EQA dorazil do ČR. Elektrický crossover přijde na 1,3 milionu

Nový Mercedes-Benz EQA dorazil do ČR. Elektrický crossover přijde na 1,3 milionu

Nižší úroveň střechy, razantně splývající záď a krátká příď, EQS očividně využije přednostní elektrické platformy naplno pro maximální prostor a pohodlí uvnitř. Novinka je ostatně vyvíjena od základu jako elektromobil na zbrusu nové platformě, která bude základem i dalším elektrickým Mercedesům. Po stránce designu určitě limuzína využije prvků staršího stejnojmenného konceptu a současné rodiny elektrických modelů EQ.

Dojezd produkční limuzíny na baterky bude podle Mercedesu čítat přes 700 kilometrů, a to zásluhou nových baterií, které si koncern Daimler vyrobí sám. Více podrobností o pohonném ústrojí zatím automobilka neprozradila, očekává se nicméně dvojice elektromotorů o kombinovaném výkonu přes 400 koní (294 kW) v základní verzi.

Mercedes ukazuje infotainment Hyperscreen v akci. Premiéra EQS nebude daleko

Mercedes ukazuje infotainment Hyperscreen v akci. Premiéra EQS nebude daleko

Velkou pozornost pak EQS určitě strhne svou palubní deskou Hyperscreen, která je vlastně zakřivenou obrazovkou přes celou šířku kabiny před řidičem a spolujezdcem. Ovládání MBUX Hyperscreen bude podle automobilky rozsáhle spoléhat na umělou inteligenci a hlasové příkazy s pokročilou schopností systému učit se nejrůznější potřeby posádky v daných situacích.

Datum odhalení EQS zatím Mercedes neupřesňuje. Tímto tempem zveřejňování upoutávek bychom ale měli být již blízko samotné premiéře.

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz je německý výrobce automobilů, autobusů, užitkových a nákladních vozů. Patří do skupiny Daimler AG.

Historie sahá až do roku 1886. Poprvé byla značka Mercedes použita na automobilu v roce 1901, jako Mercedes-Benz v roce 1926.

Mercedes-Benz třídy A • Mercedes-Benz třídy C • Mercedes-Benz třídy E • Mercedes-Benz třídy S • Mercedes-Benz CLA • Mercedes-Benz GLC • Mercedes-Benz GLB-SUV

TEST Ford Explorer 3.0 V6 EcoBoost Hybrid: Obr se bez zásuvky neobejde

Ford Explorer 3.0 V6 EcoBoost

Je vám Ford Galaxy malý? Chcete plnotučné SUV s výkonem Mustangu? Milujete ticho? Pokud jste odpověděli třikrát ano, vlajková loď americké značky na českém trhu může být to pravé.

včera | Richard Herbich
TEST SsangYong Korando 1.5 T-GDI 4x4: Vše, co potřebujete. Za míň, než čekáte

SsangYong Korando 1.5 TGDI

SsangYong Korando se hlásí v redakční garáží počtvrté. Tentokrát v plné náloži jako borec se čtyřkolkou a automatem.

16.  4.  2021 | Vladimír Kadera | 1 příspěvek
TEST Volkswagen Golf 1.5 eTSI DSG R-Line Variant: Nejlepší jízda na trhu?

VW Golf 1.5 eTSI DSG R-Line Variant

Volkswagen Golf Variant prodělal mezigeneračně více změn, než se může na první pohled zdát. Vyzkoušeli jsme sportovněji střiženou verzi R-Line se 150koňovým turbobenzinem a popravdě toho není moc ke kritizování.

14.  4.  2021 | Jan Mička