Nový Mercedes-Benz CLA odhalen únikem. Rozeznáte jej od sedanu třídy A?

Světová premiéra nového Mercedesu CLA se odehraje až dnes večer ve 20 hodin. Prohlédnotou si jej ale můžeme už nyní.

Pro světovou premiéru nové generace Mercedesu CLA si Němci vybrali neobvyklé místo. Představí jej na právě probíhajícím veletrhu spotřební elektroniky CES v Las Vegas. Ještě podivnější je to proto, že za necelý týden otevírá své brány autosalon v Detroitu...

TEST Mercedes-Benz A 180 d: Opravdu potřebujete naftu?

TEST Mercedes-Benz A 180 d: Opravdu potřebujete naftu?

Představení na veletrhu elektroniky má však své opodstatnění. V novém CLA se ukáže inovovaný infotainment MBUX, který měl premiéru v nové třídě A. Nový systém bude zahrnovat některé vychytávky, které jsou třídám A a B zatím zapovězeny, jako třeba propojení s chytrými hodinkami. Za zmínku stojí i automatické osvětlení interiéru aktivované pohybem.

Paříž 2018 živě: V novém Mercedesu třídy B si budou cestující vzadu hovět!

Paříž 2018 živě: V novém Mercedesu třídy B si budou cestující vzadu hovět!

Nové CLA bude mít již tradičně zahajovací výbavu Edition 1, alespoň pro první rok prodeje. Původně to vypadalo, že si na vůz počkáme až do jeho oficiální premiéry, na internet už ale unikly první snímky. V porovnání se sedanem třídy A má trochu nižší siluetu střechy a lehce pozměněný tvar předních světlometů, jinak jsou od sebe ale vozy téměž k nerozeznání. Ostatně, projděte si přiloženou galerii.

Mercedes představil novou třídu A ve verzi sedan. Kufr narostl na 420 litrů

Mercedes představil novou třídu A ve verzi sedan. Kufr narostl na 420 litrů

Více si řekneme až po premiéře vozu, kterou můžete díky videu pod textem sledovat živě. Kromě CLA se v Americe ukáže i koncept Vision Urbanetic, který představuje futuristický elektromobil, co umí měnit karoserie. Americkou premiéru si zde odbude i elektrické SUV EQC. Živé vysílání premiéry nového CLA začne dnes ve 20:00.

TEST Lexus UX 250h F Sport Top: Pro nejdůležitější lidi na světě

Lexus UX 250h F Sport Top

O tom, že Lexus navrhuje a vyrábí opravdu krásná auta, není pochyb. A já se k řízení jednoho takového krasavce dostala. Nový Lexus UX 250h je první auto s hybridním pohonem, které jsem měla možnost vyzkoušet, a byla jsem z něj nadšená. Samozřejmě hlavně z holčičího pohledu, jak jinak.

22.  5.  2019 | AutoRevue.cz | 45 příspěvků
Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 22 příspěvků