Nový Mercedes-Benz CLA odhalen únikem. Rozeznáte jej od sedanu třídy A?

Světová premiéra nového Mercedesu CLA se odehraje až dnes večer ve 20 hodin. Prohlédnotou si jej ale můžeme už nyní.

Pro světovou premiéru nové generace Mercedesu CLA si Němci vybrali neobvyklé místo. Představí jej na právě probíhajícím veletrhu spotřební elektroniky CES v Las Vegas. Ještě podivnější je to proto, že za necelý týden otevírá své brány autosalon v Detroitu...

TEST Mercedes-Benz A 180 d: Opravdu potřebujete naftu?

TEST Mercedes-Benz A 180 d: Opravdu potřebujete naftu?

Představení na veletrhu elektroniky má však své opodstatnění. V novém CLA se ukáže inovovaný infotainment MBUX, který měl premiéru v nové třídě A. Nový systém bude zahrnovat některé vychytávky, které jsou třídám A a B zatím zapovězeny, jako třeba propojení s chytrými hodinkami. Za zmínku stojí i automatické osvětlení interiéru aktivované pohybem.

Paříž 2018 živě: V novém Mercedesu třídy B si budou cestující vzadu hovět!

Paříž 2018 živě: V novém Mercedesu třídy B si budou cestující vzadu hovět!

Nové CLA bude mít již tradičně zahajovací výbavu Edition 1, alespoň pro první rok prodeje. Původně to vypadalo, že si na vůz počkáme až do jeho oficiální premiéry, na internet už ale unikly první snímky. V porovnání se sedanem třídy A má trochu nižší siluetu střechy a lehce pozměněný tvar předních světlometů, jinak jsou od sebe ale vozy téměž k nerozeznání. Ostatně, projděte si přiloženou galerii.

Mercedes představil novou třídu A ve verzi sedan. Kufr narostl na 420 litrů

Mercedes představil novou třídu A ve verzi sedan. Kufr narostl na 420 litrů

Více si řekneme až po premiéře vozu, kterou můžete díky videu pod textem sledovat živě. Kromě CLA se v Americe ukáže i koncept Vision Urbanetic, který představuje futuristický elektromobil, co umí měnit karoserie. Americkou premiéru si zde odbude i elektrické SUV EQC. Živé vysílání premiéry nového CLA začne dnes ve 20:00.

Minitest Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid 2WD: Napravení reputace?

Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid (minitest)

Honda se u nové generace modelu CR-V vzdala naftového motoru. Alternativou je hybrid s velice slušným výkonem 135 kW, který mě fascinoval ve více ohledech. Hlavně pak technikou.

včera | Jan Mička | 31 příspěvků
Minitest Kia Ceed SW 1.6 CRDi 7DCT: Litrový premiant za super peníze

Kia Ceed SW 1.6 CRDi 7DCT (minitest)

Zavazadlový prostor větší než u dosavadního lídra kategorie, příznivá cena a úsporný naftový motor. Kia Ceed SW tahá trumfy z rukávu jeden za druhým.

14.  3.  2019 | Vladimír Kadera | 65 příspěvků
Minitest Peugeot 508 1.6 PureTech GT Line (133 kW): Tak trochu ve stínu

Peugeot 508 1.6 PureTech GT Line (minitest)

Pustit se do boje ve střední třídě s benzinovou jedna-šestkou už v dnešní době není nic neobvyklého. Jak si vede Peugeot 508 se slabším zážehovým motorem?

12.  3.  2019 | Vladimír Kadera | 41 příspěvků