Nový Mercedes-AMG G63 4x4² se ukázal ještě před premiérou. Pořád je brutální, spojuje téměř nespojitelné

Mercedes-AMG G63 4x4² je nedílnou součástí modelové řady AMG. Nyní je čas na jeho novou verzi, i když na oficiální zprávu si ještě musíme počkat.

Hon na maskovaný Mercedes-AMG G63 4x4² skončil. Automobilka uvolnila jeho fotografie v celé kráse včetně interiéru. Na kompletní představení si ještě budeme muset počkat. Už teď ale víme, že v terénu svému předchůdci ostudu neudělá.

Novinka má nové nápravy spolu s výrazně upraveným podvozkem. Ten vytvořil světlou výšku předního nárazníku plných 351 mm a nájezdový úhel se zlepšil na 40°. Standardní „géčko“ disponuje světlou výškou 238 mm a předním nájezdovým úhlem 27°. Novinka také zdolá brod o hloubce 91 cm, zatímco základ se ponoří jen do 70 cm.

Zajímavostí je, že i přes 22palcová kola obutá do terénních pneumatik, zvládne G63 4x4² sprint z 0 na 100 km/h jen o pár desetin pomaleji než jeho klasická verze. Ta to umí za 4,5 sekundy. Klíčem k tomuto úspěchu je bi-turbo V8 o objemu 4,0 litru, výkonu 430 kW a s 850 Nm točivého momentu. Síla je permanentně posílána na všechna čtyři kola skrze devítistupňový automat.  Automobilka dodává, že průměrná spotřeba paliva činí kolem 20 l/100 km a emise 456 g/km.

Kromě obrovských kol a výrazného laku doplňuje G63 4x4² rezervní kolo, široké karbonové nástavce blatníků a střešní rampa s LED osvětlením. V interiéru najdeme kožené čalounění Nappaa, zatímco volant pokryla kůže Dinamica. Druhou dominantou je dvojitý digitální panel s přístrojovým štítem o úhlopříčce 12,3 palce.

Ačkoliv Mercedes-AMG nezveřejnil ceny, potenciální zákazníci předpokládají sumu kolem 6,24 mil Kč.

AMG

AMG je německá společnost, která se zabývá závodními úpravami a sportovním tuningem vozů Mercedes-Benz. Společnost byla založena v roce 1967 dvojicí Hans Werner Aufrecht a Erhard Melcher. Většinou se značka uvádí jako Mercedes-AMG.

Mercedes-AMG GT Black Series • Mercedes-AMG GLB

Diskuze (1) Další článek: BMW řady 2 Coupé v Česku doplnilo nabídku motorů. Ceny odhalují čtyřválec na výlety i M2 junior

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,