Nový Mercedes-AMG C43 má o třetinu menší motor a přišel o dva válce. Přesto výkonem nezarmoutí

Mercedes-AMG C43 vstupuje do modelového ročníku 2023 se čtyřválcovým motorem vybaveným mild-hybridním systémem. I tak zvládne z 0 na 100 km/h za 4,6 sekundy.

Pro rok 2022 dopřál Mercedes-Benz své třídě C omlazovací kůru a bylo jen otázkou času, než se stejné odměny dočká i vrcholná řada AMG. Ta přijde už jako modelový ročník 2023 ve verzi C43 sedan. Podobně jako u klasické verze, se ani AMG od předchůdce výrazněji neliší. Přídi dominuje maska chladiče „Panamericana“ spolu s agresivněji střiženým nárazníkem. Že se jedná o ostré AMG, poznáte vzadu podle čtveřice černých koncovek pod funkčním difuzorem a decentního spoileru na víku kufru. Standardně chromované doplňky jsou nahrazeny černým dekorem.

Zatímco předchůdce měl pod kapotou dvakrát přeplňovanou V6 o objemu 3,0 litru, novinka ztratila na objemu rovnou třetinu a dva válce. Ano, v C43 AMG dostanete dvoulitrový čtyřválec s mild-hybridní technologií. Možné zklamání však vyváží fakt, že výkonem většího předchůdce překonává. Nabídne totiž 402 koní (300 kW) s 500 Nm točivého momentu. Třílitrová V6 je laděná na 385 koní (287 kW) a 520 Nm.

Zajímavým technickým řešením je umístění 1,6 palce velkého elektromotoru na hřídel turbíny dmychadla, což eliminovalo zpoždění náběhu na minimum. Výsledkem je zrychlení z klidu na 100 km/h za 4,6 sekundy a následné dosažení omezené maximální rychlosti na 250 km/h se standardními 18palcovými koly. V případě příplatkových sad o průměrech 19 a 20 palců je hranice posunuta na 265 km/h.

Soustava je spojená s devítistupňovým automatem, který sílu posílá na všechna čtyři kola. Systém Mercedes 4Matic rozděluje výkon v poměru 31:69 ve prospěch zadní nápravy. Požitek z jízdy dále umocňuje standardně dodávaný adaptivní podvozek AMG Ride Control a natáčení zadní nápravy.

Charakteristiku vozu lze nastavit v dobře známých režimech Sport, Sport + a Comfort. Nechybí ani možnost individuálního nastavení a ostrý mód Race Start, který vozu poskytne maximální dynamiku. Ta je posílena krátkodobým zvýšením výkonu o 13 koní. Dostatek brzdného účinku zajišťují čtyřpískotvé třmeny vpředu a jednopístková sestava vzadu.

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz je německý výrobce automobilů, autobusů, užitkových a nákladních vozů. Patří do skupiny Daimler AG.

Historie sahá až do roku 1886. Poprvé byla značka Mercedes použita na automobilu v roce 1901, jako Mercedes-Benz v roce 1926.

Mercedes-Benz třídy A • Mercedes-Benz třídy C • Mercedes-Benz třídy E • Mercedes-Benz třídy S • Mercedes-Benz CLA • Mercedes-Benz GLC • Mercedes-Benz GLB-SUV

Váš názor Další článek: Nové BMW i7 má českou cenovku. Za elektrický luxus dáte minimálně 3,5 milionu

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,