Nový McLaren se chystá na premiéru. Nabídne nový pohled na segment

Milovníci pohledných požíračů kontinentů by měli příští středu zpozornět.

Britská supersportovní automobilka McLaren se chystá představit první vůz s karoserií grand tourer. Nyní už i víme, kdy se tak stane. Premiéra je naplánována na 15. května, což je už za týden. Jedná se o čtvrtý vůz v rámci byznys plánu Track25.

Nový Grand Tourer od McLarenu: Další fotky odhalují produkční karoserii

Nový Grand Tourer od McLarenu: Další fotky odhalují produkční karoserii

Pokud chcete být mezi prvními, kteří nový přírůstek uvidí, sledujte automobilku ve středu patnáctého ve 12:00. O novém modelu toho zatím moc nevíme. Značka ale láká na to, že ponese DNA dříve představeného hypersportu Speedtail. První ukázka navíc naznačuje, že půjde o opravdu hezké auto.

Vůz se usadí mezi současné sportovní a supersportovní modely značky. Nebude se ale zaměřovat na extrémní výkony, nebo na co nejlepší časy na okruhu. Nabídne pohodlnou, cestovní stránku věci. Spíše než dynamice se bude podřizovat komfortu. Vypadá to, že Bentley Continental bude mít problém.

McLaren Senna GTR oficiálně: Peklo se podle všeho nachází v Anglii

McLaren Senna GTR oficiálně: Peklo se podle všeho nachází v Anglii

Od toho by se měl odvíjet i design. Žádné divoké linky a ostré hrany podložené obřími průduchy. Tady by mělo jít o elegantní linie a chic design. „Bude to vůz, který zkombinuje obdivuhodné výkony s možností cestovat přes celé kontinenty, navíc v krásné a lehké karoserii“, popsal vůz Mike Flewitt, generální ředitel McLarenu. Jestli se jeho slova naplní se dozvíme již příští týden. Zatím se můžete podívat na krátkou ukázku.

Minitest Hyundai i30 N Performance: Váš vstup do světa rychlých aut

Hyundai i30 N Performance (minitest)

Najděte mi auto s výkonem přes dvě stě sedmdesát koní, samosvorným diferenciálem a manuální převodovkou za sedm set tisíc.

11.  7.  2019 | Vladimír Kadera | 51 příspěvků
S Audi SQ8 TDI na trati Tour de France: Jízda, kterou prostě nepochopíte

Audi SQ8 TDI (první svezení)

V rámci rozšiřování nabídky sportovních audi s písmenem S v názvu jsme se dočkali i modelu SQ8 TDI. Je to sice pět metrů dlouhé SUV, zatáčky ale zvládá jako kompaktní hatchback!

9.  7.  2019 | Svět motorů | 87 příspěvků
První jízda s novou Škodou Superb Scout: Dejte jí 2.0 TDI Evo a bude skvělá!

Škoda Superb Scout (první svezení)

První kilometry s novou Škodou Superb Scout jsme absolvovali v Rakousku. Vedle klikatých okresek nás trasa zavedla i na šotolinu a byl dostatek času k vyzkoušení nového prediktivního tempomatu. Jaký je prozatímní verdikt?

5.  7.  2019 | Jan Mička | 77 příspěvků