Nový McLaren se chystá na premiéru. Nabídne nový pohled na segment

Milovníci pohledných požíračů kontinentů by měli příští středu zpozornět.

Britská supersportovní automobilka McLaren se chystá představit první vůz s karoserií grand tourer. Nyní už i víme, kdy se tak stane. Premiéra je naplánována na 15. května, což je už za týden. Jedná se o čtvrtý vůz v rámci byznys plánu Track25.

Nový Grand Tourer od McLarenu: Další fotky odhalují produkční karoserii

Nový Grand Tourer od McLarenu: Další fotky odhalují produkční karoserii

Pokud chcete být mezi prvními, kteří nový přírůstek uvidí, sledujte automobilku ve středu patnáctého ve 12:00. O novém modelu toho zatím moc nevíme. Značka ale láká na to, že ponese DNA dříve představeného hypersportu Speedtail. První ukázka navíc naznačuje, že půjde o opravdu hezké auto.

Vůz se usadí mezi současné sportovní a supersportovní modely značky. Nebude se ale zaměřovat na extrémní výkony, nebo na co nejlepší časy na okruhu. Nabídne pohodlnou, cestovní stránku věci. Spíše než dynamice se bude podřizovat komfortu. Vypadá to, že Bentley Continental bude mít problém.

McLaren Senna GTR oficiálně: Peklo se podle všeho nachází v Anglii

McLaren Senna GTR oficiálně: Peklo se podle všeho nachází v Anglii

Od toho by se měl odvíjet i design. Žádné divoké linky a ostré hrany podložené obřími průduchy. Tady by mělo jít o elegantní linie a chic design. „Bude to vůz, který zkombinuje obdivuhodné výkony s možností cestovat přes celé kontinenty, navíc v krásné a lehké karoserii“, popsal vůz Mike Flewitt, generální ředitel McLarenu. Jestli se jeho slova naplní se dozvíme již příští týden. Zatím se můžete podívat na krátkou ukázku.

TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 27 příspěvků
Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 38 příspěvků
TEST Suzuki Swift Sport: Kluci se baví, holky budou čumět!

Suzuki Swift Sport

Kdo říká, že musí mít sportovní auto stovky koní, nemluví pravdu. Novému Suzuki Swift Sport jich stačí 140 a stejně se budete usmívat do ucha k uchu.

4.  9.  2019 | Jan Mička | 29 příspěvků