Nový McLaren se chystá na premiéru. Nabídne nový pohled na segment

Milovníci pohledných požíračů kontinentů by měli příští středu zpozornět.

Britská supersportovní automobilka McLaren se chystá představit první vůz s karoserií grand tourer. Nyní už i víme, kdy se tak stane. Premiéra je naplánována na 15. května, což je už za týden. Jedná se o čtvrtý vůz v rámci byznys plánu Track25.

Nový Grand Tourer od McLarenu: Další fotky odhalují produkční karoserii

Nový Grand Tourer od McLarenu: Další fotky odhalují produkční karoserii

Pokud chcete být mezi prvními, kteří nový přírůstek uvidí, sledujte automobilku ve středu patnáctého ve 12:00. O novém modelu toho zatím moc nevíme. Značka ale láká na to, že ponese DNA dříve představeného hypersportu Speedtail. První ukázka navíc naznačuje, že půjde o opravdu hezké auto.

Vůz se usadí mezi současné sportovní a supersportovní modely značky. Nebude se ale zaměřovat na extrémní výkony, nebo na co nejlepší časy na okruhu. Nabídne pohodlnou, cestovní stránku věci. Spíše než dynamice se bude podřizovat komfortu. Vypadá to, že Bentley Continental bude mít problém.

McLaren Senna GTR oficiálně: Peklo se podle všeho nachází v Anglii

McLaren Senna GTR oficiálně: Peklo se podle všeho nachází v Anglii

Od toho by se měl odvíjet i design. Žádné divoké linky a ostré hrany podložené obřími průduchy. Tady by mělo jít o elegantní linie a chic design. „Bude to vůz, který zkombinuje obdivuhodné výkony s možností cestovat přes celé kontinenty, navíc v krásné a lehké karoserii“, popsal vůz Mike Flewitt, generální ředitel McLarenu. Jestli se jeho slova naplní se dozvíme již příští týden. Zatím se můžete podívat na krátkou ukázku.

První jízda s Volkswagenem Golf VIII: Klasik všech klasiků v digitálním věku

Volkswagen Golf VIII

S novým Volkswagenem Golfem jsme se staticky seznámili koncem října při oficiálním odhalení. Nyní se osmým vydáním evropského bestselleru konečně svezeme.

10.  12.  2019 | Svět motorů | 58 příspěvků
TEST Ford Focus ST Plus Performance: Bejby nebude sedět v koutě!

Ford Focus ST Plus Performance

Akronymem rychlého Fordu je od pradávna označení RS a hot-hatch modrého oválu se již několikátou generací zove Focus RS. Jeho bejby bratříček ST se v očích nadšenců vždy tak trochu krčil v koutku a tam si fidlal ty své druhé housličky. K patnáctým narozeninám ale dostal od hodných strýčků z vývojového oddělení elektrickou kytaru… a k ní koncertní kombo s elektronickými efekty.

5.  12.  2019 | Petr Schnagl | 31 příspěvků
Za volantem elektrické Škody Citigoe iV: Odsouzena k úspěchu. Na doživotí?

Škoda Citigoe iV

Na prezentaci v Nizozemsku jsme vedle plug-in hybridní Škody Superb poprvé vyzkoušeli také první sériově vyráběný elektromobil s okřídleným šípem ve znaku. Odsouzen k úspěchu ale byl už dlouho před tím.

3.  12.  2019 | Jan Mička | 155 příspěvků