Nový McLaren nemá 600 koní ani stahovací střechu. Můžete s ním ale telefonovat

Spojení motoristického průmyslu se smartphony už nemusí být jen u odolného telefonu Caterpillar. Důkazem budiž tento čínsko-britský telefon.

Svět mobilních telefonů zažil další premiéru. Svůj trumf odhalila čínská společnost OnePlus, která spadá pod nadnárodní korporát BBK Electronics. Tento korporát v číslech konkuruje Samsungu a místy v prodejích hravě překoná Huawei nebo Apple.

Gordon Murray zvažuje návrat do Le Mans. Uvidíme závodit nástupce McLarenu F1?

Gordon Murray zvažuje návrat do Le Mans. Uvidíme závodit nástupce McLarenu F1?

Nejnovějším přírůstkem se stal mobilní telefon OnePlus 7T, jehož následuje i vylepšená verze Pro. Je to obyčejný smartphone s úhlopříčkou bezrámečkové obrazovky 6,67 palce, na který jste všichni zvyklí. Umí fotit, odemknout se otiskem prstu, přidat fotku na Instagram a samozřejmě umí řadu dalších zbytečností, jako telefonování či posílání SMS.

Proč by ale zrovna nás měl zajímat mobilní telefon? Protože OnePlus spolupracuje s britským McLarenem a každý rok představí speciální edici svého výrobku. Tentokrát je to tedy mobilní telefon OnePlus 7T Pro McLaren Edition se speciální barevnou variantou Papaya Orange.

McLaren ukázal jeden z posledních kusů 600LT. S příplatky divize MSO se nešetřilo

McLaren ukázal jeden z posledních kusů 600LT. S příplatky divize MSO se nešetřilo

Oranžově ohraničený telefon má zcela jiné prostředí po odemknutí. Má speciální ikonky a živé tapety. Proti poškrábání si jej můžete schovat do krytu vyrobeného z Alcantary. Pokud jste technický hračičkové či fanoušci automobilky McLaren, musíte si počkat do 17. října, kdy se telefony dostanou do prodeje. Edice McLaren by měla stát lehce přes dvacet tisíc korun.

První jízda s Volkswagenem Golf VIII: Klasik všech klasiků v digitálním věku

Volkswagen Golf VIII

S novým Volkswagenem Golfem jsme se staticky seznámili koncem října při oficiálním odhalení. Nyní se osmým vydáním evropského bestselleru konečně svezeme.

10.  12.  2019 | Svět motorů | 58 příspěvků
TEST Ford Focus ST Plus Performance: Bejby nebude sedět v koutě!

Ford Focus ST Plus Performance

Akronymem rychlého Fordu je od pradávna označení RS a hot-hatch modrého oválu se již několikátou generací zove Focus RS. Jeho bejby bratříček ST se v očích nadšenců vždy tak trochu krčil v koutku a tam si fidlal ty své druhé housličky. K patnáctým narozeninám ale dostal od hodných strýčků z vývojového oddělení elektrickou kytaru… a k ní koncertní kombo s elektronickými efekty.

5.  12.  2019 | Petr Schnagl | 31 příspěvků
Za volantem elektrické Škody Citigoe iV: Odsouzena k úspěchu. Na doživotí?

Škoda Citigoe iV

Na prezentaci v Nizozemsku jsme vedle plug-in hybridní Škody Superb poprvé vyzkoušeli také první sériově vyráběný elektromobil s okřídleným šípem ve znaku. Odsouzen k úspěchu ale byl už dlouho před tím.

3.  12.  2019 | Jan Mička | 155 příspěvků