Nový McLaren do zásuvky se blíží. Dostane šestiválec a na jedno nabití ujede 32 km

Blíže dosud nespecifikovaný model značky McLaren se zařadí do série Sport. Bude tak jedním z nejdostupnějších.

Od britské automobilky McLaren se již nějakou dobu čeká, že uvede na trh supersport do zásuvky, který ovšem nebude stát desítky milionů, jako tomu bylo v případě mistrovského díla P1. Podle britského magazínu Autocar dorazí dorazí zmíněný model ještě letos a navrch přidává dalších pár informací.

Žádné čelní sklo? Žádný problém! McLaren Elva si poradil jednoduchým trikem

Žádné čelní sklo? Žádný problém! McLaren Elva si poradil jednoduchým trikem

Pokud dění okolo McLarenu sledujete možná vám neušlo, že svoje vozy rozděluje do tří sérií - Sport, Super a Ultimate. Série Sport zahrnuje moely 540, 570 a 600. Super zahrnuje řadu 720 a nejnovější výkřik 765LT a poslední Ultimate je pro ty největší odvážlivce, kteří si troufnou a mají dostatek prostředků na modely Senna, Speedtail či Elva. Existuje ještě samostatná čtvrtá kategorie pro nový model GT.

Nový hybrid bude patřit do té první skupiny, která je na poměry supersportů relativně dostupným zbožím. Novinku s dosud nespecifikovaným jménem bude pohánět dvakrát přeplňovaný šestiválec se dvěma turby. Čistě na elektřinu pak ujede 32 kilometrů. 

VIDEO: To nejlepší ze zrušené Ženevy! Návrat Alfy, sportovní Bugatti i Porsche

VIDEO: To nejlepší ze zrušené Ženevy! Návrat Alfy, sportovní Bugatti i Porsche

Mike Flewitt, předseda představenstva automobilky, Autocaru sdělil, že s konstruktéry vidí v hybridech budoucnost. Budou důležité pro budoucí chod značky stejně jako elektromobily. K tomu druhému se zatím neschyluje. Dříve nebo později se určitě dozvíme více informací.

Na fotografiích najdete McLaren 540C Coupé.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Nová Škoda Fabia je luxusnější. Už jsme ji řídili, bude to největší malé auto na trhu

Škoda Fabia IV 1.0 TSI DSG

Čtvrtá generace Škody Fabia je za rohem, představí se už v květnu, od léta si ji budete moci objednat v rámci předprodeje a s podzimem dorazí na showroomy a k prvním zákazníkům.

dnes | Jiří Baborský | 45 příspěvků
TEST Volkswagen Golf GTE 1.4 PHEV: Dobrý přítel bohatého pendlera

Volkswagen Golf GTE

Plug-in hybridní GTE je nejvýkonnější eko verzí Volkswagenu Golf. Slibuje úsporný provoz i vysoký výkon, jak ale funguje v podmínkách české zimy?

včera | Richard Herbich | 25 příspěvků
TEST Kia e-Soul 64 kWh: Sladký život s volty a ampéry i v třeskutých mrazech?

Kia e-Soul 64 kWh

První generace Kie Soul se světu představila už v roce 2008 a pro značku představovala důležitý milník. V té době Kia nabízela vcelku fádně vypadající picanta, ria nebo cee’dy a funky krabička na čtyřech kolech byla konečně vozem, po které bylo možné toužit.

21.  2.  2021 | Richard Herbich | 42 příspěvků