Nový McLaren do zásuvky již zná své jméno. Artura bude pionýrem nové platformy

McLaren se chystá představit svůj nový plug-in hybridní model. Tento bude klíčový, protože bude pionýrem zbrusu nové architektury značky.

McLaren je jednou z nejaktivnějších superautomobilek posledních let. Nové modely chrlí s celkem slušnou kadencí a nezapomíná se navíc starat o ty staré. Nyní přichází řada na náhradu za 570S, prostřední volbu ze sportovní série značky. Jak už se dříve avizovalo, půjde o zcela nový model s hybridní technikou.

Další hypersport z kostiček: Z Lega teď postavíte i okruhový McLaren Senna GTR

Další hypersport z kostiček: Z Lega teď postavíte i okruhový McLaren Senna GTR

Značka nyní zveřejnila, že model ponese jméno Artura. Po nedávno představeném GT jde tedy o další model, který rozbil tradici číselného označení v rámci standardních modelů. Na místo 570S nastoupí novinka v první polovině příštího roku a bude tak mezistupněm mezi GT a 720S.

Největší novinkou je zde dosud blíže nespecifikovaná plug-in hybridní technika kombinovaná se šestiválcovým motorem. Toto ekologické srdce se později objeví i v dalších modelech značky, protože si pro něj McLaren připravil novou lehkou karbonovou architekturu zvanou MCLA.

Slavné F1 GTR z Le Mans inspiruje ostatní. Lanzante plánuje řadu speciálních McLarenů

Slavné F1 GTR z Le Mans inspiruje ostatní. Lanzante plánuje řadu speciálních McLarenů

Hybridní ústrojí zde bude sloužit spíše rychlosti a nebude tak zatěžovat vůz velkou baterií. Ostatně hmotnost se má držet okolo 1550 kilogramů a na jedno nabití má nový McLaren ujet jen 30 kilometrů. Vedle toho se můžeme těšit i na nový designový jazyk. Zatím nám ale McLaren ukazuje jen první upoutávku a na zbytek si tak budeme muset počkat. 

V galerii můžete najít testovací mulu pohonného ústrojí s názvem MV614 Hybrid.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Dacia Duster na LPG vládne všem. Byl o ni největší zájem, porazila i novou Octavii

Nejčtenější testy roku 2020

Nikde není psáno, že největší zájem musí být o pecky za miliony. Letos to v redakčních testech všem nandala Dacia Duster na LPG!

včera | Jan Mička | 157 příspěvků
TEST VW Arteon Shooting Brake 2.0 TDI DSG R-Line: Styl a komfort především

VW Arteon SB 2.0 TDI/147 kW

Že model Arteon dorazí také v provedení kombi, Volkswagen oficiálně potvrdil až loni v červnu. Shooting Brake působí takřka dokonale, ale je takový i ve skutečnosti?

17.  1.  2021 | Jan Mička | 55 příspěvků
TEST Subaru BRZ Final Edition: Devět let nás učilo tlačit na pilu. Teď už naposledy

Subaru BRZ Final Edition

Subaru již devátým rokem připomíná, že teď je ten správný čas na pořízení řidičského kupé za hodně dobré peníze. Kdo i letos zaváhá, nejspíš bude mít na nějakou dobu smůlu.

13.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 32 příspěvků