Tohle s Lotusem udělaly čínské peníze. Type 130 nemá v historii značky obdoby

Dobře si zapamatujte datum 16. července. Toho dne totiž britská automobilka Lotus vstoupí do zcela nové éry svého života.

Jednasedmdesát let na světě a na kontě desítky skvělých sportovních a závodních aut, které kombinují nízkou hmotnost, výkon a agilitu. Nějak tak by se dala ve zkratce popsat britská automobilka Lotus, jejíž výrobky fungují jako expres do světa řidičské radosti. Můžete namítat, že pod nadvládou čínského gigantu Geely už to nikdy nebude ono, jenže třeba i Volvo ví, že čínské peníze nesmrdí. Kdo ví, kdy by bez nich dnes bylo.

Další střípky informací o novém hypersportu Lotus. Type 130 odstartuje novou éru

Další střípky informací o novém hypersportu Lotus. Type 130 odstartuje novou éru

Pro Lotus tohle spojení znamenalo nejen novou krev do žil, ale hlavně zcela nové výzvy. Vždyť nový model už nevyrobil více než deset let. Už dlouho víme, že něco chystá. Něco hodně rychlého, moderního, exkluzivního. Type 130 ale bude jiný než dosavadní modely. Chce-li Lotus přežít, musí mít elektromobil, a protože z elektrického pohonu relativně snadno dostanete klidně i tisíc koní, můžeme očekávat hypersport.

Budoucnost automobilky Lotus: Nebrání se ničemu, pokud zachová tradici

Budoucnost automobilky Lotus: Nebrání se ničemu, pokud zachová tradici

Střípky informací jsme zveřejnili již dříve a ani dnes vám neukážeme kompletní dílo. Dlouho už ale čekat nebudete. Lotus totiž potvrdil, že vůz ukáže 16. července v centru Londýna, zatím ale nevíme, co od celé akce čekat. Bude velká, nebo spíš komorní? Už nyní totiž Lotus registruje stovky zájemců, dostane se ale pouze na zlomek z nich.

Čínská automobilka Geely odhalila SUV FY11. Stane se základem pro Lotus?

Čínská automobilka Geely odhalila SUV FY11. Stane se základem pro Lotus?

Jak název hypersportu napovídá, vznikne jen 130 kusů. Což je prý mimochodem i počet Lotusů, představených za celou historii značky. Výroba bude probíhat v sídle značky v britském Norfolku a první dodávky zákazníkům jsou plánovány na příští rok. Cena? Nikdo neví. I kdyby ale byla v řádech desítek milionů, beztak se po všech kouscích zapráší.

TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

včera | Petr Schnagl | 13 příspěvků
TEST Volkswagen T-Cross 1.0 TSI DSG R-Line: Důležitá módní záležitost

VW T-Cross 1.0 TSI DSG

Volkswagen rozštěpil Polo na dva samostatné modely. Oplastované CrossPolo je minulostí a jeho pozici zastoupila novinka jménem T-Cross. Nabízí kromě zvýšené stavby karoserie ještě něco?

15.  6.  2019 | Miro Mihálik | 62 příspěvků
První svezení se Seatem Leon TGI 1.5 TSI. Pod 1 Kč/km i s větším motorem?

Seat Leon TGI (první svezení)

České ceny Seatu Leon TGI po modernizaci pohonného ústrojí známe už od ledna letošního roku. Nyní došlo i na první kilometry za volantem a zdá se, že na dosavadních výhodách se vůbec nic nezměnilo.

11.  6.  2019 | Jan Mička | 15 příspěvků