Tohle s Lotusem udělaly čínské peníze. Type 130 nemá v historii značky obdoby

Dobře si zapamatujte datum 16. července. Toho dne totiž britská automobilka Lotus vstoupí do zcela nové éry svého života.

Jednasedmdesát let na světě a na kontě desítky skvělých sportovních a závodních aut, které kombinují nízkou hmotnost, výkon a agilitu. Nějak tak by se dala ve zkratce popsat britská automobilka Lotus, jejíž výrobky fungují jako expres do světa řidičské radosti. Můžete namítat, že pod nadvládou čínského gigantu Geely už to nikdy nebude ono, jenže třeba i Volvo ví, že čínské peníze nesmrdí. Kdo ví, kdy by bez nich dnes bylo.

Další střípky informací o novém hypersportu Lotus. Type 130 odstartuje novou éru

Další střípky informací o novém hypersportu Lotus. Type 130 odstartuje novou éru

Pro Lotus tohle spojení znamenalo nejen novou krev do žil, ale hlavně zcela nové výzvy. Vždyť nový model už nevyrobil více než deset let. Už dlouho víme, že něco chystá. Něco hodně rychlého, moderního, exkluzivního. Type 130 ale bude jiný než dosavadní modely. Chce-li Lotus přežít, musí mít elektromobil, a protože z elektrického pohonu relativně snadno dostanete klidně i tisíc koní, můžeme očekávat hypersport.

Budoucnost automobilky Lotus: Nebrání se ničemu, pokud zachová tradici

Budoucnost automobilky Lotus: Nebrání se ničemu, pokud zachová tradici

Střípky informací jsme zveřejnili již dříve a ani dnes vám neukážeme kompletní dílo. Dlouho už ale čekat nebudete. Lotus totiž potvrdil, že vůz ukáže 16. července v centru Londýna, zatím ale nevíme, co od celé akce čekat. Bude velká, nebo spíš komorní? Už nyní totiž Lotus registruje stovky zájemců, dostane se ale pouze na zlomek z nich.

Čínská automobilka Geely odhalila SUV FY11. Stane se základem pro Lotus?

Čínská automobilka Geely odhalila SUV FY11. Stane se základem pro Lotus?

Jak název hypersportu napovídá, vznikne jen 130 kusů. Což je prý mimochodem i počet Lotusů, představených za celou historii značky. Výroba bude probíhat v sídle značky v britském Norfolku a první dodávky zákazníkům jsou plánovány na příští rok. Cena? Nikdo neví. I kdyby ale byla v řádech desítek milionů, beztak se po všech kouscích zapráší.

Lotus

Lotus Cars je britská automobilka zaměřená na výrobu sportovních vozů. V roce 1952 ji v Londýně založil Colin Chapman. Lotus byl a znovu je aktivní také v závodech F1.

Automobilku v úpadku v roce 1994 koupil malajský Proton.

Lotus Elise • Lotus Exige • Lotus Evora • Lotus Evija

Vylepšené Mini SE Countryman nás fakt bavilo! Tříválec do zásuvky má síly až až

Mini Cooper SE Countryman All4

Jen pár desítek hodin před tím, než Česká republika na vládním semaforu zčervenala, jsme si stihli odskočit do Německa na projížďku s vylepšeným plug-in hybridním Mini Countryman. A ta jízda fakt stála za to!

26.  9.  2020 | Jan Mička | 15 příspěvků
TEST Peugeot e-208 GT 100 kW: Cizelace městského auta pro nadšence

Peugeot e-208 GT

Peugeot 208 se prodává i v elektrické variantě. Zkusili jsme si kousek v nejvyšší výbavě GT.

24.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 13 příspěvků
Nový Hyundai i20 může vzbudit poprask! Řídili jsme prototyp s litrovým motorem

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Nový Hyundai i20 je očekávaným soupeřem fabie a spol. Přijede až v říjnu, my už jsme jej ale exkluzivně vyzkoušeli.

20.  9.  2020 | Jiří BaborskýOndřej Mára | 47 příspěvků