Tohle s Lotusem udělaly čínské peníze. Type 130 nemá v historii značky obdoby

Dobře si zapamatujte datum 16. července. Toho dne totiž britská automobilka Lotus vstoupí do zcela nové éry svého života.

Jednasedmdesát let na světě a na kontě desítky skvělých sportovních a závodních aut, které kombinují nízkou hmotnost, výkon a agilitu. Nějak tak by se dala ve zkratce popsat britská automobilka Lotus, jejíž výrobky fungují jako expres do světa řidičské radosti. Můžete namítat, že pod nadvládou čínského gigantu Geely už to nikdy nebude ono, jenže třeba i Volvo ví, že čínské peníze nesmrdí. Kdo ví, kdy by bez nich dnes bylo.

Další střípky informací o novém hypersportu Lotus. Type 130 odstartuje novou éru

Další střípky informací o novém hypersportu Lotus. Type 130 odstartuje novou éru

Pro Lotus tohle spojení znamenalo nejen novou krev do žil, ale hlavně zcela nové výzvy. Vždyť nový model už nevyrobil více než deset let. Už dlouho víme, že něco chystá. Něco hodně rychlého, moderního, exkluzivního. Type 130 ale bude jiný než dosavadní modely. Chce-li Lotus přežít, musí mít elektromobil, a protože z elektrického pohonu relativně snadno dostanete klidně i tisíc koní, můžeme očekávat hypersport.

Budoucnost automobilky Lotus: Nebrání se ničemu, pokud zachová tradici

Budoucnost automobilky Lotus: Nebrání se ničemu, pokud zachová tradici

Střípky informací jsme zveřejnili již dříve a ani dnes vám neukážeme kompletní dílo. Dlouho už ale čekat nebudete. Lotus totiž potvrdil, že vůz ukáže 16. července v centru Londýna, zatím ale nevíme, co od celé akce čekat. Bude velká, nebo spíš komorní? Už nyní totiž Lotus registruje stovky zájemců, dostane se ale pouze na zlomek z nich.

Čínská automobilka Geely odhalila SUV FY11. Stane se základem pro Lotus?

Čínská automobilka Geely odhalila SUV FY11. Stane se základem pro Lotus?

Jak název hypersportu napovídá, vznikne jen 130 kusů. Což je prý mimochodem i počet Lotusů, představených za celou historii značky. Výroba bude probíhat v sídle značky v britském Norfolku a první dodávky zákazníkům jsou plánovány na příští rok. Cena? Nikdo neví. I kdyby ale byla v řádech desítek milionů, beztak se po všech kouscích zapráší.

TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

dnes | Miro Mihálik
TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 104 příspěvků
Minitest Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid: Víme, že má duši!

Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid

Nová Corolla je pohled na segment C po Japonsku. Mazdě to vyšlo, Toyota má v rukávu hybridní trumfy.

10.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 69 příspěvků