Nový Lotus Esprit možná již za tři roky a s motorem BMW

Jsou to dva roky, co přišly informace, že britský výrobce sportovních vozů Lotus, přijde do dvou let na trh s další generací slavného modelu Esprit. Ten měl být vybaven osmiválcem z Toyoty o výkonu okolo 400 koní. Jenže dva roky uběhly jako voda a po Espritu není ani památky.

Nyní je vše jinak a informace, které přichází z britských ostrovů, situaci mění. Osmiválcový Esprit bude, ovšem na trhu by se měl objevit až v roce 2011 a navíc pod kapotou by neměl mít motor Toyoty, ale osmiválec BMW o objemu 4,4 l s přeplňováním, který byl nedávno představen v modelu X6. Ten by měl být pro Lotus upraven na přibližně 500 koní, což by mělo stačit k tomu, aby Esprit držel krok s případnými konkurenty.

Každopádně informace to není zrovna oficiální a jak jsem se mohli za poslední tři roky přesvědčit, u modelu Esprit není nic jednoznačné a definitivní. Termíny příchodu se mění častěji než akce v hypermarketu a jedna definitivní specifikace střídá druhou.

Klepněte pro větší obrázek
Možná podoba nového Lotusu Esprit z roku 2006
Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 17 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků