Nový Lotus Esprit možná již za tři roky a s motorem BMW

Jsou to dva roky, co přišly informace, že britský výrobce sportovních vozů Lotus, přijde do dvou let na trh s další generací slavného modelu Esprit. Ten měl být vybaven osmiválcem z Toyoty o výkonu okolo 400 koní. Jenže dva roky uběhly jako voda a po Espritu není ani památky.

Nyní je vše jinak a informace, které přichází z britských ostrovů, situaci mění. Osmiválcový Esprit bude, ovšem na trhu by se měl objevit až v roce 2011 a navíc pod kapotou by neměl mít motor Toyoty, ale osmiválec BMW o objemu 4,4 l s přeplňováním, který byl nedávno představen v modelu X6. Ten by měl být pro Lotus upraven na přibližně 500 koní, což by mělo stačit k tomu, aby Esprit držel krok s případnými konkurenty.

Každopádně informace to není zrovna oficiální a jak jsem se mohli za poslední tři roky přesvědčit, u modelu Esprit není nic jednoznačné a definitivní. Termíny příchodu se mění častěji než akce v hypermarketu a jedna definitivní specifikace střídá druhou.

Klepněte pro větší obrázek
Možná podoba nového Lotusu Esprit z roku 2006
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků