Nový Lexus LBX zřejmě bude vypadat nějak takto. Nabídka pohonů už nepřekvapí

Oficiální premiéra nového Lexusu LBX je sice naplánovaná až na 5. června, přesto tým nezávislých grafiků možná prozradil jeho podobu na základně oficiálních upoutávek.

Těsné spojení s Toyotou přináší Lexusu cenově výhodné základy pro své prémiové vozy. Díky tomu může rozvinout své portfolio i do segmentů, o kterých dříve možná nepřemýšlel. Dobrým příkladem je připravovaný nejmenší model LBX, jehož premiéra je nachystaná na 5. června v italském Miláně. To naznačuje, že z jeho příchodu bude mít radost zejména Evropa.

Oficiálních informací o novince je málo, ale proslýchá se sdílení základu s Toyotou Yaris Cross. Pod kabátem má tedy pravděpodobně modulární platformu TNGA-B, ovšem nabídka motorů zůstává otázkou. Na českém trhu je Yaris Cross dostupný s benzinovou patnáctistovkou o výkonu 125 koní, spojenou s 6rychlostním manuálem, a automatem Multidrive. Alternativou je hybrid o stejném objemu a výkonu 116 koní, pohánějící přední nebo všechna čtyři kola.

Lexus začátkem týdne uvolnil krátké video s dvojicí snímků, prozrazujících základní podobu LBX. Tyto podklady stačily nezávislým designérům z Kolesy, aby dotvořili zbytek auta.

LBX bude mít velice úzké přední LED světlomety se zalomeným denním svícením. Oba segmenty budou opticky propojené stříbrnou vodorovnou lištou. Je také vidět zkosený přední nárazník, jehož podstatnou část zabírá široká maska chladiče s černou výplní. Podobu zádi lze jen odhadovat, protože Lexus vyzradil jen světelný podpis s pruhem přes celou šíři vozu. Dokreslení zbytku zadní části vychází ze současného UX, pod který základní model LBX spadá. Designéři ale zvolili hladké víko kufru a vynechali „A“ prolis reflektující tvar přední masky.

Lexus

Lexus v roce 1989 založila Toyota jako svou luxusní značku. Nejsilnější je stále v USA, ale od roku 2000 vznikají pobočky Lexusu po celém světě. 

Lexus se od roku 2006 spolu s Toytotou věnuje produkci hybridních automobilů.

Lexus UX • Lexus IS •​ Lexus CT •​ Lexus ES •​ Lexus LS •​ Lexus NX •​ Lexus RX •​ Lexus RC •​ Lexus LC

Diskuze (1) Další článek: Ferrari v Dánsku otevírá unikátní expozici. Největší lákadlo je Monza SP1 z Lega ve skutečné velikosti

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , ,