Lexus GX prošel dalším faceliftem. V8 4,6 litru má jen 306 koní, ale nám je to jedno

Osmiválec, pohon všech kol, schopnosti v terénu, maximální robustnost a obří porce luxusu. Jen málo automobilek tohle dokáže. Lexus je ale jednou z nich.

Lexus GX u nás oficiálního nekoupíte. O to víc to mrzí, když se podíváte na jeho nynější facelift, před jehož přední maskou se třesou strachy i obří ledvinky BMW X7. I když se u nás vůz oficiálně nenabízí, stejně si zaslouží vaší pozornost a docela věřím, že těch pár kousků, které se na našich silnicích prohánějí, přesně tohle dělají.

Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Druhá generace Lexusu GX se vyrábí od roku 2009. První facelift přišel již v roce 2011 a designér Atsuichi Suga vsadil už tehdy na obří přední masku. Nynější podoba vozu tak vykrystalizovala to, co Suga před osmi lety navrhl.

Facelift se nese ve stylu současného designového jazyka značky. Luxusní Grand Crossover, což značí zkratka GX, přijede do Ameriky a na vybrané Euroasijské trhy na 19palcových kolech ve standardu. V základu je i soubor bezpečnostních asistentů Lexus Safety System+.

Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Vůz bude k mání s offroadovým i luxusním paketem. Samozřejmostí jsou i terénní vychytávky z Toyoty Land Cruiser, včetně adaptivního podvozku KDSS. Pod kapotou se nachází starý dobrý vidlicový osmiválec o objemu 4,6 litru, který má výkon 225 kW (306 koní). Tomuto motoru už je pěkných pár let. Vždyť poprvé se objevil v Lexusu LS 460 v roce 2006 a jeho výkon odpovídá dnešním dvoulitrovým čtyřválcům s turbem, ty se ale mohou snžit sebevíc a charakteru osmiválce prostě nedosáhnou!

Vedle luxusního interiéru si bude nové GX hýčkat posádku nejen připojením mobilních telefonů, které už všichni známe, ale také chytrých hodinek. Případně si lze povídat s asistenty Google Assistant nebo Amazon Alexa. Tak co myslíte, vystačíte si s RX, nebo žadoníte po něčem takovém?

S Fordem Ranger Raptor na střelnici: Střele neujede, všemu ostatnímu už ano!

S Fordem Ranger Raptor na střelnici

Pick-upy si lidé kupují hlavně jako pracovní stroje. Z dřívějška víme, že už mohou sloužit také jako stylový doplněk, Ford Ranger Raptor ale patří do úplně jiné škatulky.

19.  9.  2019 | Jan Mička | 12 příspěvků
TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 29 příspěvků
Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 38 příspěvků