Lexus GX prošel dalším faceliftem. V8 4,6 litru má jen 306 koní, ale nám je to jedno

Osmiválec, pohon všech kol, schopnosti v terénu, maximální robustnost a obří porce luxusu. Jen málo automobilek tohle dokáže. Lexus je ale jednou z nich.

Lexus GX u nás oficiálního nekoupíte. O to víc to mrzí, když se podíváte na jeho nynější facelift, před jehož přední maskou se třesou strachy i obří ledvinky BMW X7. I když se u nás vůz oficiálně nenabízí, stejně si zaslouží vaší pozornost a docela věřím, že těch pár kousků, které se na našich silnicích prohánějí, přesně tohle dělají.

Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Druhá generace Lexusu GX se vyrábí od roku 2009. První facelift přišel již v roce 2011 a designér Atsuichi Suga vsadil už tehdy na obří přední masku. Nynější podoba vozu tak vykrystalizovala to, co Suga před osmi lety navrhl.

Facelift se nese ve stylu současného designového jazyka značky. Luxusní Grand Crossover, což značí zkratka GX, přijede do Ameriky a na vybrané Euroasijské trhy na 19palcových kolech ve standardu. V základu je i soubor bezpečnostních asistentů Lexus Safety System+.

Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Vůz bude k mání s offroadovým i luxusním paketem. Samozřejmostí jsou i terénní vychytávky z Toyoty Land Cruiser, včetně adaptivního podvozku KDSS. Pod kapotou se nachází starý dobrý vidlicový osmiválec o objemu 4,6 litru, který má výkon 225 kW (306 koní). Tomuto motoru už je pěkných pár let. Vždyť poprvé se objevil v Lexusu LS 460 v roce 2006 a jeho výkon odpovídá dnešním dvoulitrovým čtyřválcům s turbem, ty se ale mohou snžit sebevíc a charakteru osmiválce prostě nedosáhnou!

Vedle luxusního interiéru si bude nové GX hýčkat posádku nejen připojením mobilních telefonů, které už všichni známe, ale také chytrých hodinek. Případně si lze povídat s asistenty Google Assistant nebo Amazon Alexa. Tak co myslíte, vystačíte si s RX, nebo žadoníte po něčem takovém?

TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

včera | Jan Mička | 25 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

8.  8.  2020 | Lukáš Prejzek | 10 příspěvků
Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

6.  8.  2020 | Vladimír Kadera | 30 příspěvků