Nový koncept Škody se jmenuje Afriq. Studentský projekt odhalil první detaily

Na Afriku bude koncept odkazovat nejen svým dakarským rallye vzezřením.

Práce na tradičním, v pořadí již osmém žákovském konceptu Škody jede na plné obrátky. Už víme, že půjde o rallye inspirovaný Kamiq. Nyní však tým 25 studentů Středního odborného učiliště strojírenského Škody Auto v Mladé Boleslavi poprvé odhaluje i jméno svého výtvoru. Jedinečný koncept se bude jmenovat Afriq.

Původ jména závodní verze městského SUV Škody je zřejmý. Studie má připomínat rallye speciály dakarské rallye, která má dlouhou historii konání v Africe (nyní probíhá v Saúdské Arábii). Závodní charakter Afriqu zajistí studenti vůbec poprvé spoluprací s motorsport divizí české značky, u které nyní vzniká nejnovější generace závodní Fabie pro kategorii Rally2.

Tým studentů již odhaluje také některé rozměry Afriqu, který oproti standardnímu Kamiqu trochu vyroste. Na délku bude koncept měřit 4362 mm (vůči standardním 4241 mm) a lehce se zvětší i rozvor náprav na 2649 mm (normálně 2639 mm). Jinak se mluví o realizaci řady nových neobvyklých nápadů. O pohonném ústrojí nic nevíme, použití závodní techniky značky se ale zdá jako předpokládaná cesta.

Nakonec se jméno Afriq hodí novému žákovskému konceptu i z jiného důvodu. Od začátku letošního roku totiž Škoda zodpovídá i za veškeré aktivity koncernu VW v severní Africe (Egypt, Tunisko, Maroko a Alžírsko). Tedy podobně, jako je tomu už v Rusku nebo rovněž v Indii s tamním projektem India 2.0.

Škoda

Škoda Auto je největší česká automobilka. Vychází ze společnosti Laurin & Klement založené v roce 1895, od roku 1990 je součástí skupiny Volkswagen Group.

Škoda Fabia • Škoda ScalaŠkoda Rapid • Škoda Octavia  Škoda Superb • Škoda Yeti • Škoda Kodiaq • Škoda Citigo • Škoda Kamiq • Škoda Karoq • Škoda Enyaq iV

Diskuze (9) Další článek: Nové Suzuki S-Cross oficiálně: SUV má novou tvář, pokračuje na vlně hybridů

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,