Jeep se v roce 2030 stane v Evropě výhradně elektrickým, ale k tomu vede ještě dlouhá cesta. Zdoj: Jeep

Jeep se v roce 2030 stane v Evropě výhradně elektrickým, ale k tomu vede ještě dlouhá cesta. Zdoj: Jeep

Prostředním milníkem se stane rok 2025, kdy bude automobilka nabízet sedm elektromobilů. Zdoj: Jeep
Po vzoru Wrangleru i Fordu Bronco bude mít Recon odnímatelné dveře i střechu a široké možnosti personalizace prostřednictvím doplňků a tematického příslušenství. Zdoj: Jeep
Recon by měl do boje vyrazit s výkonem kolem 600 koní a pokořením stovky za 3,5 sekundy. Zdoj: Jeep
Kromě Wagoneeru S se můžeme těšit na Recon, který vychází ze stejné platformy STLA Large Stellantis, jemuž se předpovídají značné terénní dovednosti, protože má být přímým konkurentem Land Roveru a bezemisní alternativou  Wrangleru, i když oba modely budou mít odlišnou pozici na trhu. Zdoj: Jeep
6
Fotogalerie

Nový Jeep Recon má být divoch, který v terénu odhazuje kusy karoserie. Předpovídá se mu extrémní výkon

Budoucnost Jeepu v Evropě je elektrická a do roku 2025 se můžeme těšit na příliv nových modelů. Recon si pořídí nadšenci do terénu, zatímco Wagoneer S spíše vyznavači pohodlí. Přijde ještě třetí model.

Jeep se v roce 2030 stane v Evropě výhradně elektrickým, ale k tomu vede ještě dlouhá cesta. Prostředním milníkem se stane rok 2025, kdy bude nabízet sedm elektromobilů. Počítá se se současným Avengerem, který si Evropa vymodlila i se zážehovou dvanáctistovkou a víme o dalších třech modelech.

Kromě Wagoneeru S se můžeme těšit na Recon, který vychází ze stejné platformy STLA Large Stellantis, jemuž se předpovídají značné terénní dovednosti, protože má být přímým konkurentem Land Roveru a bezemisní alternativou Wrangleru, i když oba modely budou mít odlišnou pozici na trhu. Cílem není být ve všech ohledech lepší než konkurence, ale být natolik dobrý, aby přilákal zákazníky, kteří dříve přemýšleli o Land Roveru či značce z koncernu Volkswagen. Pak je tu ještě třetí model, o kterém se zatím moc neví, ale měl by stát na spodu nabídky.

Recon by měl do boje vyrazit s výkonem kolem 600 koní a pokořením stovky za 3,5 sekundy. Docela šílené! Po vzoru Wrangleru i Fordu Bronco bude mít Recon odnímatelné dveře i střechu a široké možnosti personalizace prostřednictvím doplňků a tematického příslušenství.

 

Jeep

Jeep, založený v roce 1941, zvítězil v soutěži vyhlášené americkou armádou. Od roku 1945 začal vyrábět i civilní terénní automobily.

Je to tradiční výrobce off-roadů a jeho název je často synonymem pro tento typ automobilů. Patří do skupiny Stellantis.

Jeep Renegade • Jeep Compass •​ Jeep Cherokee •​ Jeep Wrangler

Doporučujeme

Články odjinud