Nový Jeep Grand Cherokee: pravý Američan (New York)

Na autoshow v New Yorku představil Jeep novou generaci modelu Grand Cherokee. V záplavě SUV vsadí Grand Cherokee na výborné vlastnosti v terénu, komfortní interiér a osvěžený vzhled. Pro novou generaci vozu nachystal výrobce tři verze pohonu všech kol.

  • Quadra-Trac I - využívá převodovku NV 140 bez redukce a oslovuje novou skupinu zákazníků automobilky, kteří kupují levnější modely. Ty se podílí na současných prodejích asi 25 procenty.
  • Quadra-Trac II - staví na rozdělovací převodovce NV245 s redukcí a neutrálem pro případ, kdyby musel být vůz tažen
  • Qudra-Trac II  vybavený systémem ELSD (Electronic Limited Slip Differentials) nahrazující funkci uzávěrek diferenciálů 

Motory

Jako první se pod kapotou nového Cherokee objeví osmiválec s objemem 5.7 l HEMI. Velikou výhodou motoru (jak připomíná automobilka) je systém MDS, který deaktivuje polovinu válců, když nepotřebuje vůz celý výkon. Tento systém přináší až 20 % úsporu paliva. Dalším motorem v nabídce bude šestiválec s objemem 3.7 litru, který nahradí dřívější 4.0 l (přitom poskytuje větší výkon a stejný točivý moment). Posledním motorem bude osmiválec s objemem 4.7 litru.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Motory budou spojeny s pětistupňovou automatickou převodovkou. Nový podvozek charakterizuje přední nezávislá a zadní pětiprvková náprava, o 13 procent větší zdvih předních kol, větší stabilita a jízdní komfort. Grand Cherooke se poprvé představí s elektronickým stabilizačním systémem  ESP, u osmiválce 5.7 l bude součástí standardní výbavy Dynamic Handling System omezující náklony. Nové je rovněž hřebenové řízení.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Interiér

Nový Grand Cherokee tradičně nešetří prostorem, proti předchozí generaci narostl o 13 cm do délky. Uvnitř přibylo více místa a to především nad hlavou. Komfort splňuje přísný standard, ve výbavě se objeví položky jako GPS, DVD přehrávač, parkovací asistent atd. Nový Grand Cherokee se začne vyrábět v Detroitu ve třetím čtvrtletí letošního roku, na evropské trhy se dostane v prvním čtvrtletí roku 2005, výrobu vozu zajistí továrna v rakouském Grazu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků