Nový Jaguar X-Type

Jaguar představil nový sportovní sedan X-Type. Model představuje první krok automobilky Jaguar do střední třídy automobilů. Další premiérou, u modelu značky Jaguar, je pohon všech kol tzv. ve standardním vybavením.
Nový Jaguar X-Type
Jaguar představil nový sportovní sedan X-Type. Model představuje první krok automobilky Jaguar do střední třídy automobilů. Další premiérou, u modelu značky Jaguar, je pohon všech kol tzv. ve standardním vybavením.

Jaguar X-Type je poháněn výhradně šestiválcovými motory o objemu 2.5 nebo 3.0 litru. Oba dva jsou odvozeny od šestiválce AJ-V6 využívaného ve větším modelu S-Type.

S uvedením typu X-Type došlo i k rozšíření okruhu zákazníků. „Typickým zákazníkem pro model X-Type bude mladší než naší dnešní zákazníci, počítáme také s větším podílem žen, říká Jonathan Browning, výkonný ředitel Jaguaru.

Modelem X-Type bude ustanovena již čtvrtá modelová řada v nabídce Jaguaru. Vedle modelů XJ, S-Type a XK by se měl nový model významně podílet na očekávaném prodeji automobilky. Plánovaný počet 85 000 automobilů znamená zdvojnásobení prodeje.

Jaguar X-Type se bude na trzích v Evropě a ve Spojeném království od poloviny příštího roku. Největším konkurentem bude pro Mercedesy třídy C, BMW trojkové řady nebo Audi A4. Svým pojetím osloví, jak zákazníky hledající automobil pro delší cesty po dálnici, tak ty, co potřebují odvést „páteční nákupy“. Díky trvalému pohonu všech kol jistě osloví i sportovně založené zákazníky.

Bližší informace budou uvolněny na začátku příštího roku a potom se k novému Jaguaru X-Type vrátíme.

  • 12. 2. 2002 23:17 kittykat
Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků