Nový Jaguar X-Type

Jaguar představil nový sportovní sedan X-Type. Model představuje první krok automobilky Jaguar do střední třídy automobilů. Další premiérou, u modelu značky Jaguar, je pohon všech kol tzv. ve standardním vybavením.
Nový Jaguar X-Type
Jaguar představil nový sportovní sedan X-Type. Model představuje první krok automobilky Jaguar do střední třídy automobilů. Další premiérou, u modelu značky Jaguar, je pohon všech kol tzv. ve standardním vybavením.

Jaguar X-Type je poháněn výhradně šestiválcovými motory o objemu 2.5 nebo 3.0 litru. Oba dva jsou odvozeny od šestiválce AJ-V6 využívaného ve větším modelu S-Type.

S uvedením typu X-Type došlo i k rozšíření okruhu zákazníků. „Typickým zákazníkem pro model X-Type bude mladší než naší dnešní zákazníci, počítáme také s větším podílem žen, říká Jonathan Browning, výkonný ředitel Jaguaru.

Modelem X-Type bude ustanovena již čtvrtá modelová řada v nabídce Jaguaru. Vedle modelů XJ, S-Type a XK by se měl nový model významně podílet na očekávaném prodeji automobilky. Plánovaný počet 85 000 automobilů znamená zdvojnásobení prodeje.

Jaguar X-Type se bude na trzích v Evropě a ve Spojeném království od poloviny příštího roku. Největším konkurentem bude pro Mercedesy třídy C, BMW trojkové řady nebo Audi A4. Svým pojetím osloví, jak zákazníky hledající automobil pro delší cesty po dálnici, tak ty, co potřebují odvést „páteční nákupy“. Díky trvalému pohonu všech kol jistě osloví i sportovně založené zákazníky.

Bližší informace budou uvolněny na začátku příštího roku a potom se k novému Jaguaru X-Type vrátíme.

  • 12. 2. 2002 23:17 kittykat
TEST Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110: Lehká krize identity

Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110

Nejdříve to měl být crossover pro masy, teď si to v Citroënu rozmysleli a tvrdí, že jde o normální hatchback. Takže jsme společně s Cactusem vyrazili na cestu poznání, najít jeho místo pod sluncem.

24.  5.  2018 | Miro Mihálik | 16 příspěvků
TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

22.  5.  2018 | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků