Nový Jaguar X-Type

Jaguar představil nový sportovní sedan X-Type. Model představuje první krok automobilky Jaguar do střední třídy automobilů. Další premiérou, u modelu značky Jaguar, je pohon všech kol tzv. ve standardním vybavením.
Nový Jaguar X-Type
Jaguar představil nový sportovní sedan X-Type. Model představuje první krok automobilky Jaguar do střední třídy automobilů. Další premiérou, u modelu značky Jaguar, je pohon všech kol tzv. ve standardním vybavením.

Jaguar X-Type je poháněn výhradně šestiválcovými motory o objemu 2.5 nebo 3.0 litru. Oba dva jsou odvozeny od šestiválce AJ-V6 využívaného ve větším modelu S-Type.

S uvedením typu X-Type došlo i k rozšíření okruhu zákazníků. „Typickým zákazníkem pro model X-Type bude mladší než naší dnešní zákazníci, počítáme také s větším podílem žen, říká Jonathan Browning, výkonný ředitel Jaguaru.

Modelem X-Type bude ustanovena již čtvrtá modelová řada v nabídce Jaguaru. Vedle modelů XJ, S-Type a XK by se měl nový model významně podílet na očekávaném prodeji automobilky. Plánovaný počet 85 000 automobilů znamená zdvojnásobení prodeje.

Jaguar X-Type se bude na trzích v Evropě a ve Spojeném království od poloviny příštího roku. Největším konkurentem bude pro Mercedesy třídy C, BMW trojkové řady nebo Audi A4. Svým pojetím osloví, jak zákazníky hledající automobil pro delší cesty po dálnici, tak ty, co potřebují odvést „páteční nákupy“. Díky trvalému pohonu všech kol jistě osloví i sportovně založené zákazníky.

Bližší informace budou uvolněny na začátku příštího roku a potom se k novému Jaguaru X-Type vrátíme.

  • 12. 2. 2002 23:17 kittykat
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

včera | Radek Pecák | 6 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků