Nový Hyundai Tucson v prvním českém videu. Proháněli ho přímo v Nošovicích

Nová generace Hyundaie Tucson se poprvé ukázala v polovině září. Výroba v Nošovicích oficiálně začne co nevidět, už nyní se ale můžete podívat na jeden z prototypů v prvním českém videu.

Hyundai Tucson nové generace můžete na našich silnicích už nějaký ten pátek potkávat. Není to tak dlouho, co se halil do krycích fólií, ty už jsou ale téměř měsíc úplně zbytečné. V polovině září se tucson světu ukázal oficiálně, navíc netradiční provedení předních světel stejně hned prozradilo, o jaký vůz se jedná. Něco takového totiž nemá v rámci současné produkce obdoby. Dříve, než vůz poprvé vyzkoušíme na vlastní kůži, se můžete podívat, jak mu to sluší přímo v místě jeho zrodu – ve slezských Nošovicích.

Nový Hyundai Tucson konečně oficiálně! Designová pecka sází hlavně na hybridy

Nový Hyundai Tucson konečně oficiálně! Designová pecka sází hlavně na hybridy

Za výrobou přiloženého videa stojí společnost Hyundai Motor Manufacturing Czech, v níž se tucson vyrábí. Dožívající generace, která v Nošovicích vzniká od roku 2015, loni tvořila 70% podíl vyrobených vozů a za pět let výroby sjelo z linky přes milion exemplářů. Výroba nástupce, který zatím ještě nemá české ceny, teprve oficiálně začne, mělo by se tak ale stát ještě během podzimu.

Ostrý Hyundai Tucson N na povedených ilustracích. Možná nejsou daleko pravdě!

Ostrý Hyundai Tucson N na povedených ilustracích. Možná nejsou daleko pravdě!

Vedle netradiční přídě a výrazné zádě s propojenými světlomety vůz šokuje i interiérem, který nošovičtí rozebírají v druhém z přiložených videí. Zatímco stávající tucson nešetří konvenčními tlačítky, ten nový o většinu z nich přišel ve prospěch čím dál rozšířenějších displejů. Zmizel i klasický volič automatu a přístrojový štít přišel o krycí „kšilt“. Interiér by díky tomu měl být vzdušnější a otevřenější.

Videa: Facebook Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o.

Hyundai

Výroba automobilů je u jihokorejského Hyundaie jen jednou z částí rozsáhlého, především strojírenského zaměření. Společnost byla založena v roce 1947. V roce 1998 koupila značku Kia.

Hyundai i10Hyundai i20Hyundai i30Hyundai i40Hyundai KonaHyundai TucsonHyundai NexoHyundai Sante FeHyundai GenesisHyundai IONIQ

TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 64 příspěvků
TEST Lexus LC 500 Convertible: Úžasný grand tourer a můj jeden velký problém

Lexus LC 500 Convertible

LC 500 Convertible je první kabriolet Lexus s plátěnou střechou. Vychází z osmiválcového kupé, které je samo o sobě zárukou hlubokého jízdního zážitku. Může být kabriolet ještě lepší?

20.  11.  2020 | Jan Mička | 28 příspěvků
První jízda s ostrým Fordem Puma ST: Už jsme si potykali, zanechal hluboký dojem

Ford Puma ST

Český Ford přivezl prvních pár kousků ostrého modelu Puma ST. Měli jsme možnost se s jedním z nich projet a nyní se podělíme o první dojmy.

16.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 52 příspěvků