Nový Hyundai Tucson v prvním českém videu. Proháněli ho přímo v Nošovicích

Nová generace Hyundaie Tucson se poprvé ukázala v polovině září. Výroba v Nošovicích oficiálně začne co nevidět, už nyní se ale můžete podívat na jeden z prototypů v prvním českém videu.

Hyundai Tucson nové generace můžete na našich silnicích už nějaký ten pátek potkávat. Není to tak dlouho, co se halil do krycích fólií, ty už jsou ale téměř měsíc úplně zbytečné. V polovině září se tucson světu ukázal oficiálně, navíc netradiční provedení předních světel stejně hned prozradilo, o jaký vůz se jedná. Něco takového totiž nemá v rámci současné produkce obdoby. Dříve, než vůz poprvé vyzkoušíme na vlastní kůži, se můžete podívat, jak mu to sluší přímo v místě jeho zrodu – ve slezských Nošovicích.

Nový Hyundai Tucson konečně oficiálně! Designová pecka sází hlavně na hybridy

Nový Hyundai Tucson konečně oficiálně! Designová pecka sází hlavně na hybridy

Za výrobou přiloženého videa stojí společnost Hyundai Motor Manufacturing Czech, v níž se tucson vyrábí. Dožívající generace, která v Nošovicích vzniká od roku 2015, loni tvořila 70% podíl vyrobených vozů a za pět let výroby sjelo z linky přes milion exemplářů. Výroba nástupce, který zatím ještě nemá české ceny, teprve oficiálně začne, mělo by se tak ale stát ještě během podzimu.

Ostrý Hyundai Tucson N na povedených ilustracích. Možná nejsou daleko pravdě!

Ostrý Hyundai Tucson N na povedených ilustracích. Možná nejsou daleko pravdě!

Vedle netradiční přídě a výrazné zádě s propojenými světlomety vůz šokuje i interiérem, který nošovičtí rozebírají v druhém z přiložených videí. Zatímco stávající tucson nešetří konvenčními tlačítky, ten nový o většinu z nich přišel ve prospěch čím dál rozšířenějších displejů. Zmizel i klasický volič automatu a přístrojový štít přišel o krycí „kšilt“. Interiér by díky tomu měl být vzdušnější a otevřenější.

Videa: Facebook Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o.

Hyundai

Výroba automobilů je u jihokorejského Hyundaie jen jednou z částí rozsáhlého, především strojírenského zaměření. Společnost byla založena v roce 1947. V roce 1998 koupila značku Kia.

Hyundai i10Hyundai i20Hyundai i30Hyundai i40Hyundai KonaHyundai TucsonHyundai NexoHyundai Sante FeHyundai GenesisHyundai IONIQ

Za volantem sériového Hyundaie i20 1.0 T-GDI mHEV: Kdo se může od koho učit?

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Třetí generace Hyundaie i20 se už nechce od konkurentů jen učit, ale v řadě ohledů hodlá stanovit nová měřítka.

dnes | Martin Jeník | 2 příspěvky
Za volantem nové Cupry Leon ST PHEV: Sportovní hlavně naoko, přesto důležitá

Cupra Leon ST eHybrid

Ačkoliv to tak při pohledu na registrační značku nemusí vypadat, novou Cupru Leon jsme poprvé testovali na českých silnicích. Jako první na trh vstoupí externě dobíjený hybrid, který však předpokládané sportovní zážitky dost naředil.

25.  10.  2020 | Jan Mička | 25 příspěvků
Minitest Toyota GR Supra Dynamic 2.0: Dobře maskovaná vzpomínka na Celicu?

Toyota GR Supra Dynamic 2.0

Menší výkon, nižší cena. Zaujme Toyota Supra i ve střízlivém provedení se čtyřválcem pod kapotou?

21.  10.  2020 | Vladimír Kadera | 7 příspěvků