Nový Hyundai Tucson v prvním českém videu. Proháněli ho přímo v Nošovicích

Nová generace Hyundaie Tucson se poprvé ukázala v polovině září. Výroba v Nošovicích oficiálně začne co nevidět, už nyní se ale můžete podívat na jeden z prototypů v prvním českém videu.

Hyundai Tucson nové generace můžete na našich silnicích už nějaký ten pátek potkávat. Není to tak dlouho, co se halil do krycích fólií, ty už jsou ale téměř měsíc úplně zbytečné. V polovině září se tucson světu ukázal oficiálně, navíc netradiční provedení předních světel stejně hned prozradilo, o jaký vůz se jedná. Něco takového totiž nemá v rámci současné produkce obdoby. Dříve, než vůz poprvé vyzkoušíme na vlastní kůži, se můžete podívat, jak mu to sluší přímo v místě jeho zrodu – ve slezských Nošovicích.

Nový Hyundai Tucson konečně oficiálně! Designová pecka sází hlavně na hybridy

Nový Hyundai Tucson konečně oficiálně! Designová pecka sází hlavně na hybridy

Za výrobou přiloženého videa stojí společnost Hyundai Motor Manufacturing Czech, v níž se tucson vyrábí. Dožívající generace, která v Nošovicích vzniká od roku 2015, loni tvořila 70% podíl vyrobených vozů a za pět let výroby sjelo z linky přes milion exemplářů. Výroba nástupce, který zatím ještě nemá české ceny, teprve oficiálně začne, mělo by se tak ale stát ještě během podzimu.

Ostrý Hyundai Tucson N na povedených ilustracích. Možná nejsou daleko pravdě!

Ostrý Hyundai Tucson N na povedených ilustracích. Možná nejsou daleko pravdě!

Vedle netradiční přídě a výrazné zádě s propojenými světlomety vůz šokuje i interiérem, který nošovičtí rozebírají v druhém z přiložených videí. Zatímco stávající tucson nešetří konvenčními tlačítky, ten nový o většinu z nich přišel ve prospěch čím dál rozšířenějších displejů. Zmizel i klasický volič automatu a přístrojový štít přišel o krycí „kšilt“. Interiér by díky tomu měl být vzdušnější a otevřenější.

Videa: Facebook Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o.

Hyundai

Výroba automobilů je u jihokorejského Hyundaie jen jednou z částí rozsáhlého, především strojírenského zaměření. Společnost byla založena v roce 1947. V roce 1998 koupila značku Kia.

Hyundai i10Hyundai i20Hyundai i30Hyundai i40Hyundai KonaHyundai TucsonHyundai NexoHyundai Sante FeHyundai GenesisHyundai IONIQ

TEST Hyundai Tucson 1.6 CRDi MHEV 4x4: Nové pořádky bez prokletí

Hyundai Tucson 1.6 CRDi MHEV 4x4

Konzervativní crossover se nám proměnil ve výrazný designový povoz, který neumí nebudit emoce. Vyplatila se mu sázka na odvahu?

28.  2.  2021 | Richard Herbich | 34 příspěvků
Nová Škoda Fabia je luxusnější. Už jsme ji řídili, bude to největší malé auto na trhu

Škoda Fabia IV 1.0 TSI DSG

Čtvrtá generace Škody Fabia je za rohem, představí se už v květnu, od léta si ji budete moci objednat v rámci předprodeje a s podzimem dorazí na showroomy a k prvním zákazníkům.

25.  2.  2021 | Jiří Baborský | 72 příspěvků
TEST Volkswagen Golf GTE 1.4 PHEV: Dobrý přítel bohatého pendlera

Volkswagen Golf GTE

Plug-in hybridní GTE je nejvýkonnější eko verzí Volkswagenu Golf. Slibuje úsporný provoz i vysoký výkon, jak ale funguje v podmínkách české zimy?

24.  2.  2021 | Richard Herbich | 26 příspěvků