Nový Hyundai Staria je asi nejstylovější školní autobus. Uvítali byste ho i u nás?

Ačkoliv to vypadá, že tento autobus bude jezdit v Americe, tak jeho revírem bude především Jižní Korea.

Futuristické MPV Hyundai Staria debutovalo v polovině letošního dubna. Velmi zajímavý počin korejské automobilky do sebe usadí až jedenáct lidí a na evropském trhu jej bude pohánět vznětový čtyřválec o objemu 2,2 litru, který produkuje výkon 130 kW (177 koní). Jiné trhy pak budou mít možnost i 3,5litrového šestiválce.

Minulý měsíc se pak představila ještě užitková verze Staria-Load, která prozatím bude sloužit jako náhrada za model iLoad na australském trhu. V nejprostornější konfiguraci lze dovnitř naložit trojici europalet. Nyní se ovšem model Staria představuje v další verzi, kterou si užijí zatím děti v Jižní Koreji.

TEST Hyundai i30 Fastback N 2.0 T-GDI DCT: Nejlepší poměr cena/výkon na trhu

TEST Hyundai i30 Fastback N 2.0 T-GDI DCT: Nejlepší poměr cena/výkon na trhu

Hyundai Staria Kinder je stylový školní autobus se vším, co k tomu patří. Nechybí mu sytě žlutý lak karoserie, dodatečné osvětlení vpředu i vzadu a značka „Stop“ na nastupující straně. Sedadel může být 11 až 15. Každé z nich má délkově nastavitelné bezpečnostní pásy s indikátorem pro řidiče, aby věděl, jestli se některé dítě náhodou nepřipoutalo.

Pohonná jednotka nebyla blíže specifikována. Vůz je vybavený řadou asistenčních prvků, jako je třeba automatické brzdění při hrozící čelní kolizi, hlídání slepých úhlů či upozornění na projíždějící vozidlo při vyparkovávání. Základní verze s 11 sedadly stojí v přepočtu 639.355 Kč, s 15 sedadly pak 687 652 Kč.

Hyundai už prodal v Evropě 100.000 kusů Kony Electric. V oblibě vede Německo

Hyundai už prodal v Evropě 100.000 kusů Kony Electric. V oblibě vede Německo

Hyundai se specificky zaměřenými verzemi svého MPV ještě neskončil. Podle všeho nás v brzké době čeká ještě premiéra kempovacího speciálu. Datum uvedení vozu na evropské trhy zatím nebyl upřesněn.

Hyundai

Výroba automobilů je u jihokorejského Hyundaie jen jednou z částí rozsáhlého, především strojírenského zaměření. Společnost byla založena v roce 1947. V roce 1998 koupila značku Kia.

Hyundai i10Hyundai i20Hyundai i30Hyundai i40Hyundai KonaHyundai TucsonHyundai NexoHyundai Sante FeHyundai GenesisHyundai IONIQ

TEST VW Caddy Maxi California 2.0 TDI: Boží chatka na kolech za super peníze

VW Caddy Maxi California 2.0 TDI DSG

Základními lidskými potřebami je mít kde se vyspat, zůstat v teple a najíst se. S Californií to jde snadno a každý den jinde.

24.  10.  2021 | Richard Herbich | 16 příspěvků
Za volantem Chevrolet Corvette C1: Je to kousavá mrcha, nebo pohodlné GT?

Chevrolet Corvette C1

Chevrolet Corvette 1. generace je skutečná kráska. Po nastartování ale vymění něžnost za získání respektu širokého okolí. Je třeba se této nespoutané elegance bát?

23.  10.  2021 | Vladimír Kadera
TEST Mercedes-Benz EQA 250: Zlatíčko do zásuvky jen pro holky? Tak to pozor!

Mercedes-Benz EQA 250

Nejlevnější model rodiny EQ automobilky Mercedes-Benz působí spíše jako auto pro holky. Byla by ale škoda ho takhle povrchně škatulkovat. Obzvláště, když jeho vlastnosti ocení i chlapáci.

22.  10.  2021 | Jan Mička | 6 příspěvků