Nový Hyundai Kona se svlékl ještě před premiérou. Ukázal všechny detaily i nový znak automobilky

Elektrická Kona dává chytrými detaily najevo přípustnost s elektrickými modely Ioniq. Dorazí až za měsíc, ale už víme, jak bude vypadat.

Nastávající nová generace modelu Kona představuje pro Hyundai můstek mezi dvěma světy. Na jedné straně si uchovává konvenční spalovací motor, ale prostřednictvím plug-in hybridu plynule přechází k čistě elektrické verzi. Na kompletní odhalení si sice musíme měsíc počkat, ale automobilka nám čekání zkracuje detailní prohlídkou elektrické verze, která zůstává opředena tajemstvím.

Exkurze má sice čistě digitální podobu, ale i tak si během ní můžeme všimnout mnoha odlišností od zbytku stáda. Kona do délky narostla o 145 mm na 4350 mm, přičemž 60 mm šlo ve prospěch rozvoru, který má nyní hodnotu 2660 mm. Také šířka 1825 mm a výška 1580 mm slibují nadprůměrně prostorný interiér.

V něm se elektromobil od hybridní a spalovací verze liší minimálně. Navzdory vysoké míře digitalizace a přítomnosti dvou 12,3palcových obrazovek zůstává na středové konzoli velké množství tlačítek pro ovládání klimatizace a základních rozhraní multimediálního zařízení. Vtipným prvkem je absence loga automobilky na volantu. Místo něj střed zdobí plaketa se čtyřmi tečkami vyjadřujícími písmeno H v morseovce. Útulnost prostředí podtrhuje světlé čalounění sedadel i stropnice a náladové osvětlení.

I když základní koncepce exteriéru zůstává stejná, elektrickou Konu spolehlivě poznáte. Jako jediná má přední i zadní světla spojená LED pixelovým páskem, čímž naznačuje příbuznost s rodinou Ioniq. Motiv čtverců se dále objevuje na litých kolech, a spodních částech obou nárazníků. Přední má navíc jednolitou výplň, jelikož pohonná soustava nepotřebuje tolik chladného vzduchu a taky ladí s plnou maskou, kam se integrovala dvířka napájecího portu.

Hyundai

Výroba automobilů je u jihokorejského Hyundaie jen jednou z částí rozsáhlého, především strojírenského zaměření. Společnost byla založena v roce 1947. V roce 1998 koupila značku Kia.

Hyundai i10Hyundai i20Hyundai i30Hyundai i40Hyundai KonaHyundai TucsonHyundai NexoHyundai Sante FeHyundai GenesisHyundai IONIQ

Diskuze (16) Další článek: Hyundai Elantra má po faceliftu. Fešný sedan má dveře do Evropy zavřené už osmým rokem

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , ,