Nový Hyundai Ioniq 6 poprvé bez maskování! Vypadá opravdu jako koncept s futuristickým interiérem

Modelu Ioniq 6 věnuje Hyundai hodně pozornosti a rozhodně nám nechce vše vyklopit najednou. Konečně ukázal cely vůz s nahlédnutím do interiéru, ale na technické údaje si musíme ještě počkat.

Je to tady! Po dlouhém čekání podpořeném náladovým videem a fotografiemi detailů se Hyundai Ioniq 6 ukazuje světu ve zcela odhalené podobě. Inspirace konceptem Prophecy byla od první chvíle jasná, ale otázkou zůstalo, do jaké míry se automobilce podaří prosadit úchvatné křivky v sériové výrobě.

Na první pohled je patrné, že se to podařilo naprosto perfektně. Sedan s karoserií kupé působí mimořádně aerodynamicky. Nechybí velké přední světlomety nad jednoduše tvarovaným nárazníkem, hladké boční linie se zapuštěnými klikami ani velká kola ve futuristickém designu.

Zvláště povedená je záď s rozměrným třetím světlem integrovaným do hrany spoileru. Dynamický dojem navozuje i druhý spoiler nad nepřerušeným pixelovým pruhem hlavních světlometů. Doplňková sestava vertikálního seskupení má své místo v zadním nárazníku. Výraz vysoké technické úrovně dotvářejí zpětná zrcátka v podobě kamer. Příslušné obrazovky najdeme na okrajích palubní desky v podobě vystouplých „uší“. Toto řešení Hyundai již nabízí v modernizovaném Ioniqu 5.  

Interiér je pojat v minimalistickém duchu, který umožnil vysoký stupeň digitalizace. Analogových tlačítek zde bude jako šafránu. Veškeré funkce jsou dostupné na dvojici dotykových obrazovek. Jedné pro hlavní multimediální zařízení a druhé ve spodní části, pravděpodobně pro ovládání klimatizace. Infotainment sdílí jeden rámeček s digitálním přístrojovým štítem. Fotografie také ukazují propracované náladové osvětlení, které nabídne různé barevné kombinace.

Technické detaily zveřejní automobilka až 14. července. Díky sdílené platformě E-GPM s modely Ioniq 5 a Kia EV 6 se dá očekávat podobná technika. Jejím základem je 77,4kWh baterie posílající energii do dvou elektromotorů. Mluví se tedy o pohonu všech kol s výkonem kolem 300 koní.  

Hyundai

Výroba automobilů je u jihokorejského Hyundaie jen jednou z částí rozsáhlého, především strojírenského zaměření. Společnost byla založena v roce 1947. V roce 1998 koupila značku Kia.

Hyundai i10Hyundai i20Hyundai i30Hyundai i40Hyundai KonaHyundai TucsonHyundai NexoHyundai Sante FeHyundai GenesisHyundai IONIQ

Diskuze (14) Další článek: Vzácné Ferrari 410 Sport Spider míří do aukce. Závodil s ním i Carroll Shelby, který na něm zanechal zajímavý vzkaz

Témata článku: , , , , , , , , , , , ,