Nový Hyundai i30 N na prvních fotkách! Dostal automat i lehounká kovaná kola

Hyundai i30 v nejnovějším provedení se na našich silnicích už pár týdnů prohání. Příchod ostré verze N po modernizaci byl jen otázkou času…

Stran informací o nejnovějším provedení Hyundaie i30 N je korejská automobilka celkem tajemná. Uvádí, že bude vůz dostupný s osmistupňovou automatickou převodovkou s trojicí speciálních režimů N a že dostane i lehká kovaná 19palcová kola, která mají údajně zdůraznit sportovní charakter.

Nový Hyundai i30 poprvé naživo: Poctivá a cenově dostupná auta ještě existují!

Nový Hyundai i30 poprvé naživo: Poctivá a cenově dostupná auta ještě existují!

Zatím si musíme vystačit hlavně s trojicí tmavých fotografií, mezi nimiž chybí snímek interiéru. Snadno poznáme světlomety s klínovitým denním svícením, přepracováním prošly i nárazníky a uvnitř na sto procent najdeme nový infotainment, který u běžných verzí i30 představuje jednu z největších novinek. Má větší displej i online funkce a před řidičem se usadil digitální přístrojový štít.

Nový Hyundai i30 je v ČR až podezřele levný! A to dostal nové hybridní motory

Nový Hyundai i30 je v ČR až podezřele levný! A to dostal nové hybridní motory

Pod kapotou stávajícího Hyundaie i30 N pracuje dvoulitrový čtyřválec T-GDI s výkony 184 a 202 kW, dosud byla vždy hnaná přední kola a řazení obstarávala šestistupňová manuální převodovka. Vzhledem k tomu, že v nabídce pohonných jednotek standardní verze modelu nezůstal s modernizací kámen na kameni, lze očekávat přinejmenším zvýšení výkonu a nedivili bychom se alespoň nejnižší formě elektrifikace.

Minitest Hyundai i30 N Project C: Těžko uvěřit, že tohle auto vzniklo v Česku!

Minitest Hyundai i30 N Project C: Těžko uvěřit, že tohle auto vzniklo v Česku!

Už loni se spekulovalo také o pohonu všech kol, díky kterému by mohl Hyundai i30 N pokukovat po skalpu Volkswagenu Golf R. U něj je čtyřkolka standard a motor v nové generaci nabídne více než 330 koní. Bylo by to vůbec poprvé, co by Hyundai i30 zabíral všemi čtyřmi koly. Samotný systém by mohl poskytnout crossover Kona, který pohonem 4x4 disponuje. Podle kolegů z Auto.cz zavěšení z kony na i30 pasuje.

Galerie doplněna o fotky Hyundaie i30 N Project C

Hyundai

Výroba automobilů je u jihokorejského Hyundaie jen jednou z částí rozsáhlého, především strojírenského zaměření. Společnost byla založena v roce 1947. V roce 1998 koupila značku Kia.

Hyundai i10Hyundai i20Hyundai i30Hyundai i40Hyundai KonaHyundai TucsonHyundai NexoHyundai Sante FeHyundai GenesisHyundai IONIQ

Vylepšené Mini SE Countryman nás fakt bavilo! Tříválec do zásuvky má síly až až

Mini Cooper SE Countryman All4

Jen pár desítek hodin před tím, než Česká republika na vládním semaforu zčervenala, jsme si stihli odskočit do Německa na projížďku s vylepšeným plug-in hybridním Mini Countryman. A ta jízda fakt stála za to!

26.  9.  2020 | Jan Mička | 15 příspěvků
TEST Peugeot e-208 GT 100 kW: Cizelace městského auta pro nadšence

Peugeot e-208 GT

Peugeot 208 se prodává i v elektrické variantě. Zkusili jsme si kousek v nejvyšší výbavě GT.

24.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 13 příspěvků
Nový Hyundai i20 může vzbudit poprask! Řídili jsme prototyp s litrovým motorem

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Nový Hyundai i20 je očekávaným soupeřem fabie a spol. Přijede až v říjnu, my už jsme jej ale exkluzivně vyzkoušeli.

20.  9.  2020 | Jiří BaborskýOndřej Mára | 47 příspěvků