Nový hypersport Rimac C-Two stále ještě naráží. Takto se ničí auto za desítky milionů

Rimac nenechává nic náhodě a svůj nový vůz testuje do posledního detailu. Při jeho plánech mu ani nic jiného nezbývá.

Chorvatská automobilka Rimac má v posledních měsících napilno. Výrobce elektrického hypersportu Concept One se chystá oficiálně uvést na trh svůj druhý model, který se bude jmenovat C-Two. Po oficiálním debutu se přešlo na náročné testování, ve kterém nesmí chybět ani nárazové zkoušky.

SSC Tuatara je nejrychlejší sériové auto světa. Padlo těžko uvěřitelných 533 km/h

SSC Tuatara je nejrychlejší sériové auto světa. Padlo těžko uvěřitelných 533 km/h

Program nárazových testů začal v roce 2019 a do dnešního dne poslal Rimac proti zdi již devět prototypů. Ostatně záběry z loňských testů již byly zveřejněny. Automobilka nyní zveřejnila video také z posledních dvou nárazových zkoušek, kdy první vůz narazil v rychlosti 40 km/h a druhý v rychlosti 56 km/h. V obou případech zůstal monokok vozu nepoškozený.

Ničení chorvatských hypersportů však ještě není u konce. Rimac chce prodávat svůj do celého světa. Musí tak splňovat nejrůznější homologace a mít svůj vůz vyladěný do posledního detailu. Bezpečnost si také musí hlídat díky ošklivé nehodě Richarda Hammonda v roce 2017 s modelem Concept One, která s pověstí nové značky hned zkraje zamávala, když začal po nárazu hořet.

VW se chce zbavit Bugatti. Značku údajně zamýšlí prodat chorvatskému Rimacu

VW se chce zbavit Bugatti. Značku údajně zamýšlí prodat chorvatskému Rimacu

Rimac C-Two má na každém kole jeden elektromotor. Kombinovaný výkon tak činí 1408 kW (1904 koní). Akcelerace z 0 na 100 km/h proběhne za 1,85 sekundy a rychloměr by se měl zastavit až na hodnotě 415 km/h, což je u elektromobilů nevídané. Dojezd na jedno nabití by měl být 647 km. Vznikne pouze 150 kusů a produkce začne příští rok.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Range Rover P400 Autobiography: Další důvod, proč se stát milionářem

Range Rover P400

Range Rover není autem pro každého, ale každý by si ho měl zkusit. Nyní má nový motor o výkonu 400 koní s hybridní technikou. Jaký je?

29.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 59 příspěvků
TEST Toyota RAV4 2.5 Hybrid 4x4 Black Edition: Ta nejčernější myslí jen zeleně

Toyota RAV4 Hybrid Black Edition

Současná generace Toyoty RAV4 se vzdala naftového motoru. Oblíbené SUV koupíte buď s ryze benzinovým, nebo hybridním pohonem, přičemž elektrifikovaná verze nedávno dorazil na český trh v atraktivním provedení Black Edition. Vyzkoušeli jsme tu nejlepší možnou konfiguraci.

26.  11.  2020 | Jan Mička | 81 příspěvků
TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 64 příspěvků