Nový Hummer H3: drsná krása

První kontakt s novým Hummerem H3 se odehrál na autoshow v Los Angeles. Ještě jako studie zaujala H3T svým nekompromisním vzhledem a menší šířkou, která měla usnadnit pohyb v běžném provozu. Nyní Hummer uvolnil oficiální informace k sériové verzi. Bohužel jich není mnoho. V tuto chvíli víme, že sériová H3 vyjede na podvozku Chevroletu Colorado a bude chtít svým moderním vzhledem a menšími rozměry přilákat nové zákazníky. Hummer plánuje mimo vytváření nových modelů (jako právě H3), modernizovat modely stávající.

Hlavní předností nové H3 budou nekompromisní jízdní vlastnosti v terénu, ale i zlepšené chování na silnici a příznivější ekonomika provozu. Pod kapotou se proto objeví pětiválec s objemem 3.5 l s proměnným časováním ventilů, který sice poskytne dostatečný výkon, ale zároveň bude úspornější. V případě převodovek bude možné vybírat mezi automatem i manuálem, samozřejmostí bude elektronicky kontrolovaný pohon pohon všech kol, stabilizační systém atd. Oficiální představení H3 proběhne co nevidět, u amerických dealerů se objeví v polovině roku 2005.

Mimo H3 informovalo tiskové oddělení koncernu GM o verzi H1 s označením Alpha, která bude zajímavá zejména turbodieselem Duramax 6,6 l s výkonem 227 kW/310 k (proti původním 150 kW/205 k).

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků