Nový Hummer H3: drsná krása

První kontakt s novým Hummerem H3 se odehrál na autoshow v Los Angeles. Ještě jako studie zaujala H3T svým nekompromisním vzhledem a menší šířkou, která měla usnadnit pohyb v běžném provozu. Nyní Hummer uvolnil oficiální informace k sériové verzi. Bohužel jich není mnoho. V tuto chvíli víme, že sériová H3 vyjede na podvozku Chevroletu Colorado a bude chtít svým moderním vzhledem a menšími rozměry přilákat nové zákazníky. Hummer plánuje mimo vytváření nových modelů (jako právě H3), modernizovat modely stávající.

Hlavní předností nové H3 budou nekompromisní jízdní vlastnosti v terénu, ale i zlepšené chování na silnici a příznivější ekonomika provozu. Pod kapotou se proto objeví pětiválec s objemem 3.5 l s proměnným časováním ventilů, který sice poskytne dostatečný výkon, ale zároveň bude úspornější. V případě převodovek bude možné vybírat mezi automatem i manuálem, samozřejmostí bude elektronicky kontrolovaný pohon pohon všech kol, stabilizační systém atd. Oficiální představení H3 proběhne co nevidět, u amerických dealerů se objeví v polovině roku 2005.

Mimo H3 informovalo tiskové oddělení koncernu GM o verzi H1 s označením Alpha, která bude zajímavá zejména turbodieselem Duramax 6,6 l s výkonem 227 kW/310 k (proti původním 150 kW/205 k).

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků