Nový Hummer H3: drsná krása

První kontakt s novým Hummerem H3 se odehrál na autoshow v Los Angeles. Ještě jako studie zaujala H3T svým nekompromisním vzhledem a menší šířkou, která měla usnadnit pohyb v běžném provozu. Nyní Hummer uvolnil oficiální informace k sériové verzi. Bohužel jich není mnoho. V tuto chvíli víme, že sériová H3 vyjede na podvozku Chevroletu Colorado a bude chtít svým moderním vzhledem a menšími rozměry přilákat nové zákazníky. Hummer plánuje mimo vytváření nových modelů (jako právě H3), modernizovat modely stávající.

Hlavní předností nové H3 budou nekompromisní jízdní vlastnosti v terénu, ale i zlepšené chování na silnici a příznivější ekonomika provozu. Pod kapotou se proto objeví pětiválec s objemem 3.5 l s proměnným časováním ventilů, který sice poskytne dostatečný výkon, ale zároveň bude úspornější. V případě převodovek bude možné vybírat mezi automatem i manuálem, samozřejmostí bude elektronicky kontrolovaný pohon pohon všech kol, stabilizační systém atd. Oficiální představení H3 proběhne co nevidět, u amerických dealerů se objeví v polovině roku 2005.

Mimo H3 informovalo tiskové oddělení koncernu GM o verzi H1 s označením Alpha, která bude zajímavá zejména turbodieselem Duramax 6,6 l s výkonem 227 kW/310 k (proti původním 150 kW/205 k).

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků