Nový Grand Tourer od McLarenu: Další fotky odhalují produkční karoserii

McLaren pomalu odhaluje svůj chystaný „Grand Tourer“. Nyní nám model ukazuje již s produkční karoserií, avšak stále zahalenou maskováním.

První fotografii prototypu nového McLarenu, který automobilka prozatím nazývá pouze jako „McLaren všech Grand Tourerů“, jsme mohli vidět už na začátku letošního března. Maskování na voze sice stále zůstává, pod ním už se však na nových fotkách ukazují produkční díly karoserie. A dle předpokladů, samozřejmě půjde o typický McLaren.

Již nyní lze vidět, že nový model určený hlavně k rychlému a pohodlnému cestování, si udrží poslední designové prvky nových McLarenů – špičatá příď, úzké LED světlomety, široké čelní okno pro skvělý výhled na silnici, boční přístupy vzduchu k motoru a jednoduché proužky LED svítilen na zádi. Velké koncovky výfuku jsou umístěny dole v nárazníku.

McLaren Senna GTR oficiálně: Peklo se podle všeho nachází v Anglii

McLaren Senna GTR oficiálně: Peklo se podle všeho nachází v Anglii

McLaren zatím potvrzuje, že stejně jako u zbytku jeho modelů bude i novinka využívat variantu známého dvakrát přeplňovaného osmiválce. Hodnoty výkonu dosud neznáme. Interiér má být prostorným a komfortním místem s využitím luxusních materiálů, ačkoliv výrobce stále hledí na zachování nízké hmotnosti vozu.

Automobilka pak pohodlnost rychlého cestování ověřuje pěkně postaru. V rámci probíhajícího testování nyní dojde k přibližně 1600 kilometrů dlouhé jízdě z vývojového centra McLarenu poblíž španělské Barcelony do sídla značky v anglickém Wokingu. Dvojice testovacích pilotů chce cestu zvládnout na jeden zátah s vlastními zavazadly na palubě.

Gordon Murray chce postavit opravdového nástupce McLarenu F1. Podělil se o detaily

Gordon Murray chce postavit opravdového nástupce McLarenu F1. Podělil se o detaily

Poznatky z cestování novým McLarenem, jež má mimochodem „bořit zažitá pravidla vozidel třídy GT“, se poté projeví do konečných úprav vozu. Kompletního odhalení designu bychom se měli dočkat už 30. dubna. První exempláře se u zájemců objeví na podzim letošního roku.

Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

včera | Lukáš Prejzek | 8 příspěvků
Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

6.  8.  2020 | Vladimír Kadera | 30 příspěvků
Za volantem Volkswagenu ID.3 (150 kW): Zásadní? To ano! Ale vážně i revoluční?

Volkswagenu ID.3 (150 kW)

Pro značku Volkswagen má být zásadním modelem jako kdysi Brouk a Golf. Elektromobil ID.3 nabral zpoždění, teď se ale konečně hlásí o slovo.

4.  8.  2020 | Stanislav Kolman | 81 příspěvků