Nový Grand Tourer od McLarenu: Další fotky odhalují produkční karoserii

McLaren pomalu odhaluje svůj chystaný „Grand Tourer“. Nyní nám model ukazuje již s produkční karoserií, avšak stále zahalenou maskováním.

První fotografii prototypu nového McLarenu, který automobilka prozatím nazývá pouze jako „McLaren všech Grand Tourerů“, jsme mohli vidět už na začátku letošního března. Maskování na voze sice stále zůstává, pod ním už se však na nových fotkách ukazují produkční díly karoserie. A dle předpokladů, samozřejmě půjde o typický McLaren.

Již nyní lze vidět, že nový model určený hlavně k rychlému a pohodlnému cestování, si udrží poslední designové prvky nových McLarenů – špičatá příď, úzké LED světlomety, široké čelní okno pro skvělý výhled na silnici, boční přístupy vzduchu k motoru a jednoduché proužky LED svítilen na zádi. Velké koncovky výfuku jsou umístěny dole v nárazníku.

McLaren Senna GTR oficiálně: Peklo se podle všeho nachází v Anglii

McLaren Senna GTR oficiálně: Peklo se podle všeho nachází v Anglii

McLaren zatím potvrzuje, že stejně jako u zbytku jeho modelů bude i novinka využívat variantu známého dvakrát přeplňovaného osmiválce. Hodnoty výkonu dosud neznáme. Interiér má být prostorným a komfortním místem s využitím luxusních materiálů, ačkoliv výrobce stále hledí na zachování nízké hmotnosti vozu.

Automobilka pak pohodlnost rychlého cestování ověřuje pěkně postaru. V rámci probíhajícího testování nyní dojde k přibližně 1600 kilometrů dlouhé jízdě z vývojového centra McLarenu poblíž španělské Barcelony do sídla značky v anglickém Wokingu. Dvojice testovacích pilotů chce cestu zvládnout na jeden zátah s vlastními zavazadly na palubě.

Gordon Murray chce postavit opravdového nástupce McLarenu F1. Podělil se o detaily

Gordon Murray chce postavit opravdového nástupce McLarenu F1. Podělil se o detaily

Poznatky z cestování novým McLarenem, jež má mimochodem „bořit zažitá pravidla vozidel třídy GT“, se poté projeví do konečných úprav vozu. Kompletního odhalení designu bychom se měli dočkat už 30. dubna. První exempláře se u zájemců objeví na podzim letošního roku.

TEST Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC: Když vám auto vybírá peněženka

Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC

Kategorie aut, která se dají koupit do tří set tisíc korun, se pomalu ale jistě zužuje. Kvůli novým povinným bezpečnostním systémům navíc můžeme očekávat zdražení napříc celým segmentem. Mitsubishi Space Star se však ještě drží v přijatelných mezích.

dnes | Vladimír Kadera
TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

19.  4.  2019 | Jan Mička | 67 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků