Nový Grand Tourer od McLarenu: Další fotky odhalují produkční karoserii

McLaren pomalu odhaluje svůj chystaný „Grand Tourer“. Nyní nám model ukazuje již s produkční karoserií, avšak stále zahalenou maskováním.

První fotografii prototypu nového McLarenu, který automobilka prozatím nazývá pouze jako „McLaren všech Grand Tourerů“, jsme mohli vidět už na začátku letošního března. Maskování na voze sice stále zůstává, pod ním už se však na nových fotkách ukazují produkční díly karoserie. A dle předpokladů, samozřejmě půjde o typický McLaren.

Již nyní lze vidět, že nový model určený hlavně k rychlému a pohodlnému cestování, si udrží poslední designové prvky nových McLarenů – špičatá příď, úzké LED světlomety, široké čelní okno pro skvělý výhled na silnici, boční přístupy vzduchu k motoru a jednoduché proužky LED svítilen na zádi. Velké koncovky výfuku jsou umístěny dole v nárazníku.

McLaren Senna GTR oficiálně: Peklo se podle všeho nachází v Anglii

McLaren Senna GTR oficiálně: Peklo se podle všeho nachází v Anglii

McLaren zatím potvrzuje, že stejně jako u zbytku jeho modelů bude i novinka využívat variantu známého dvakrát přeplňovaného osmiválce. Hodnoty výkonu dosud neznáme. Interiér má být prostorným a komfortním místem s využitím luxusních materiálů, ačkoliv výrobce stále hledí na zachování nízké hmotnosti vozu.

Automobilka pak pohodlnost rychlého cestování ověřuje pěkně postaru. V rámci probíhajícího testování nyní dojde k přibližně 1600 kilometrů dlouhé jízdě z vývojového centra McLarenu poblíž španělské Barcelony do sídla značky v anglickém Wokingu. Dvojice testovacích pilotů chce cestu zvládnout na jeden zátah s vlastními zavazadly na palubě.

Gordon Murray chce postavit opravdového nástupce McLarenu F1. Podělil se o detaily

Gordon Murray chce postavit opravdového nástupce McLarenu F1. Podělil se o detaily

Poznatky z cestování novým McLarenem, jež má mimochodem „bořit zažitá pravidla vozidel třídy GT“, se poté projeví do konečných úprav vozu. Kompletního odhalení designu bychom se měli dočkat už 30. dubna. První exempláře se u zájemců objeví na podzim letošního roku.

TEST Volkswagen Touareg V8 4.0 TDI Black Style: Nehodící se škrtněte

Volkswagen Touareg V8 4.0 TDI

Touareg je vlajkovou lodí Volkswagenu, s motorem V8 by se ale dal považovat za takovou vlajkovou loď „na druhou“. Pokud máte o koupi osmiválce zájem, pospěšte si. Brzy totiž nenávratně zmizí z nabídky.

20.  2.  2020 | Jan Mička | 26 příspěvků
Minitest Opel Astra 1.2 Turbo (96 kW) Elegance: Tříválec na dlouhé cesty

Opel Astra 1.2 Turbo

Faceliftovaná Astra generace K dostala pod kapotu výhradně tříválcové motory, všechny pocházejí od General Motors, nikoli z dílen PSA. Vyzkoušeli jsme silnější verzi základní dvanáctistovky, která v mnoha ohledech velmi mile překvapila.

15.  2.  2020 | Petr Schnagl | 37 příspěvků
Minitest Mercedes-Benz V300d: Šestiválec vám už chybět nebude

Mercedes-Benz V300d

Skoro 240 koní v dodávce. Kdo to potřebuje? Když se nad tím zamyslíte, tak možná právě vy...

13.  2.  2020 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků