Nový Grand Tourer od McLarenu: Další fotky odhalují produkční karoserii

McLaren pomalu odhaluje svůj chystaný „Grand Tourer“. Nyní nám model ukazuje již s produkční karoserií, avšak stále zahalenou maskováním.

První fotografii prototypu nového McLarenu, který automobilka prozatím nazývá pouze jako „McLaren všech Grand Tourerů“, jsme mohli vidět už na začátku letošního března. Maskování na voze sice stále zůstává, pod ním už se však na nových fotkách ukazují produkční díly karoserie. A dle předpokladů, samozřejmě půjde o typický McLaren.

Již nyní lze vidět, že nový model určený hlavně k rychlému a pohodlnému cestování, si udrží poslední designové prvky nových McLarenů – špičatá příď, úzké LED světlomety, široké čelní okno pro skvělý výhled na silnici, boční přístupy vzduchu k motoru a jednoduché proužky LED svítilen na zádi. Velké koncovky výfuku jsou umístěny dole v nárazníku.

McLaren Senna GTR oficiálně: Peklo se podle všeho nachází v Anglii

McLaren Senna GTR oficiálně: Peklo se podle všeho nachází v Anglii

McLaren zatím potvrzuje, že stejně jako u zbytku jeho modelů bude i novinka využívat variantu známého dvakrát přeplňovaného osmiválce. Hodnoty výkonu dosud neznáme. Interiér má být prostorným a komfortním místem s využitím luxusních materiálů, ačkoliv výrobce stále hledí na zachování nízké hmotnosti vozu.

Automobilka pak pohodlnost rychlého cestování ověřuje pěkně postaru. V rámci probíhajícího testování nyní dojde k přibližně 1600 kilometrů dlouhé jízdě z vývojového centra McLarenu poblíž španělské Barcelony do sídla značky v anglickém Wokingu. Dvojice testovacích pilotů chce cestu zvládnout na jeden zátah s vlastními zavazadly na palubě.

Gordon Murray chce postavit opravdového nástupce McLarenu F1. Podělil se o detaily

Gordon Murray chce postavit opravdového nástupce McLarenu F1. Podělil se o detaily

Poznatky z cestování novým McLarenem, jež má mimochodem „bořit zažitá pravidla vozidel třídy GT“, se poté projeví do konečných úprav vozu. Kompletního odhalení designu bychom se měli dočkat už 30. dubna. První exempláře se u zájemců objeví na podzim letošního roku.

S Fordem Ranger Raptor na střelnici: Střele neujede, všemu ostatnímu už ano!

S Fordem Ranger Raptor na střelnici

Pick-upy si lidé kupují hlavně jako pracovní stroje. Z dřívějška víme, že už mohou sloužit také jako stylový doplněk, Ford Ranger Raptor ale patří do úplně jiné škatulky.

včera | Jan Mička | 12 příspěvků
TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 29 příspěvků
Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 38 příspěvků