Nový Forester ve verzi STI. Do Evropy se s ním Subaru zřejmě nechystá

Odznáček STI již Subaru v minulosti uvedlo i na svých větších modelech. Proto se této proměně nevyhne ani poslední verze Foresteru. Nejpravděpodobněji si ji ale Japonci opět nechají pro sebe.

Ještě před zahájením lednového autosalonu v Tokiu zveřejňuje Subaru ilustrace svého přiostřeného crossoveru Forester. Verze STI se na místě ukáže prozatím jako koncept. S pohledem na minulost je ale zřejmé, že právě této varianty se japonští zákazníci na domácím trhu opravdu dočkají, zatímco v Evropě je její šance na prodej mizivá.

Pod kapotou Foresteru STI se má navíc objevit hybridní jednotka e-Boxer, která byla dříve představena výhradně pro trh Japonska. V STI však její výkon inženýři ještě navýšili a dvoulitrový boxer společně s elektromotorem vyprodukují okolo 115 kW (156 koní) a 253 Nm točivého momentu. O žádného trhače asfaltu tedy nakonec nepůjde.

Subaru ukázalo svůj první plug-in hybrid. Dočkáme se ho i v Evropě?

Subaru ukázalo svůj první plug-in hybrid. Dočkáme se ho i v Evropě?

Po stránce designu dostane Forester pochopitelně aerodynamický paket s nástavci nárazníků, prahů, černou masku chladiče, 19palcová kola v tmavě šedém odstínu, za nimiž budou stejně jako další detaily na karoserii razit křiklavě zbarvené brzdiče Brembo s šestipístkovými třmeny vepředu.

Designový paket STI poté na tokijském autosalonu obdrží i japonská varianta Imprezy s karoserií hatchbacku. Opět nebudou chybět agresivnější nárazníky, ale také stylově upravená záď se středově umístěnou dvojicí koncovek výfuku. Jednoduše zajímavý pohled na zboží, které nebude určeno pro starý kontinent.

Minitest Mercedes-Benz Vito Tourer Family 114 CDI: Na míru k vašim službám

Mercedes-Benz Vito Tourer Family (minitest)

Mít větší než běžnou rodinu znamená kromě jiného i obtížnější výběr auta. Především pak dnes, když jsou minivany na ústupu. Stojí za to dát přednost osobní dodávce od Mercedesu před čímkoli jiným?

17.  1.  2019 | Miro Mihálik | 3 příspěvky
TEST Cupra Ateca 2.0 TSI DSG 4Drive: To nejlepší z Česka?

Cupra Ateca 2.0 TSI DSG 4Drive

Sportovní Seaty mají nesmírně dlouhou tradici. Teprve loni se je ale Španělé rozhodli seskupit je pod jednu značku a dát jim novou identitu. A protože SUV v dnešní době táhnou, stal se průkopníkem model Ateca.

15.  1.  2019 | Jan Mička | 28 příspěvků
Minitest Mazda 6 2.5 Skyactiv-G A/T: Mimo čas a obvyklé mantinely

Mazda 6 2.5 Skyaktiv-G A/T (minitest)

Vzepřít se jednou provždy kalendáři, jen mládí, nikdy stáří, zpívá v jednom ze svých šlágrů božský Kája. Máme ale tak trochu dojem, že si něco podobného může pobrukovat i Mazda se svou šestkou.

10.  1.  2019 | Miro Mihálik | 88 příspěvků