Nový Forester ve verzi STI. Do Evropy se s ním Subaru zřejmě nechystá

Odznáček STI již Subaru v minulosti uvedlo i na svých větších modelech. Proto se této proměně nevyhne ani poslední verze Foresteru. Nejpravděpodobněji si ji ale Japonci opět nechají pro sebe.

Ještě před zahájením lednového autosalonu v Tokiu zveřejňuje Subaru ilustrace svého přiostřeného crossoveru Forester. Verze STI se na místě ukáže prozatím jako koncept. S pohledem na minulost je ale zřejmé, že právě této varianty se japonští zákazníci na domácím trhu opravdu dočkají, zatímco v Evropě je její šance na prodej mizivá.

Pod kapotou Foresteru STI se má navíc objevit hybridní jednotka e-Boxer, která byla dříve představena výhradně pro trh Japonska. V STI však její výkon inženýři ještě navýšili a dvoulitrový boxer společně s elektromotorem vyprodukují okolo 115 kW (156 koní) a 253 Nm točivého momentu. O žádného trhače asfaltu tedy nakonec nepůjde.

Subaru ukázalo svůj první plug-in hybrid. Dočkáme se ho i v Evropě?

Subaru ukázalo svůj první plug-in hybrid. Dočkáme se ho i v Evropě?

Po stránce designu dostane Forester pochopitelně aerodynamický paket s nástavci nárazníků, prahů, černou masku chladiče, 19palcová kola v tmavě šedém odstínu, za nimiž budou stejně jako další detaily na karoserii razit křiklavě zbarvené brzdiče Brembo s šestipístkovými třmeny vepředu.

Designový paket STI poté na tokijském autosalonu obdrží i japonská varianta Imprezy s karoserií hatchbacku. Opět nebudou chybět agresivnější nárazníky, ale také stylově upravená záď se středově umístěnou dvojicí koncovek výfuku. Jednoduše zajímavý pohled na zboží, které nebude určeno pro starý kontinent.

Minitest Renault Kadjar 1.3 TCe: Malé srdce, velké odhodlání

Renault Kadjar 1.3 TCe (minitest)

Kadjar se v přívalu nových crossoverů možná poněkud ztrácí. O to více ale zaujme, když začnete zkoumat, co je za tou nenápadnou fasádu. A to i malé třináctistovce navzdory, protože funguje pozoruhodně dobře.

dnes | Miro Mihálik | 2 příspěvky
Minitest Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid 2WD: Napravení reputace?

Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid (minitest)

Honda se u nové generace modelu CR-V vzdala naftového motoru. Alternativou je hybrid s velice slušným výkonem 135 kW, který mě fascinoval ve více ohledech. Hlavně pak technikou.

17.  3.  2019 | Jan Mička | 34 příspěvků
Minitest Kia Ceed SW 1.6 CRDi 7DCT: Litrový premiant za super peníze

Kia Ceed SW 1.6 CRDi 7DCT (minitest)

Zavazadlový prostor větší než u dosavadního lídra kategorie, příznivá cena a úsporný naftový motor. Kia Ceed SW tahá trumfy z rukávu jeden za druhým.

14.  3.  2019 | Vladimír Kadera | 65 příspěvků