Nový Forester ve verzi STI. Do Evropy se s ním Subaru zřejmě nechystá

Odznáček STI již Subaru v minulosti uvedlo i na svých větších modelech. Proto se této proměně nevyhne ani poslední verze Foresteru. Nejpravděpodobněji si ji ale Japonci opět nechají pro sebe.

Ještě před zahájením lednového autosalonu v Tokiu zveřejňuje Subaru ilustrace svého přiostřeného crossoveru Forester. Verze STI se na místě ukáže prozatím jako koncept. S pohledem na minulost je ale zřejmé, že právě této varianty se japonští zákazníci na domácím trhu opravdu dočkají, zatímco v Evropě je její šance na prodej mizivá.

Pod kapotou Foresteru STI se má navíc objevit hybridní jednotka e-Boxer, která byla dříve představena výhradně pro trh Japonska. V STI však její výkon inženýři ještě navýšili a dvoulitrový boxer společně s elektromotorem vyprodukují okolo 115 kW (156 koní) a 253 Nm točivého momentu. O žádného trhače asfaltu tedy nakonec nepůjde.

Subaru ukázalo svůj první plug-in hybrid. Dočkáme se ho i v Evropě?

Subaru ukázalo svůj první plug-in hybrid. Dočkáme se ho i v Evropě?

Po stránce designu dostane Forester pochopitelně aerodynamický paket s nástavci nárazníků, prahů, černou masku chladiče, 19palcová kola v tmavě šedém odstínu, za nimiž budou stejně jako další detaily na karoserii razit křiklavě zbarvené brzdiče Brembo s šestipístkovými třmeny vepředu.

Designový paket STI poté na tokijském autosalonu obdrží i japonská varianta Imprezy s karoserií hatchbacku. Opět nebudou chybět agresivnější nárazníky, ale také stylově upravená záď se středově umístěnou dvojicí koncovek výfuku. Jednoduše zajímavý pohled na zboží, které nebude určeno pro starý kontinent.

TEST Lexus UX 250h F Sport Top: Pro nejdůležitější lidi na světě

Lexus UX 250h F Sport Top

O tom, že Lexus navrhuje a vyrábí opravdu krásná auta, není pochyb. A já se k řízení jednoho takového krasavce dostala. Nový Lexus UX 250h je první auto s hybridním pohonem, které jsem měla možnost vyzkoušet, a byla jsem z něj nadšená. Samozřejmě hlavně z holčičího pohledu, jak jinak.

22.  5.  2019 | AutoRevue.cz | 45 příspěvků
Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 22 příspěvků