Nový Ford Ranger se představí ve Frankfurtu v evropské premiéře

Nový Ford Ranger se představí ve Frankfurtu v evropské premiéře

Ještě před zahájením prodeje na konci roku 2015 se na frankfurtském autosalonu v evropské premiéře představí robustní a chytrý pick-up značky Ford, nový Ranger. Pyšní se výrazným designem, vyspělou technikou a vynikající hospodárností.

Vlajková loď řady, model Wildtrak vystavený ve Frankfurtu, posouvá řadu Ranger na novou úroveň. Má exkluzivní design exteriéru, unikátní provedení interiéru a novou charakteristickou barvu karoserie, oranžovou Pride.

„S úchvatnou novou verzí Wildtrak, která je vrcholem řady, přináší Ford Ranger zákazníkům nepřekonatelnou kombinaci pohonu čtyř kol, nezaměnitelného designu a prémiových funkcí, jako je systém SYNC 2,“ řekl Roelant de Waard, viceprezident Ford of Europe pro marketing, prodej a služby. „Ranger je připraven na každou výzvu. Nabízí vynikající spotřebu paliva, tažnou sílu a nosnost, stejně jako bezkonkurenční brodivost.“

Současný Ford Ranger zaznamenal od příchodu na evropské trhy koncem roku 2011 rychlý nárůst prodejů. Celkový počet 21 600 vozů prodaných v roce 2014 na 20 tradičních evropských trzích Fordu** je více než dvojnásobkem oproti roku 2012. V prvních sedmi měsících roku 2015 se prodalo 14 900 Rangerů – to představuje v meziročním srovnání zvýšení o dalších 36 %. Ranger získal prestižní ocenění „International Pickup Award 2013“ (pick-up roku) a příští měsíc se bude ucházet o toto ocenění pro rok 2016.

Wildtrak – špičkový Ranger

Ranger Wildtrak se jako vrchol řady Ranger odlišuje od ostatních verzí unikátním tmavým provedením nové lichoběžníkové masky chladiče, která má metalickou šedou barvu a výrazné postranní nasávací otvory. Stejné barevné provedení zdobí kryty vnějších zrcátek, kliky dveří, boční ventilační otvory, ližiny na korbě i zadní světla. Designéři tak zdůraznili sportovní vzhled vozu.

Dalšími exkluzivními znaky nového Wildtraku jsou obdélníková mlhová světla, unikátní rám na korbě, leštěná 18palcová kola z lehké slitiny a výrazná grafika Wildtrak. To vše podtrhuje nepřehlédnutelná barva exteriéru, nová oranžová metalíza Pride.

Uvnitř je oranžová použita jako kontrastní barva, která modernímu interiéru dodává sportovní styl. Výrazná horizontální lišta, která se táhne od řidičových dveří až ke dveřím na straně spolujezdce, zdůrazňuje šířku prostoru pro cestující. Na palubní desce se nacházejí dva barevné digitální displeje i osmipalcová dotyková obrazovka. Měkčený horní díl palubní desky s oranžovými doplňky i tmavě chromované rámečky otvorů ventilační soustavy propůjčují kabině prémiový nádech.

Nový Wildtrak má také specifická sedadla, ozdobená výraznými grafickými prvky a oranžovým prošíváním. Kombinují v sobě robustnost, odolnost a sportovní pojetí. Sedadlo řidiče je elektricky seřiditelné v osmi směrech.

Vylepšené vznětové motory s vynikající spotřebou

Díky úspornějším pohonným jednotkám může nový Ranger nabídnout vynikající hodnoty spotřeby paliva. K hospodárnosti provozu přispívá rovněž technologie Auto-Start-Stop, upravený stálý převod a elektrický posilovač řízení (EPAS). Souhrnným výsledkem všech opatření je snížení spotřeby paliva o 17 procent.

Vylepšenou paletu vznětových motorů tvoří 2.2 TDCi ve variantách 96 a 118 kW (dosud 92 nebo 110 kW) a pětiválcový agregát 3.2 TDCi 147 kW. Na výběr je šestistupňová manuální i automatická převodovka, zákazníci mohou také vybírat mezi pohonem čtyř a dvou kol. Model Wildtrak má pohon čtyř kol sériově.

Výrazně nižší spotřeba paliva i emise CO2 jsou společné všem variantám nového Rangeru, ale motorizace 2.2 TDCi 118 kW se pyšní zvlášť příznivým výsledkem: 6,5 l/100 km a 171 g/km. Předchozí Ranger s ekvivalentním motorem přitom dosahoval hodnot 7,8 l/100 km a 206 g/km.

Ford Ranger si i nadále zachovává vynikající průchodnost terénem, která patří k nejlepším v dané kategorii. Bezkonkurenční brodivost 800 mm a světlá výška 230 mm jej předurčují ke snadnému zdolávání náročného terénu. Díky nájezdovým úhlům 28° vpředu a 25° vzadu se řidič Rangeru nemusí obávat ani překonávání strmých překážek.

Robustní, elektronicky řízená přídavná převodovka u modelů s pohonem čtyř kol umožňuje přepínat mezi pohonem dvou a čtyř kol i za jízdy – stačí stisknout tlačítko na středové konzole. Navíc může řidič zařadit redukovaný převod, který v obtížném terénu zajistí více hnací síly na kolech nebo vyšší brzdný moment při sjíždění prudkých svahů. Elektronická uzávěrka zadního diferenciálu pomáhá zlepšit trakci v náročných podmínkách. Ranger může tahat přívěsy o hmotnosti až 3500 kg.

Pokročilá konektivita i asistenční technologie

Nový Ranger přináší celý zástup špičkových technologií, které pomáhají řidiči zůstat v kontaktu s okolním světem a mít vůz za všech okolností plně pod kontrolou. Patří k nim například hlasově ovládaný komunikační a zábavní systém Ford SYNC 2 s 8palcovou dotykovou obrazovkou.

Nabídku asistenčních technologií tvoří systém varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu a systém pro automatické navrácení do jízdního pruhu, adaptivní tempomat s detektorem bezpečné vzdálenosti, přední a zadní parkovací asistent, zadní parkovací kamera a standardně dodávaný elektronický stabilizační systém s funkcí ochrany proti převrácení a stabilizací přívěsu.

K dalším chytrým technologiím nového Rangeru patří:

  • Asistent pro rozjezd do svahu – usnadňuje rozjezdy v kopci směrem vpřed i vzad
  • Asistent sjíždění svahů – pomocí regulace prokluzu kol udržuje konstantní rychlost při sjíždění prudkých kopců
  • Funkce adaptace na aktuální zatížení – upravuje zásahy stabilizačního systému v závislosti na zatížení vozu
  • Brzdový asistent, – zvýší tlak v brzdové soustavě, když je při rychlém sešlápnutí pedálu zapotřebí větší brzdná síla.

bazar

Ford Focus C-Max 1,8
Rok výroby: 2008
Stav: 151 537 km
Cena: 100 000 Kč
Ford Transit 2,2
Rok výroby: 2011
Stav: 46 069 km
Cena: 270 000 Kč
Ford Kuga 2
Rok výroby: 2009
Stav: 163 746 km
Cena: 250 000 Kč
Ford Transit 2,4
Rok výroby: 2008
Stav: 206 384 km
Cena: 129 000 Kč
Ford Mondeo 2
Rok výroby: 2017
Stav: 2 705 km
Cena: 700 000 Kč
Ford Mondeo 2
Rok výroby: 2005
Stav: 198 978 km
Cena: 50 000 Kč
Nabídka dalších vozů
Test: Ford Fiesta je stále řidičskou volbou, univerzálem bez vad ale ne

Ford Fiesta

Naší recenzí tentokrát prošla nová generace Fordu Fiesta.

20.  9.  2017 | Milan Lažanský | 26 příspěvků
Kabriolet versus kupé: O kolik se zvýší spotřeba při jízdě s otevřenou střechou?

Test spotřeby kabrioletu

Přemýšleli jste někdy nad tím, jestli se spotřeba paliva dramaticky zvýší při jízdě s otevřenou střechou? Vyzkoušeli jsme to.

18.  9.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků
Test krátkých sprintů: Je lepší motorka, elektrovůz, nebo BMW 760i?

Test krátkých sprintů

Ne vždy musí být motocykl při startu od semaforů rychlejší než auto. Při testu redaktoři Autorevue.cz proti sobě postavili dva rozdílné typy motocyklů, elektromobil a auto s výkonem přes šest stovek koní.

8.  9.  2017 | Radek Pecák | 19 příspěvků