Nový Ford Mustang se představuje jako 600koňová bestie. Poprvé se lidem ukáže už tento víkend

Ford plánuje s novou generací modelu Mustang opravdu hodně závodit. Jedna z mnoha verzí se nyní blíže představuje.

Premiéra nové generace Fordu Mustang mezi nadšenci do amerických aut ještě určitě rezonuje. Však zůstal takový, jaký má být. Pod kapotou s osmiválcem a s manuální i automatickou převodovkou. Při premiéře jsme se však také dozvěděli, že Ford chce aby bylo auto co nejvíce vidět na závodních tratích. Nyní nám jeden z připravovaných kousků blíže ukazuje.

Jmenuje se Ford Mustang GT Gen3 Supercar a bude se účastnit slavného australského šampionátu superaut, který se jezdí od devadesátých let. Je to v podstatě šampionát cestovních vozů pod Mezinárodní automobilovou federací FIA, kde je nejznámějším závodem zřejmě vytrvalostní klání na okruhu Mount Panorama ve městě Bathurst.

Závodní mustang pro tyto závody vychází ze sériového vozu a pohání jej poslední generace motoru Coyote V8 o objemu 5,4 litru. V závodní konfiguraci by měl výkon dosahovat na hodnotu přes 600 koní a maximální točivý moment by měl být vyšší než 650 N.m. O přenos výkonu na kola se stará šestistupňová sekvenční převodovka Xtrac P1293 umístěná vzadu.

Vůz vznikl společnou prací týmu Ford Performance a Dick Johnson Racing, což je mimochodem nejstarší závodní tým v šampionátu superaut. Na bližší představení dalších závodních aut si ještě počkáme. Mezitím bude mít tento Ford Mustang veřejný debut právě při Bathurst 1000, který se koná tento víkend.

Diskuze (1) Další článek: Mercedes-Benz třídy A prošel omlazením. Revoluci nečekejte, potěší ale lepší základní výbava

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,