Nový Ford Mondeo

Nový Ford Mondeo bude veřejnosti poprvé představen na blížícím se pařížském autosalónu.V České i Slovenské republice se začne prodávat ještě před koncem letošního roku. Nový Ford Mondeo se představí jako čtyřdveřový sedan, pětidveřový vůz se splývající zádí nebo prostorné pětidveřové kombi.
Nový Ford Mondeo
Nový Ford Mondeo bude veřejnosti poprvé představen na blížícím se pařížském autosalonu.V České i Slovenské republice se začne prodávat ještě před koncem letošního roku. Nový Ford Mondeo se představí jako čtyřdveřový sedan, pětidveřový vůz se splývající zádí nebo prostorné pětidveřové kombi.

Design nového Mondea respektuje právě u FMC vzniklou karosářskou školu "New Edge" , ale zůstává přitom klidný a decentní, jak se ostatně sluší na vlajkovou loď evropské části koncernu. Nové Mondeo, na jehož návrzích, vývoji i konstrukci se v dosud nebývalé míře uplatnily špičkové počítačové programy, přináší do střední třídy zcela nová měřítka.

Jeho rozvor je například o 50 mm delší než u předcházejícího modelu, rozchod se zvýšil o 19 mm vpředu a 50 vzadu a vůz je nyní o 150 mm delší . Díky tomu má nové Modeo největší vnitřní prostor ve třídě. Ten je spolu se zavazadlovým prostorem o objemu 500 litrů základem pro mimořádně pohodlné cestování i na těch nejdelších trasách.

Zcela výjimečné bude nové Mondeo i v oblasti aktivní a pasivní bezpečnosti. Základem je samozřejmě extrémně tuhá struktura karoserie, účinné deformační zóny a pochopitelně i zcela nový podvozek s optimalizovaným nezávislým zavěšením McPherson vpředu a mnohaprvkovou nápravou vzadu. Brzdový systém je standardně vybaven vyspělým systémem ABS, k dispozici je i elektronický rozdělovač brzdové síly, tzv. brzdový asistent napomáhající zvýšit brzdný účinek při náhlém brzdění – a rovněž elektronický stabilizační systém ESP. Svou posádku ochrání nové Mondeo hned šesti airbagy, tedy dvěma čelními, dvěma bočními a dvěma hlavovými, které chrání cestující na předních i zadních sedadlech.

Čelní airbagy jsou přitom dvojčinné, to znamená, že pomocí vyspělé detekční elektroniky dokáží rozlišit sílu nárazu a naplní se buď větším či menším množstvím plynu, popřípadě se "nafouknou" dvakrát po sobě tak, aby řidiče i spolujezdce ochránily s nejvyšší možnou účinností. Samozřejmostí jsou i tříbodové bezpečnostní pásy s předpínači a omezovači tahu na všech sedadlech , stejně jako úchyty Isofix pro upevnění dětských sedaček.

Nové Mondeo pohánějí nové motory s označením Ford Duratec HE. Jedná se o zážehové čtyřválcové agregáty s objemem 2,0 l / 145 k a 1,8 l / 125 či 115 k. Oba motory patří ve svých třídách k absolutní špičce i pokud se týká spotřeby a čistoty výfukových plynů. Vrcholem nabídky benzínových motorů je osvědčený dvouapůllitrový čtyřiadvacetiventilový agregát do V o výkonu 170 koní.

Nové čtyřválcové šestnáctiventilové dvoulitrové turbodieselové motory nesou označení Duratorq DI a budou se dodávat ve dvou výkonových verzích: 90 a 110 koní. Rovněž tyto motory patří k absolutní špičce, pokud jde o spotřebu a emise. Obě verze spotřebují na 100 km shodně jen 5,9 l ve smíšeném provozu (mimo město 4,6l).

Výkon motorů je přenášen prostřednictvím klasické pětistupňové převodovky MT 75. K vybraným motorům bude k dispozici I čtyřstupňová automatická převodovka.

Premiéra nového Mondea je prvním krokem Fordu k realizaci plánované pětileté agresivní kampaně na předastvení 45 nových modelů v Evropě. Nové Mondeo je bezpochyby vykročení správným směrem.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

bazar

Ford Kuga 2
Rok výroby: 2008
Stav: 116 722 km
Cena: 270 000 Kč
Ford Mondeo 2
Rok výroby: 2017
Stav: 2 705 km
Cena: 700 000 Kč
Ford Mondeo 2
Rok výroby: 2005
Stav: 198 978 km
Cena: 50 000 Kč
Ford Kuga 2
Rok výroby: 2009
Stav: 68 005 km
Cena: 289 000 Kč
Ford Focus C-Max 1,8
Rok výroby: 2009
Stav: 105 492 km
Cena: 159 000 Kč
Ford Mondeo 2
Rok výroby: 2013
Stav: 129 970 km
Cena: 250 000 Kč
Nabídka dalších vozů
Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Renault Koleos

Tentokrát jsme se v naší recenzi zaměřili na druhou generaci Renaultu Koleos. Od předchůdce se vzdálil mílovými kroky.

17.  8.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 34 příspěvků
Test ojetiny BMW Z4 (E85): Divoký design, ale také poctivá mechanika

Ojetina: BMW Z4

Příchod BMW Z4 způsobil po uhlazeném Z3 docela šok. Pod rozbouřenou karoserií se ale skrývá osvědčená technika. Na co si dát pozor?

12.  8.  2017 | David Rusol | 7 příspěvků