Nový Ford Mondeo získal titul „Evropské auto roku č. 1.“

K dalším úspěchům nového Fordu Mondeo se připojila cena „Evropské auto č.1“, kterou udělují tištěné sesterské časopisy vydávané pod hlavičkou Auto 1, vycházející ve 13 evropských zemích. Ty udělily Mondeu své nejvyšší výroční ocenění.
Nový Ford Mondeo získal titul „Evropské auto roku č. 1.“
K dalším úspěchům nového Fordu Mondeo se připojila cena „Evropské auto č.1“, kterou udělují tištěné sesterské časopisy vydávané pod hlavičkou Auto 1, vycházející ve 13 evropských zemí. Ty udělily Mondeu své nejvyšší výroční ocenění.

Ocenění pro Ford Mondeo přebíral Martin Leach, viceprezident evropského Fordu pro vývoj. Udělení ceny komentoval těmito slovy: „Na vítězství v anketě jsme velmi hrdí. Přebírám tuto cenu jménem všech zaměstnanců Fordu, kteří v minulých třech letech tvrdě pracovali na vývoji nového Mondea. Rád bych při této příležitosti poděkoval také jejich rodinám za trpělivost, s jakou snášeli vysoké pracovní nasazení svých nejbližších.“

Volby se účastnilo jak 37 milionů čtenářů všech třinácti titulů, tak mezinárodní odborná porota složená ze špičkových soutěžních a závodních jezdců, techniků a šéfredaktorů zmíněných časopisů. Mondeo zvítězilo nad 20 konkurenty, mezi nimiž bychom našli například Mercedes třídy C, Audi A4, Alfa Romeo 147 a BMW X5.

Třebaže od uvedení Mondea na evropský trh uplynuly teprve 4 měsíce, získal tento mimořádný vůz v Ženevě již svou sedmnáctou cenu. Z dalších můžeme jmenovat např. „Zlatý volant“v Německu nebo cenu „Auto roku“ udělovanou časopisy What Car? a Top Gear ve Velké Británii. Navíc nový Fordu Mondeo sklízí chválu v širších odborných kruzích a často také vítězí ve srovnávacích testech vozů kategorie střední třídy.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG: Opravdu má spotřebu dieselu?

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG

Volkswagen dopřál motoru 1.5 TSI Evo Bluemotion řadu systémů, které dnes stále nejsou úplně běžné. Výsledkem má být zážehový agregát se spotřebou vznětového. Platí to i mimo laboratoře?

19.  6.  2018 | Jan Mička | 68 příspěvků
Minitest Renault Twingo GT: Rošťák svázaný svou vlastní koncepcí

Renault Twingo GT (minitest)

Renault Sport si tentokrát v rámci své kúry GT posvítil na toho nejmenšího. Co přináší oproti standardní verzi?

14.  6.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

Toyota Yaris GRMN

Co se stane, když do Yarisu namontujete kompresorovou osmnáctistovku Toyoty dodávanou pro Lotus Elise? Když je za tím Gazoo Racing, který staví auta pro Le Mans i WRC, tak možná tušíte.

12.  6.  2018 | Miro Mihálik | 9 příspěvků