Nový Ford Mondeo získal titul „Evropské auto roku č. 1.“

K dalším úspěchům nového Fordu Mondeo se připojila cena „Evropské auto č.1“, kterou udělují tištěné sesterské časopisy vydávané pod hlavičkou Auto 1, vycházející ve 13 evropských zemích. Ty udělily Mondeu své nejvyšší výroční ocenění.
Nový Ford Mondeo získal titul „Evropské auto roku č. 1.“
K dalším úspěchům nového Fordu Mondeo se připojila cena „Evropské auto č.1“, kterou udělují tištěné sesterské časopisy vydávané pod hlavičkou Auto 1, vycházející ve 13 evropských zemí. Ty udělily Mondeu své nejvyšší výroční ocenění.

Ocenění pro Ford Mondeo přebíral Martin Leach, viceprezident evropského Fordu pro vývoj. Udělení ceny komentoval těmito slovy: „Na vítězství v anketě jsme velmi hrdí. Přebírám tuto cenu jménem všech zaměstnanců Fordu, kteří v minulých třech letech tvrdě pracovali na vývoji nového Mondea. Rád bych při této příležitosti poděkoval také jejich rodinám za trpělivost, s jakou snášeli vysoké pracovní nasazení svých nejbližších.“

Volby se účastnilo jak 37 milionů čtenářů všech třinácti titulů, tak mezinárodní odborná porota složená ze špičkových soutěžních a závodních jezdců, techniků a šéfredaktorů zmíněných časopisů. Mondeo zvítězilo nad 20 konkurenty, mezi nimiž bychom našli například Mercedes třídy C, Audi A4, Alfa Romeo 147 a BMW X5.

Třebaže od uvedení Mondea na evropský trh uplynuly teprve 4 měsíce, získal tento mimořádný vůz v Ženevě již svou sedmnáctou cenu. Z dalších můžeme jmenovat např. „Zlatý volant“v Německu nebo cenu „Auto roku“ udělovanou časopisy What Car? a Top Gear ve Velké Británii. Navíc nový Fordu Mondeo sklízí chválu v širších odborných kruzích a často také vítězí ve srovnávacích testech vozů kategorie střední třídy.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

včera | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků