Nový Ford Mondeo získal titul „Evropské auto roku č. 1.“

K dalším úspěchům nového Fordu Mondeo se připojila cena „Evropské auto č.1“, kterou udělují tištěné sesterské časopisy vydávané pod hlavičkou Auto 1, vycházející ve 13 evropských zemích. Ty udělily Mondeu své nejvyšší výroční ocenění.
Nový Ford Mondeo získal titul „Evropské auto roku č. 1.“
K dalším úspěchům nového Fordu Mondeo se připojila cena „Evropské auto č.1“, kterou udělují tištěné sesterské časopisy vydávané pod hlavičkou Auto 1, vycházející ve 13 evropských zemí. Ty udělily Mondeu své nejvyšší výroční ocenění.

Ocenění pro Ford Mondeo přebíral Martin Leach, viceprezident evropského Fordu pro vývoj. Udělení ceny komentoval těmito slovy: „Na vítězství v anketě jsme velmi hrdí. Přebírám tuto cenu jménem všech zaměstnanců Fordu, kteří v minulých třech letech tvrdě pracovali na vývoji nového Mondea. Rád bych při této příležitosti poděkoval také jejich rodinám za trpělivost, s jakou snášeli vysoké pracovní nasazení svých nejbližších.“

Volby se účastnilo jak 37 milionů čtenářů všech třinácti titulů, tak mezinárodní odborná porota složená ze špičkových soutěžních a závodních jezdců, techniků a šéfredaktorů zmíněných časopisů. Mondeo zvítězilo nad 20 konkurenty, mezi nimiž bychom našli například Mercedes třídy C, Audi A4, Alfa Romeo 147 a BMW X5.

Třebaže od uvedení Mondea na evropský trh uplynuly teprve 4 měsíce, získal tento mimořádný vůz v Ženevě již svou sedmnáctou cenu. Z dalších můžeme jmenovat např. „Zlatý volant“v Německu nebo cenu „Auto roku“ udělovanou časopisy What Car? a Top Gear ve Velké Británii. Navíc nový Fordu Mondeo sklízí chválu v širších odborných kruzích a často také vítězí ve srovnávacích testech vozů kategorie střední třídy.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků