Nový Ford Mondeo získal titul „Evropské auto roku č. 1.“

K dalším úspěchům nového Fordu Mondeo se připojila cena „Evropské auto č.1“, kterou udělují tištěné sesterské časopisy vydávané pod hlavičkou Auto 1, vycházející ve 13 evropských zemích. Ty udělily Mondeu své nejvyšší výroční ocenění.
Nový Ford Mondeo získal titul „Evropské auto roku č. 1.“
K dalším úspěchům nového Fordu Mondeo se připojila cena „Evropské auto č.1“, kterou udělují tištěné sesterské časopisy vydávané pod hlavičkou Auto 1, vycházející ve 13 evropských zemí. Ty udělily Mondeu své nejvyšší výroční ocenění.

Ocenění pro Ford Mondeo přebíral Martin Leach, viceprezident evropského Fordu pro vývoj. Udělení ceny komentoval těmito slovy: „Na vítězství v anketě jsme velmi hrdí. Přebírám tuto cenu jménem všech zaměstnanců Fordu, kteří v minulých třech letech tvrdě pracovali na vývoji nového Mondea. Rád bych při této příležitosti poděkoval také jejich rodinám za trpělivost, s jakou snášeli vysoké pracovní nasazení svých nejbližších.“

Volby se účastnilo jak 37 milionů čtenářů všech třinácti titulů, tak mezinárodní odborná porota složená ze špičkových soutěžních a závodních jezdců, techniků a šéfredaktorů zmíněných časopisů. Mondeo zvítězilo nad 20 konkurenty, mezi nimiž bychom našli například Mercedes třídy C, Audi A4, Alfa Romeo 147 a BMW X5.

Třebaže od uvedení Mondea na evropský trh uplynuly teprve 4 měsíce, získal tento mimořádný vůz v Ženevě již svou sedmnáctou cenu. Z dalších můžeme jmenovat např. „Zlatý volant“v Německu nebo cenu „Auto roku“ udělovanou časopisy What Car? a Top Gear ve Velké Británii. Navíc nový Fordu Mondeo sklízí chválu v širších odborných kruzích a často také vítězí ve srovnávacích testech vozů kategorie střední třídy.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 10 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků