Nový Ford Ka: více sportu, méně ženskosti (?)

Podle skici, kterou zveřejnil server Auto-leader.com, by nové Ka, nejmenší model automobilky Ford, mělo příjít o část svých ladných tvarů. Ty se líbily zejména ženám, které za volant současné generace usedají nejčastěji. Přední maska pokračuje v trendu nastoleném Sportkou a Streetkou, které Ford na trh uvedl v loňském roce. Ka se přítom vyrábí už od roku 1996, takže nová generace by měla přijít co nevidět. Zda půjde skutečně cestou, jakou naznačuje skica, ukáže čas.

Klepněte pro větší obrázek

Tip: Přečtěte si testy modelů Sportka a Streetka, stáhněte si plakáty malého Ka.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Poslední model z řady - Streetka

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků